Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Żywność w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

Żywność to obok złota jeden z kluczowych surowców, o którego odpowiedni stan trzeba zadbać w Total War: Three Kingdoms. Dzięki żywności ludność będzie najedzona i szczęśliwa, co pomoże uniknąć problemów z porządkiem publicznym - a przy okazji przyda się, by zarobić trochę dodatkowego złota. W tym rozdziale bliżej przyjrzymy się temu surowcowi.

Żywność - jak wytwarzać i zwiększać produkcję?

Głównym źródłem żywności są budowle w mniejszych osadach wewnątrz komanderii. - Żywność w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Głównym źródłem żywności są budowle w mniejszych osadach wewnątrz komanderii.

By móc produkować żywność, potrzebne będą konkretne budynki, takie jak Gospodarstwo Hodowlane (Livestock Farm), Farmy (Farmlands) czy Porty rybackie (Fishing Port). Budynki te mogą zostać wzniesione wyłącznie w konkretnych osadach - będą one pod nazwą osady umiejscowioną także nazwę tego konkretnego budynku. Dla przykładu będzie to "Hepu, Fishing Port", "Wuling, Livestock Farm" i tak dalej. Wyłącznie w tego typu osadach wznosić można te budynki produkujące żywność, jednakże w pozostałych osadach w komanderiach też znaleźć można budowle, które oferują możliwość pozyskania żywności, warto jednak wykorzystać cenne miejsce pod zabudowę na inne konstrukcje. Co więcej, żywność pozyskiwać można z handlu, otrzymując ją od innej frakcji w zamian za inne dobra - wpływy czy złoto.

W pozostałych osadach wchodzących w komanderie można jednak wznosić budynki, które oferują procentową premię do wytwarzanej w dany sposób żywności. Co więcej, spora część stanowisk na Dworze, w tym stanowiska administratorów, pozwalają zwiększyć produkcję żywności. Nie brakuje także reform, które po odblokowaniu dadzą premię do pozyskiwania żywności z hodowli, upraw czy rybołówstwa.

Rezerwy żywności i zasoby wojskowe

Rezerwy żywności są równie ważne, co jej produkcja. - Żywność w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Rezerwy żywności są równie ważne, co jej produkcja.

Prócz samej produkcji, liczy się także możliwość magazynowania jej - przybiera to formę rezerw żywności (Reserves). Rezerwy określają, ile Twoje królestwo jest w stanie zmagazynować żywności na wypadek gdyby jej produkcja w późniejszym okresie okazała się niewystarczająca. Rezerwy wykorzystywane są wtedy, gdy Twoje komanderie zużywają więcej żywności, niż są w stanie produkować, a poziom rezerw zwiększyć można przy pomocy odpowiednich budynków, a także stanowisk na Dworze, głównie stanowisk administratorów.

Osobną kwestią związaną z żywnością są zasoby wojskowe (Military Supplies). Zasoby wojskowe powiązane są z każdą armią i przedstawiają zdolność armii do uzupełniania zasobów podczas przebywania w polu. Gdy poziom zasobów armii jest wysoki, jednostki wchodzące w jej skład będą mieć wysokie morale, przy zerowym poziomie z kolei morale ostro ucierpi, a armia z każdą turą tracić będzie na liczebności z uwagi na wyczerpanie (Attrition). Poziom zasobów wojskowych uzupełniany jest, gdy armia znajduje się na Twoich terenach, na których jest odpowiednia produkcja żywności, z kolei zmniejsza się, gdy armia przebywa na terytorium wroga.

Uwaga - pamiętaj, iż pory roku mają wpływ na ilość zużywanych przez armię zapasów wojskowych. Szczególnie istotna jest tutaj pora zimowa (Winter), podczas której armie konsumują ich znacznie więcej.