Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

The Walking Dead The Final Season - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
The Walking Dead The Final Season - poradnik do gry

The Walking Dead The Final Season - poradnik do gry

Ostatnia szansa na przetrwanie. Poradnik do The Walking Dead The Final Season to rozbudowana solucja i wybory oraz konsekwencje podejmowanych decyzji. Wskazaliśmy, które wybory mają wpływ na relacje i nie zapomnieliśmy o sekretach. Opisaliśmy też zakończenia.

Poradnik do gry The Walking Dead: The Final Season odkrywa sekrety tytułu i wszystkich jego epizodów. Jest to ostatnia część serii gier The Walking Dead, następca części The New Frontier. W poradniku znajdziesz opis przejścia kolejnych fragmentów gry i pomoże w odkryciu sekretów, które skrywają. Najważniejszą część stanowią fragmenty o ważnych wyborach, na które natkniesz się przy wielu opcjach dialogowych i możliwych do wykonania czynnościach, które skutkują różnym zakończeniem każdego z epizodów. Jak zwykle, nie zabrakło także informacji o dostępnych do odblokowania trofeach i osiągnięciach.

Patrick "YxU" Homa (www.gry-online.pl)

Rozpoczęcie gry - wybory z poprzednich części gry

Autor poradnika zakłada, że osoby przystępujące do ostatniego tytułu z serii, miały styczność z poprzednimi częściami gry. Gra, podobnie jak w poprzednich seriach, rozpoczniesz od wczytania zapisów stanu gry. Jeśli ich nie posiadasz i rozpoczynasz "czystą" rozgrywkę, będziesz miał możliwość ustalenia najważniejszych wyborów z poprzednich części, które kreują świat gry. W tej części pokierujesz poczynaniami Clemntine i jej podopiecznego - Alvina Juniora (AJ).

W pierwszym epizodzie - Done Running - efekty wyborów podjętych w poprzednich częściach gry, są następujące:

 1. Jeśli w sezonie 1 Lee nie powstrzymał Clementine od zjedzenia fragmentu ciała Marka, bohaterka może o tym wspomnieć podczas rozgrywki w karty w drugim akcie, przy odpowiedzi na pytanie "jaką najgorszą rzecz w życiu jadła".
 2. Zależnie od tego, czy Clementine zastrzeliła Lee czy pozwoliła mu się zmienić w zombie może o tym wspomnieć także podczas gry w karty (pytanie Louisa, "czy zabiła kiedykolwiek kogoś, kogo kochała").
 3. W sezonie 2 zależnie od tego, czy Kanny zabił Carver, lub sam go zabiłeś, także będziesz mógł o tym napomnieć podczas gry w karty.
 4. Jeśli Clementine postanowiła odejść samotnie z AJ, nie będzie posiadała palca serdecznego w lewej ręce.
 5. Jeśli jednak postanowiła odejść wraz z Kennym, będzie mieć bliznę na czole.
 6. Jeśli Clem pozostała z Jane w Howe's Hardware, będzie mieć mały "tatuaż" na dłoni: "AJ".

Epizody

Gra podzielona jest na cztery epizody, które ukazują się średnio co miesiąc od wydania gry:

Done Running (premiera: 14 sierpnia 2018)

 1. Rozdział 1
 2. Rozdział 2
 3. Rozdział 3
 4. Zakończenia
 5. Ważne wybory
 6. Sekrety

Suffer the Children (premiera: 25 września 2018)

Broken Toys (premiera: 6 listopada 2018)

Take Us Back (premiera: 18 grudnia 2018)

Oznaczenia kolorystyczne

W poradniku zawarto oznaczenia kolorystyczne, by ułatwić odnalezienie ważnych fragmentów i nie przeoczyć istotnych obiektów czy wyborów w grze.

 1. Niebieski - to miejsca, gdzie występują dialogi, które mają znaczenie dla rozwoju fabuły, większość dialogów bowiem stanowi jedynie urozmaicenie scen. Zaznaczono nim także miejsca w opisie przejścia, w których możesz zdobyć trofea.
 2. Pomarańczowy - to obiekty, które możesz podnieść i zachować w swoim ekwipunku do późniejszego użycia (w tym także sekrety).
 3. Zielony / czerwony - zielony kolor oznacza pozytywne opcje dialogowe, które zbliżają cię do dobrego zakończenia lub przynoszą korzyści, czerwony kolor zaś to opcje, które mogą doprowadzić do negatywnych konsekwencji lub pogorszyć twoje relacje z ludźmi.

Jak wykonać kopię zapisu stanu gry?

Jeśli chciałbyś zdobyć wszystkie osiągnięcia w The Walking Dead: The Final Season, nie byłoby to możliwe przy jednokrotnym ukończeniu gry - musiałbyś to zrobić co najmniej 3 razy (w przypadku epizodu 1 - Done Running).

Jednakże, w większości przypadków osiągnięcia zdobywasz po wykonaniu określonej czynności lub dokonaniu wyboru, który nie musi rzutować na dalszą część rozgrywki, a trofeum odblokujesz od razu po podjęciu decyzji - The Walking Dead The Final Season - poradnik do gry

Jednakże, w większości przypadków osiągnięcia zdobywasz po wykonaniu określonej czynności lub dokonaniu wyboru, który nie musi rzutować na dalszą część rozgrywki, a trofeum odblokujesz od razu po podjęciu decyzji. W takim przypadku warto dokonać kopii zapisu stanu gry. Aby to zrobić, po prostu przejdź do zakładki opcje (Settings), gdzie znajduje się pozycja zapisy gry (Save Files). Po wybraniu stanu zapisu możesz go przekopiować na inną pozycję, dzięki czemu nadal możesz kontynuować wątek fabularny na swoim głównym zapisie, a powrócisz do wybranego momentu, gdy zechcesz odblokować trofeum związane z innym wyborem w trakcie gry.

Wymagania sprzętowe na PC

The Walking Dead: The Final Season może pochwalić się nieco poprawioną grafiką w stosunku do poprzednich części. Mimo jednak, że gra posiada prostą budowę i oprawę graficzną, wymagania mogą spowodować trudności w odpaleniu na bardzo starym sprzęcie lub laptopie bez dedykowanej karty graficznej.

Kwestie techniczne:

 • System operacyjny: minimalnie Windows 7 z Service Pack 1 (tylko 64bit),
 • Karta graficzna obsługująca DirectX 11,
 • Producent nie gwarantuje poprawnego działania gry na zintegrowanych grafikach Intel.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.8GHz
 • Pamięć: 3 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTS 450 2GB
 • Miejsce na dysku: 15 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-2500K
 • Pamięć: 3 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960
 • Miejsce na dysku: 15 GB

Patrick "YxU" Homa (www.gry-online.pl)

Informacje o The Walking Dead The Final Season - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Ostatnia aktualizacja : 4 września 2018

Poradnik zawiera : strony: 25, ilustracje: 118 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w The Walking Dead The Final Season - poradnik do gry

The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394455The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394454The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394453The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394452The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394451The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394450The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-26 - 394449The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-21 - 394095The Walking Dead: The Final Season - screen - 2019-03-21 - 394094

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.04.2019 06:02
SnakeEyes
SnakeEyes
16
Legionista

Witam
Czy poradnik zostanie ukończony?