Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Darksiders 3 - poradnik do gry

Darksiders 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do gry Darksiders 3 Darksiders 3 poradnik, solucja

Niniejszy rozdział zawiera porady na start do gry Darksiders 3. Znajdziesz tu podpowiedzi i informacje na przeróżne tematy, dotyczące między innymi walki, rozwoju postaci, ulepszania ekwipunku, eksploracji, czy utrzymywania Furii przy życiu. Zapoznanie się z treścią tego rozdziału poradnika ułatwi ci poprawne rozgrywanie walk i zmniejszy ryzyko występowania niepożądanych sytuacji.

Porady skierowane są szczególnie do nowych graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z serią Darksiders, aczkolwiek miłośnik serii może także znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wybierz normalny poziom trudności

Darksiders 3 to dość wymagająca produkcja - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Darksiders 3 to dość wymagająca produkcja. Pokonywanie potworów i unikanie śmierci może ci sprawiać duże problemy nawet jeśli miałeś styczność z poprzednimi częściami serii. Trzecia odsłona cyklu Darksiders jest naszym zdaniem najtrudniejszą.

Na potrzeby zaliczenia gry po raz pierwszy polecamy wybrać poziom trudności Wyważony (Balanced). Zgodnie z jego nazwą powinien on zaoferować dostatecznie duży poziom wyzwania, ale jednocześnie nie powodować frustracji ciągłymi zgonami głównej bohaterki. Pamiętaj jednak, że nawet grając na tym poziomie trudności musisz sporo poćwiczyć wykonywanie najważniejszych ruchów. Premiowana jest też staranna eksploracja okolicy po to żeby odnajdywać cenny loot, wśród którego mogą być m.in. dusze pomocne w szybszym rozwijaniu atrybutów Furii.

W momencie rozpoczynania nowej gry zostaniesz zapytany czy chcesz wybrać tryb koszmaru (Nightmare Mode). Nie decyduj się na tę opcję, bo działa ona tak samo jak tryb Ironman z wielu innych produkcji i kasuje wszystkie postępy w momencie śmierci. Nie znając gry oraz czyhających na bohaterkę zagrożeń bardzo łatwo można doprowadzić do śmierci Furii nawet grając na najniższym poziomie trudności. Przejście gry w trybie koszmaru nie jest ponadto w żaden szczególny sposób nagradzane.

Polegaj na pomocniczych broniach

W grze Darksiders 3 wszystkie bronie pomocnicze mogą być wykorzystywane razem z bronią główną - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

W grze Darksiders 3 wszystkie bronie pomocnicze mogą być wykorzystywane razem z bronią główną. Przykładowo, możesz użyć podstawowego oręża, aby przyciągnąć do siebie przeciwnika, i natychmiast przejść w kombinacji do broni pomocniczej nie tracąc przy tym tempa. Zdobycie każdej nowej esencji (mocy) odblokowuje także powiązaną z nią broń. Warto od razu przećwiczyć jej działanie oraz zapoznać się z listą kombinacji przycisków (combosów) do wyprowadzania różnych ataków.

Deponuj dusze przed ważną walką

Pamiętaj, że gdy zginiesz w grze Darksiders 3, wszystkie zebrane przez ciebie dusze zostaną upuszczone - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Pamiętaj, że gdy zginiesz w grze Darksiders 3, wszystkie zebrane przez ciebie dusze zostaną upuszczone. W takiej sytuacji musisz się po nie wrócić - będą znajdowały się w miejscu, w którym zginęła główna bohaterka. Należy zaatakować je dowolną bronią żeby z powrotem znalazły się "na koncie" Furii.

Możesz zabezpieczać się przed utratą dusz i na bieżąco wydawać je u Vulgrima na poczet otrzymywania kolejnych punktów atrybutów. Dodatkowo nie niszcz przedwcześnie odnajdywanych w świecie gry pojemników z duszami. Są one bezpiecznie składowane w inwentarzu do momentu, w którym zdecydujesz się na roztraszkanie ich.

Ulepszaj bronie i ich udoskonalenia

Darksiders 3 oferuje możliwość wzmacniania broni i korzystanie ze specjalnych udoskonaleń - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Darksiders 3 oferuje możliwość wzmacniania broni i korzystanie ze specjalnych udoskonaleń. W celu ulepszania ekwipunku musisz odwiedzać Ulthane'a w Kuźni Stwórcy. Kuźnię po raz pierwszy odnajdziesz niedługo po rozpoczęciu kampanii i w pobliżu niej znajduje się punkt szybkiej podróży.

Ulepszenia nie są oczywiście darmowe, gdyż musisz dysponować odpowiednimi składnikami do craftingu. Pokrywają się one często dla różnych przedmiotów, a więc w pierwszej kolejności rozwijaj te bronie, z których najczęściej korzystasz. Na ulepszanie pozostałych rzeczy decyduj się tylko jeśli masz sporo materiałów do craftingu w zapasie.

Pozyskuj i wydawaj na bieżąco punkty atrybutów

Staraj się regularnie przekazywać Vulgrimowi zebrane dusze oraz dokładnie badać otoczenie żeby odnajdywać przedmioty Luminous Visage - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Staraj się regularnie przekazywać Vulgrimowi zebrane dusze oraz dokładnie badać otoczenie żeby odnajdywać przedmioty Luminous Visage. Obie te rzeczy pozwolą ci pozyskiwać punkty atrybutów, które możesz następnie wydawać na zwiększanie zdrowia, siły lub magii.

Każdy z trzech głównych parametrów pozwala na uczynienie Furii silniejszą lub bardziej wytrzymałą. Jeśli chcesz możesz je równomiernie rozwijać lub przeznaczyć więcej punktów na szybszy awans jednego ulubionego atrybutu. W grze jest też przedmiot do zresetowania atrybutów jeśli uznasz, że źle poprowadziłeś rozwój postaci i chcesz zmienić swoje wcześniejsze decyzje.

Rozejrzyj się po okolicy jeśli masz problemy z zagadką

Zanim zaczniesz rozwiązywać zagadkę w grze Darksiders 3, w pierwszej kolejności rozejrzyj się po lokacji i postaraj się znaleźć jakiś schemat - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Zanim zaczniesz rozwiązywać zagadkę w grze Darksiders 3, w pierwszej kolejności rozejrzyj się po lokacji i postaraj się znaleźć jakiś schemat. Zazwyczaj są to jakieś przedmioty do umieszczenia w odpowiednim miejscu lub kryształy, w które należy uderzyć w krótkim odstępie czasu. Przy forsowaniu zabarykadowanych przejść zazwyczaj wystarczy użyć esencji płomienia lub żuków. Szczegółowe rozwiązania wszystkich zagadek znajdziesz w naszym opisie przejścia.

Hit and run - uderzaj przeciwników i wycofuj się

Najlepszym sposobem na staczanie walk z silniejszymi przeciwnikami jest technika szybkich kontrataków - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Najlepszym sposobem na staczanie walk z silniejszymi przeciwnikami jest technika szybkich kontrataków. Zadaj kilka ciosów, wycofaj się i poczekaj na ruch przeciwnika. Jeśli poprawnie wykonasz unik tuż przed tym jak dosięgnie cię nowy atak wroga, to będziesz mógł odpalić silną kontrę z użyciem podstawowej lub dodatkowej broni, która zadaje o wiele większe obrażenia.

W skutecznym reagowaniu na poczynania wrogów może ci też pomagać zablokowanie kamery na przeciwniku. Możesz wtedy skupić się wyłącznie na atakach i unikach i nie martwić się, że oponent zniknie z pola widzenia. Nie radzimy korzystać z blokowania kamery atakując duże grupy wrogów, bo Furia może wtedy zostać łatwo zaatakowana z boku lub od tyłu przez innego przeciwnika.

Rozbijaj wszystko co się da

W trakcie przechodzenia przez kolejne lokacje staraj się rozbijać wszelkie skrzynki, sarkofagi, posągi, urny, kubły na śmieci i tego typu przedmioty - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia przez kolejne lokacje staraj się rozbijać wszelkie skrzynki, sarkofagi, posągi, urny, kubły na śmieci i tego typu przedmioty. Wiele nadających się do zniszczenia obiektów pozostawia po sobie pomarańczowe kule, czyli główną odmianę lootu w grze - możesz dzięki temu zdobywać m.in. pojemniki z duszami, przedmioty jednorazowego użytku, czy unikalne rdzenie i artefakty.

Niszczenie przedmiotów z otoczenia może też odsłaniać sekretne przejścia, np. tunele prowadzące do pomieszczeń z unikalnymi skarbami.

Umiejętnie korzystaj z ataków specjalnych

Dwa główne rodzaje ataków specjalnych w grze Gniewny Atak (Wrath Attack) oraz Forma Spustoszenia (Havoc Form) - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Dwa główne rodzaje ataków specjalnych w grze Gniewny Atak (Wrath Attack) oraz Forma Spustoszenia (Havoc Form). Każdy z nich musi najpierw załadować się i oznacza to, że nie mozesz z nich korzystać w każdej bitwie.

Specjalne ataki najlepiej odpalać w trakcie walk z dużymi grupymi przeciwników oraz bossami. W trakcie wykonywania ataku specjalnego Twoja postać jest całkowicie niewrażliwa na ataki. Możesz to wykorzystać gdy masz pewność, że nie uda Ci się uniknąć otrzymania obrażeń.

Czasem lepiej odpuścić

Niektórych walk pobocznych nie uda ci się wygrać jeśli Furia znajduje się na zbyt niskim poziomie doświadczenia i jeśli jej atrybuty i bronie nie zostały dostatecznie rozwinięte - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Niektórych walk pobocznych nie uda ci się wygrać jeśli Furia znajduje się na zbyt niskim poziomie doświadczenia i jeśli jej atrybuty i bronie nie zostały dostatecznie rozwinięte. W takiej sytuacji warto odpuścić sobie daną potyczkę i powrócić do niej gdy Furia będzie silniejsza.

Darksiders 3 ma częściowo otwarty świat i możesz dzięki temu badać dostępne lokacje w takiej kolejności, jaka ci najbardziej odpowiada. Do wielu opcjonalnych miejscówek możesz też bezproblemowo powrócić w dalszej fazie gry czy nawet dopiero po skończeniu głównej fabuły.

Korzystaj z kompasu

Po pokonaniu pierwszego bossa gry otrzymasz Talizman Grzechu, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z kompasu - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Po pokonaniu pierwszego bossa gry otrzymasz Talizman Grzechu, dzięki któremu możliwe jest korzystanie z kompasu. Kompas wskazuje drogę do kolejnych bossów, zarówno tego najbliższego (ikona czaszki), jak i pozostałych (mniejsze kropki).

Warto korzystać z kompasu, gdy nie wiesz dokąd udać się w następnej kolejności. Jego wskazania na bieżąco aktualizują się. Może cię on doprowadzić np. do miejsca gdzie trzeba wskoczyć do dziury czy przecisnąć się przez tunel. Ułatwi ci to poprawną eksplorację na potrzeby głównej fabuły.

Żmijowe jamy pozwalają na szybką podróż

W celu szybkiego przemieszczania się pomiędzy lokacjami, warto korzystać ze żmijowych jam (Serpent Holes) - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

W celu szybkiego przemieszczania się pomiędzy lokacjami, warto korzystać ze żmijowych jam (Serpent Holes). Musisz za każdym razem dotrzeć do jednego z teleportów, przy których pojawia się Vulgrim. Wybierz trzecią opcję zachowania z listy, dzięki czemu gra wyświetli listę odkrytych już lokacji. Możesz następnie wybrać punkt, do którego chcesz się udać. Szybka podróż jest darmowa.

Nie przejmuj się zablokowanymi przejściami

W trakcie eksploracji świata gry regularnie napotyka się zablokowane lub niedostępne przejścia - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

W trakcie eksploracji świata gry regularnie napotyka się zablokowane lub niedostępne przejścia. Mogą to być np. pozornie niezniszczalne pajęczyny, skupiska fioletowych głazów, wiry powietrzne czy po prostu wysokie skalne półki, do których Furia nie potrafi doskoczyć.

Nowe przejścia możesz stopniowo odblokowywać dzięki nabywaniu kolejnych Esencji (mocy) przyznawanych za pokonywanie wybranych głównych bossów gry. Przykładowo po otrzymaniu Esencji Płomienia możesz zacząć podpalać pajęczyny. Nie trać czasu na próby poradzenia sobie z przeszkodami. Możesz bezproblemowo powrócić do nich po zdobyciu nowej esencji czy wręcz zostawić je sobie na sam koniec już po ukończeniu głównej fabuły.

Obserwuj pasek zdrowia Furii żeby zdążyć ją wyleczyć

W Darksiders 3 bardzo łatwo można zginąć, tak więc staraj się często zerkać na pasek zdrowia Furii widoczny w lewym górnym rogu ekranu - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

W Darksiders 3 bardzo łatwo można zginąć, tak więc staraj się często zerkać na pasek zdrowia Furii widoczny w lewym górnym rogu ekranu. Szybko reaguj, jeśli zauważysz, że bohaterka znajduje się na skraju śmierci. Zgon może zmusić cię do powtórnego rozegrania danej lokacji i odszykania straconych dusz.

Najlepszy sposób leczenia Furii to Odpoczynek Nefilim, którego zapas odnawia się w miarę pokonywania przeciwników (możesz też zwiększać stopniowo jego limit). Oprócz tego możesz polegać na odłamkach leczniczych (Healing Shard), przy czym są to przedmioty jednorazowego użytku i nie można ich aktywować w krótkich odstępach czasu.

Powracaj do miejsc, w których zginąłeś, by odzyskać dusze

Jeśli Furia zginęła, to zawsze postaraj się odzyskać zapas dusz, który miała przy sobie w momencie śmierci - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Jeśli Furia zginęła, to zawsze postaraj się odzyskać zapas dusz, który miała przy sobie w momencie śmierci. Musisz w tym celu powrócić do obszaru gdzie poległeś. Rozejrzyj się za skupiskiem latających niebieskich dusz i zaatakuj je żeby dusze ponownie dodane zostały do inwentarza Furii.

Jeżeli śmierć miała miejsce np. na arenie gdzie walczy się z bossem, to podczas prób odzyskania dusz zadbaj o to żeby nie zostać ponownie pozbawionym całego paska zdrowia zanim do nich dotrzesz.

Nie kupuj początkowo przedmiotów jednorazowego użytku

Vulgrim to jedyny sprzedawca w świecie gry, przy czym nie wszystkie oferowane przez niego dobra są warte zakupu - Porady ogólne do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Vulgrim to jedyny sprzedawca w świecie gry, przy czym nie wszystkie oferowane przez niego dobra są warte zakupu. Szczególnie w początkowej fazie gry powinieneś bardzo rozważnie wydawać wszystkie pozyskiwane dusze.

Dusz nie warto początkowo wydawać na zakup przedmiotów jednorazowego użytku, tzn. różnego rodzaju odłamków. Przedmioty te nie przydadzą ci się aż tak bardzo w początkowych godzinach gry i ponadto możesz je na bieżąco odnajdywać wraz z innym lootem "wyskakującym" z pomarańczowych kul. Zebrane dusze najlepiej przekazywać Vulgrimowi do pożarcia na poczet odblokowywania punktów atrybutów. Dodatkowo możesz kupować u niego permanentne elementy ekwipunku, np. udoskonalenia broni czy nowe zbroje.