Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak stworzyć bota AI w grze Mortal Kombat 11? Mortal Kombat 11 poradnik, solucja

Mortal Kombat 11 umożliwia Graczom tworzenie bota sterowanego przez sztuczną inteligencję. Postać AI jest niezwykle przydatna do farmienia zasobów dostępnych w grze Mortal Kombat 11, jak Koinsy, Dusze oraz Serca. Co więcej, dobrze stworzony bot AI jest potrzebny do rozgrywek rankingowych AI z drużynami stworzonymi przez innych Graczy.

FILMIK z YT - "Mortal Kombat 11 - AI fighting through Towers"

Postać AI w grze Mortal Kombat 11 może w znacznym stopniu ułatwić Ci farmienie niezbędnych zasobów, jak np. Koinsy. Wysyłając bota do walki w Wieżach możesz zaoszczędzić bardzo dużo i robić w tym czasie inne czynności. Co ciekawe, boty są zdolne do wykonywania fatality więc zdobywają ogromną ilość punktów, co przekłada się na uzyskiwane nagrody. Jak więc stworzyć odpowiedniego bota, który poradzi sobie nawet z trudnymi wyzwaniami w Klasycznych Wieżach i Wieżach Czasu?

Wybierz odpowiednią postać

W grze Mortal Kombat 11 dostępnych jest bardzo dużo postaci, ale nie wszystkie spisują się dobrze w momencie, gdy są sterowane przez AI - Jak stworzyć bota AI w grze Mortal Kombat 11? - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

W grze Mortal Kombat 11 dostępnych jest bardzo dużo postaci, ale nie wszystkie spisują się dobrze w momencie, gdy są sterowane przez AI. Wśród wszystkich dostępnych postaci najlepiej spisuje się Noob Saibot, który jest w stanie tworzyć zadziwiająco dobre kombo. Na potrzeby niniejszego poradnika skupimy się na postaci Noob Saibot określając jego ruchy specjalne oraz zachowanie bota. Po zdobyciu niezbędnych informacji możesz szukać własnych kombinacji wśród poszczególnych postaci.

Wybierz odpowiednie ruchy specjalne bota AI

Wybór odpowiednich ruchów specjalnych jest bardzo istotnym momentem w trakcie tworzenia bota AI - Jak stworzyć bota AI w grze Mortal Kombat 11? - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Wybór odpowiednich ruchów specjalnych jest bardzo istotnym momentem w trakcie tworzenia bota AI. W zależności od wybranych ruchów specjalnych, Twoja postać AI będzie w stanie tworzyć określone kombo. Wśród wszystkich dostępnych ruchów specjalnych Noob Saibot szczególną uwagę warto zwrócić na poszczególne ciosy:

  1. Shadow Portals - ruch specjalny, który wysyła przeciwnika przez portal. Ruch ten można dodatkowo wzmocnić dzięki czemu bot tworzy świetne kombo.
  2. Sickle Snag - Noob Saibot łapie przeciwnika sierpem i uderza nim o ziemie. Ten ruch specjalny można dodatkowo wzmocnić.
  3. Spirit Ball - szybki pocisk, który przydaje się w kombo lub do trzymania przeciwnika na dystans.

Określ zachowanie bota AI

W tej zakładce możesz określić, jak Twój bot AI ma się zachowywać w trakcie walki - Jak stworzyć bota AI w grze Mortal Kombat 11? - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

W tej zakładce możesz określić, jak Twój bot AI ma się zachowywać w trakcie walki. Po przejściu do zakładki zachowania bota AI możesz dowolnie przydzielać dostępne punkty. Do wykorzystania masz 60 punktów, które na starcie zostały automatycznie rozdzielone pomiędzy poszczególne opcje. W trakcie tworzenia własnej kombinacji warto skupić się na dwóch opcjach:

  1. Rushdown - określa poziom agresywności postaci. Duży współczynnik tego atrybutu wpływa na częstotliwość wykonywania ataków Wake Up oraz zachowanie ofensywne.
  2. Kombos - Twoja postać będzie dążyć do tworzenia jak najlepszych kombosów co przełoży się na ilość wyrządzanych obrażeń.

Jak włączyć bota AI przed rozpoczęciem rozgrywki?

Zanim przejdziesz do walki, wybierz odpowiedni wariant postaci i włącz ustawione przez siebie zachowanie AI - Jak stworzyć bota AI w grze Mortal Kombat 11? - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Zanim przejdziesz do walki, wybierz odpowiedni wariant postaci i włącz ustawione przez siebie zachowanie AI. Aby włączyć bota AI wystarczy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za przednią pięść (1). Gdy zachowanie AI zostanie włączone, możesz przejść do rozgrywki i obserwować poczynania bota.

Jak włączyć bota, aby móc odejść do gry?

Aktywacja bota w grze Mortal Kombat 11 ma też swoje ograniczenia. Po każdej walce musisz manualnie zebrać nagrody i przejść do kolejnego przeciwnika. Na szczęście można to w łatwy sposób obejść. Jeśli chcesz włączyć bota np. na niekończącej się wieży i odejść od monitora na kilka godzin, będziesz potrzebować urządzenia z funkcją rapid fire (turbo), jak np. odpowiedni Arcade Stick. Podłącz Arcade Sticka do konsoli lub PC, zaprogramuj odpowiedni przycisk na turbo i gotowe! Gra uzna, że cały czas wciskasz odpowiedni przycisk dzięki czemu Twój bot samoistnie zbierze określone nagrody i przejdzie do następnej walki.