Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojna Krwi: Zasady walki Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści poradnik, solucja

Zasady walki w grze Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na pierwszy rzut oka mogą być nieco skomplikowane, zwłaszcza dla Graczy, którzy nie mieli styczności z Gwintem. Warto poświęcić nieco czasu na ich poznanie, aby w trakcie walki móc wykorzystać każdą możliwą przewagę taktyczną nad przeciwnikiem.

Podstawy

Walka toczy się do 2 wygranych rund lub do momentu poddania się przeciwnika. Rozgrywka może trwać maksymalnie przez 3 rundy, aż do maksymalnego możliwego wyniku 2:1. Jeśli uda Ci się wygrać 2 pierwsze rundy - wygrałeś całe starcie. Pozostałe zasady prezentują się następująco:

  1. Walkę rozpoczyna strona inicjująca pojedynek.
  2. Na początku pojedynku występują faza wymiany maksymalnie 6 kart.
  3. W każdej kolejnej rundzie Gracz dobiera 3 karty i może wymienić 1 z nich.

Wygrana poprzez przewagę punktową

Każdą rundę możesz wygrać poprzez przewagę punktową - Wojna Krwi: Zasady walki - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Każdą rundę możesz wygrać poprzez przewagę punktową. Jak widać na powyższym obrazu, armia Gracza dysponuje aż 111 punktami, a przeciwnik zaledwie 24. Co więcej, nie posiada on już żadnych kart na ręce więc nie masz szans na wygraną.

Wygrana poprzez pass przeciwnika

Rundę możesz wygrać także poprzez pass przeciwnika - Wojna Krwi: Zasady walki - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Rundę możesz wygrać także poprzez pass przeciwnika. Na powyższym obrazku widać, że sytuacja na planszy jest jednostronna. Przeciwnik nie ma szans na wygraną więc postanawia oszczędzić pozostałe karty na kolejną rundę i pasuje.

Taktyczny pas

Taktyczny pas to bardzo przydatne zagranie, które może odmienić losy pojedynku - Wojna Krwi: Zasady walki - Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści - poradnik do gry

Taktyczny pas to bardzo przydatne zagranie, które może odmienić losy pojedynku. Na powyższym obrazku widać, że armia Gracza posiada aż 40 punktów, a przeciwnika zaledwie 10. Można także zauważyć, że obydwoje armie dysponują 7 kartami na ręce. Przeciwnik musi teraz podjąć trudną decyzję, czy poświęcić 2 karty i wygrać rundę, czy poddać rundę i zacząć kolejną z tą samą ilością kart co przeciwnik. Jeśli wybierze pierwszą opcję, Gracz zyska przewagę kart.

Przewaga kart

Przewaga kart na ręce daje Graczowi ogromną przewagę nad przeciwnikiem. Każda dodatkowa karta przekłada się na możliwość rozegrania o 1 turę więcej niż przeciwnik, a to z kolei skutkuje zdobyciem większej ilości punktów. Jeśli tylko masz ku temu okazję, nie wahaj się użyć taktyki taktycznego pasu w celu zdobycia przewagi kart.