Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Graveyard Keeper - poradnik do gry

Graveyard Keeper - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? Graveyard Keeper poradnik, solucja

Łowienie ryb to jedna z trudniejszych mechanik gry. Ryby przydają się jednak do questów oraz do gotowania. Potrawy z ryby dają dużą ilość energii, która przydaje się np. w trakcie eksplorowania lochów.

Na łowieniu ryb jednak bardzo trudno jest zarobić mimo tego, że niektóre ryby są bardzo cenne. Za najcenniejszą rybę możesz dostać aż 5 złotych monet, jednak szansa na jej złowienie jest bardzo mała.

Jak łowić ryby?

Aby rozpocząć łowienie ryb musisz stanąć na pomoście i wrzucić wędkę - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Aby rozpocząć łowienie ryb musisz stanąć na pomoście i wrzucić wędkę. W żadnym innym miejscu wrzucenie wędki nie jest możliwe. Wędkę zarzucasz klawiszem E.

Po zarzuceniu wędki możesz wybrać przynętę - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Po zarzuceniu wędki możesz wybrać przynętę. Przynęta wybierana jest z twojego ekwipunku. Podczas wybierania przynęty wyświetli ci się pasek z oznaczonymi procentowymi szansami na złowienie danego gatunku ryby.

Po wybraniu przynęty musisz obserwować zachowanie wody - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Po wybraniu przynęty musisz obserwować zachowanie wody. Jeśli wokół spławika pojawią się kółeczka na wodzie musisz szybko wcisnąć klawisz E.

Chwilę później pojawi się mini gierka, która będzie wymagała klikania myszką - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Chwilę później pojawi się mini gierka, która będzie wymagała klikania myszką. W pasku obok postaci będzie poruszać się ryba, musisz odpowiednio manewrować myszką tak, aby ryba stale znajdowała się w żółtym pasku. Jeśli przez kilka sekund ryba będzie poza paskiem postać wyrzuci rybę do wody.

Gdzie łowić ryby?

Ryby możesz łowić w 5 miejscach w grze - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Ryby możesz łowić w 5 miejscach w grze. Aby móc zarzucić wędkę musisz stanąć w specjalnie oznaczonym do tego miejscu, pokazanym na screenie powyżej.

Jedno z miejsc znajduje się w Swamp, zaraz pod domkiem Clotho - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Jedno z miejsc znajduje się w Swamp, zaraz pod domkiem Clotho. Możesz tam złowić Frog oraz Bream.

Kolejne miejsce znajduje się w lokacji nazwanej Forest near the River - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Kolejne miejsce znajduje się w lokacji nazwanej Forest near the River. Tam, idąc lewym brzegiem natrafisz na wodospad. Możesz przy nim łowić takie ryby jak Anchocy bądź Pike.

Po drugiej stronie mapy znajdziesz Sea - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Po drugiej stronie mapy znajdziesz Sea. Tam możesz złowić bardzo cenne ryby, typu Goldfish bądź Gold Crucian.

W samym centrum miasteczka, w The Village trawisz na oczko wodne, w którym możesz złapać Frog, Prech lub Sliver Crucian - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

W samym centrum miasteczka, w The Village trawisz na oczko wodne, w którym możesz złapać Frog, Prech lub Sliver Crucian.

Ostatnim możliwym punktem, w którym możesz łowić ryby jest River - Jak łowić ryby w Graveyard Keeper? - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Ostatnim możliwym punktem, w którym możesz łowić ryby jest River. Znajduje się ona nad wodospadem, koło mostu - punkt został zaznaczony na screenie powyżej. Tam złowisz większość ryb.

Rodzaje ryb

Przygotowaliśmy listę ryb dostępnych w grze, aby ułatwić ci ich wyszukiwanie i łowienie. Do każdej ryby dodaliśmy informację w jakim miejscu możesz ją znaleźć, zależność połowów od pory dnia oraz jaką przynętę warto na nią naszykować.

 • Anchovy - złowisz ją i w dzień i w nocy w Waterfall. Aby ją złowić załóż przynętę Butterfly bądź Moth.
 • Bream - najszybciej złowisz ją i w dzień w lokacji nazwanej Forest near the river. Aby ją złowić załóż przynętę Butterfly bądź Moth.
 • Eel - największą szansę na ten połów da ci Steel Lure, pozostałe przynęty, stworzone z owadów dają nikłe szanse. Aby ją złowić musisz udać się w dzień nad Sea.
 • Frog - żaby najszybciej złowisz na przynętę stworzoną z butterfly. Do lokacji The Village udaj się w dzień na połów żab, w nocy szanse są znacznie mniejsze.
 • Gold Crucian - to jedna z droższych ryb, możesz sprzedać ją za 1 złotą monetę i 50 brązowych. Aby ją złowić potrzebujesz Gold Lure bądź Gem Lure. Złowisz ją tylko w dzień w Sea.
 • Goldfish - możesz sprzedać ją za 5 złotych monet. Złowisz ją w nocy, w Sea, używając Gem Lure.
 • Gudgeon - najszybciej złowisz ją w dzień w River, używając butterfly jako przynęty,
 • Perch - najszybciej złowisz ją w dzień w Village, używając Maggota jako przynęty,
 • Pike - najłatwiej złowić ją w dzień w Waterfall lub w Village, uzywając Gudgeon jako przynęty,
 • Salmon - złowisz ją w Sea w dzień używając Steel Lure bądź Gold Lure. Jednak za pomocą Gold Lure złowisz tylko okazy oznaczone złotą gwiazdką,
 • Silver Crucian - złowisz ją w River, Sea i Village w dzień używając Steel Lure, Gem Lure bądź Gold Lure. Jednak za pomocą Gold Lure i Gem Lure złowisz tylko okazy oznaczone złotą gwiazdką,
 • Sturgeon - złowisz ją w River oraz w Waterfall w dzień i w nocy. Musisz używać Steel Lure bądź Gold Lure. Jednak za pomocą Gold Lure złowisz tylko okazy oznaczone złotą gwiazdką,
 • Tilapia - najszybciej złowisz ją w dzień w River lub w Sea, używając butterfly jako przynęty.