Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Two Point Hospital - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Two Point Hospital - poradnik do gry

Two Point Hospital - poradnik do gry

Witamy na oddziale! Poradnik do Two Point Hospital to medyczne porady skuteczniejsze od chińskiej medycyny alternatywnej. Poznasz tu wszystkie choroby, dowiesz się, jakie technologie odblokować, jak zarobić i jak leczyć pacjentów. Zdobędziesz trzy gwiazdki szpitala!

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2018

Witamy na oddziale. W Two Point Hospital twoim zadaniem jest poprowadzenie własnej sieci szpitali. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie. Musisz bowiem nie tylko leczyć pacjentów, ale także zarabiać, by móc stale rozbudowywać swoje szpitalne imperium.

Poniższy poradnik zawiera informacje, które pozwolą ci sprawnie zarządzać kolejnymi szpitalami. Znajdziesz tutaj porady odnośnie mechanik rozgrywki takich jak np. zarządzanie pracownikami czy kontrola finansów. Poradnik zawiera także aneks, w którym znajdziesz informacje odnośnie wymagań sprzętowych i sterowania. Znajdziesz w nim również opis osiągnięć wraz z poradami jak je zdobyć.

Two Poin Hospital to strategia ekonomiczna, stworzona przez zespół Two Point Studios. Gra opiera się na odnalezieniu równowagi między finansami, a potrzebami pacjentów oraz personelu. Dzięki tej równowadze, będziesz mógł stopniowo zwiększać swoją reputację, a twój szpitalny biznes rozrośnie się do imponujących rozmiarów.

Agnieszka Adamus (www.gry-online.pl)

Porady ogólne

 1. Nie oszczędzaj na automatach - automaty z przekąskami i napojami są stosunkowo niewielkie i możne je postawić wszędzie. Dzięki temu twoi pacjenci, będą mogli kupować jedzenie nawet stojąc w kolejce do gabinetu. Zmniejszy to ilość głodnych ludzi w szpitalu.
 2. Dbaj o zadowolenie pacjentów - każdy pacjent stale ocenia twój szpital. Oprócz skuteczności leczenia, pod uwagę brane są takie aspekty jak np. dostępność toalety, czystość szpitala czy możliwość zaspokojenia głodu i pragnienia. Im bardziej zadowoleni pacjenci opuszczą szpital tym większa szansa na to, że polecą go znajomym
 3. Reputacja to podstawa - tak jak zadowolenie pacjentów, tak i reputacja ma wpływ na ilość pacjentów. Reputację rozwijasz poprzez budowanie nowych budynków i gabinetów (im bardziej zawansowane tym lepiej) oraz wykonując różnego rodzaju zadania od pracowników. Zawsze możesz skorzystać także z marketingu.
 4. Nie bój się awansować swoich podwładnych - każdy awans wiąże się z koniecznością dania pracownikowi podwyżki. Zazwyczaj jest to kilka tysięcy więcej. Pamiętaj, że podane kwoty definiują roczne zarobki pracownika. Oznacza to, że w miesięcznym rozrachunku będziesz wydawać niewiele więcej niż przed awansem
 5. Aktywnie doszkalaj swoich pracowników - każdy zatrudniony pracownik posiada określone zdolności (wyjątkiem są studenci). Definiują one predyspozycje do wykonywania określonych czynności. Część z nich posiada kilka poziomów, których opanowanie zwiększa skuteczność w danej dziedzinie. Dlatego staraj się jak najczęściej organizować szkolenia, które na to pozwolą.
 6. Odpowiednio zagospodaruj przestrzeń - w miarę rozwoju twojego szpitala, będziesz musiał wznosić nowe budynki. Nie wykorzystuj budynków tylko do jeden funkcji np. diagnostycznej. Staraj się gospodarować przestrzenią tak by w każdym budynku były i pomieszczenia diagnostyczne i lecznicze. W ten sposób skrócisz pacjentom czas leczenia.
 7. Kontroluj przypisanie pracowników do gabinetów - nawet jak początkowo przypiszesz pracownika do określonej pracy, to bez twojej ingerencji może on zamienić się stanowiskiem z kimś innym spowoduje to, że nie będą oni pracować w miejscu, w którym mogą wykorzystywać swoje zdolności. Dlatego musisz skorzystać z menu pracowników i zdefiniować im zadania, tak by ograniczyć ilość zmian stanowisk pracy

Mechaniki

W tym dziale znajdziesz informacje odnośnie mechanik rozgrywki zaimplementowanych w grze. Do najważniejszych z nich zaliczają się:

 1. Pracownicy - stanowią oni podstawę funkcjonowania twojego szpitala. Ten rozdział powie ci jak efektywnie zarządzać podwładnymi oraz jak dbać o ich potrzeby.
 2. Finanse - twój szpital nie tylko ma leczyć, ale być także w stanie na siebie zarobić. Z tego rozdziału dowiesz się jak zarządzać finansami szpitala
 3. Choroby - każda z chorób, które poznasz charakteryzuje się innymi cechami. Tutaj znajdziesz listę wszystkich chorób pojawiających się w grze
 4. Reputacja - równie ważnym aspektem co finanse jest reputacja szpitala. To ona wpływa na liczbę pacjentów. W tym rodziale dowiesz się jak podnieść swoją reputację

Pytania i odpowiedzi

W tym rozdziale znajdziesz odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w czasie rozgrywki. Zaliczają się do nich:

 1. Jak ulepszać szpitalny sprzęt? - na szanse na powodzenie leczenia oprócz zdolności pracowników, wpływa także stan sprzętu. Stąd dowiesz się jak ulepszyć swój sprzęt
 2. Dlaczego moi pacjenci umierają? - jeśli ilość zgonów w twoim szpitalu jest zbyt duża, możesz sprawdzić co może być tego przyczyną.

Aneks

Tutaj znajdziesz informacje odnośnie aspektów związanych z grą, które nie klasyfikują się do żadnego innego działu poradnika. Znajdziesz tutaj:

 1. Wymagania sprzętowe - znajdziesz tutaj informacje odnośnie konfiguracji komputera jaka jest wymagana do uruchomienia gry
 2. Sterowanie - ten rozdział ułatwi ci zapoznanie się z domyślną konfiguracją klawiszy

Informacje o Two Point Hospital - poradnik do gry

Autor : Agnieszka Adamus

Ostatnia aktualizacja : 14 września 2018

Poradnik zawiera : strony: 24, ilustracje: 100 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Two Point Hospital - poradnik do gry