Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Life is Strange 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Life is Strange 2 - poradnik do gry

Life is Strange 2 - poradnik do gry

Aby życie stało się prostsze. Poradnik do Life is Strange 2 stanowi kompendium wiedzy na temat tej wyjątkowo udanej gry przygodowej. Znajduje się tu dokładna solucja, opis wszystkich ważnych decyzji podejmowanych w trakcie gry oraz lokalizacja każdego przedmiotu kolekcjonerskiego.

Niniejszy poradnik do gry Life is Strange 2 ma za zadanie pomóc graczowi ukończyć pozycję i pokierować fabułą tak, by uzyskać różne zakończenia gry. Do każdego z pięciu rozdziałów znajdziesz więc prosty opis przejścia wskazujący na sposoby i wymagania do zaliczenia kolejnych etapów rozgrywki, a także ze wskazaniem na miejsca odnalezienia sekretów i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym szkiców. Dodatkowo przy każdym rozdziale znajdziesz informacje dotyczące najważniejszych wyborów i decyzji w danym rozdziale. Poradnik zawiera także opis dostępnych zakończeń gry oraz zestawienie osiągnięć / trofeów.

Life is Strange 2 to kolejna pozycja studia DONTNOD, będąca kontynuacją pierwszej części - z wyłączeniem Before the Storm, która była prequelem pierwszej części. Historia opowiada o przygodach dwóch braci - Daniela i Seana - którzy doświadczając paranormalnego zjawiska zmuszeni są opuścić dom i ruszyć w trasę na południe będąc poszukiwani przez policję. Grę charakteryzuje dość prosta fabuła (z reguły dwie lub trzy opcje dialogowe, które najczęściej są przeciwstawne), brak QTE i dość wysoka liniowość - twoje decyzje nie mają dużego znaczenia dla przebiegu kolejnych epizodów, a znacząca większość z wyborów wprowadza niemal kosmetyczne zmiany w cutscenach; te ważniejsze, które wpłynąć mogą na zakończenie gry są wyraźnie oznaczone zatrzymaniem czasu.

Poradnik jest w trakcie tworzenia. Wraz z wydaniem przez producenta nowych epizodów będą wprowadzane zmiany także we wcześniejszych częściach poradnika, uwzględniając znaczenie decyzji z wcześniejszych faz rozgrywki.

Czy warto rozpocząć grę nie grając w poprzednie części?

Tak. Fabuła Life is Strange 2 opisuje zupełnie nową historię i brak styczności z poprzednimi częściami gry nie przeszkadza w tym, by czerpać pełnię radości z rozgrywki. Warto jednak wcześniej zapoznać się z darmowym tytułem The Awesome Adventures of Captain Spirit, który jest krótkim wprowadzeniem do świata wykreowanego na potrzeby Life is Strange 2.

Epizody

Gra Life is Strange 2 podzielona jest na pięć epizodów. Ukazują się one w odstępach czasu, lecz w platformie Steam możesz zakupić pierwszy epizod niezależnie i kolejne przedpremierowo jako zestaw.

  1. Epizod 1 - Roads (premiera: 26/27 września 2018)

Sekrety

W Life is Strange 2 występują sekrety w postaci przedmiotów kolekcjonerskich oraz szkiców. Te pierwsze - podobnie jak w większości gier - odnajdziesz w różnych lokacjach jako przedmioty do podniesienia. Czasem ich zdobycie wymaga wykonania specyficznych akcji (np. rzucenia psu patyka - jeśli trafisz w odpowiedni punkt, pies wraz z patykiem przynosi sekretny przedmiot). Dokładne lokalizacje przedmiotów do zebrania znajdziesz przy opisie każdego z epizodów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że nabyte przedmioty możesz użyć do udekorowania swojego plecaka. Wystarczy otworzyć inwentarz i wybrać zebrany sekret, by przywiesić go.

Każdy przedmiot do zebrania w pustym miejscu ma obrazek ze wskazówką, jakiego obiektu powinieneś szukać - Life is Strange 2 - poradnik do gry
Każdy przedmiot do zebrania w pustym miejscu ma obrazek ze wskazówką, jakiego obiektu powinieneś szukać

Korzystając z inwentarza znajdziesz rubrykę z obrazkami, które służą jako wskazówki, gdzie można odnaleźć przedmioty kolekcjonerskie. W plecaku znajdziesz również każdy ze znalezionych obiektów. Warto wiedzieć, że każdy odnalezienie każdego z przedmiotów nagradzane jest dedykowanym trofeum / osiągnięciem.

Szkice również pełnią rolę sekretów do zebrania - Life is Strange 2 - poradnik do gry
Szkice również pełnią rolę sekretów do zebrania

Szkice to obrazki wykonywane przez głównego bohatera - Seana. Możesz je wykonać tylko w określonych miejscach i także zaliczane są do sekretów. Aby wykonać szkic w przeznaczonym do tego miejscu, odnajdź miejsce, na którym możesz usiąść - bohater wyjmie wtedy swój szkicownik. Przyglądnij się otoczeniu i po jego analizie przenieść wzrok na papier i poruszaj gałką / kursorem, aby wykonać szkic.

Oznaczenia kolorystyczne

W poradniku zawarto oznaczenia kolorystyczne, by ułatwić odnalezienie ważnych fragmentów i nie przeoczyć istotnych obiektów czy wyborów w grze.

  1. Niebieski - to miejsca, gdzie występują dialogi, które mają znaczenie dla rozwoju fabuły, większość dialogów bowiem stanowi jedynie urozmaicenie scen. Zaznaczono nim także miejsca w opisie przejścia, w których możesz zdobyć trofea.
  2. Pomarańczowy - to obiekty, które możesz podnieść i zachować w swoim ekwipunku do późniejszego użycia (w tym także sekrety).
  3. Zielony / czerwony - zielony kolor oznacza pozytywne opcje dialogowe, które zbliżają cię do dobrego zakończenia lub przynoszą korzyści, czerwony kolor zaś to opcje, które mogą doprowadzić do negatywnych konsekwencji lub pogorszyć twoje relacje z ludźmi.

Minimalne wymagania sprzętowe wersji PC gry:

Poniżej przedstawiamy jedynie minimalne, rekomendowane przez producenta gry wymagania sprzętowe. Więcej o aspektach technicznych opisywanej gry można przeczytać na dedykowanej stronie tego poradnika.

  1. Procesor: Intel Core i3-2100 / AMD Phenom X4 945
  2. Pamięć: 4 GB RAM
  3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 650 2GB / AMD Radeon HD 7770 2GB
  4. Miejsce na dysku: 14 GB

Patrick "YxU" Homa

Informacje o Life is Strange 2 - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Ostatnia aktualizacja : 3 października 2018

Poradnik zawiera : strony: 20, ilustracje: 101 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Life is Strange 2 - poradnik do gry