Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Graveyard Keeper - poradnik do gry

Graveyard Keeper - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Drzewo technologii w grze Graveyard Keeper Graveyard Keeper poradnik, solucja

W grze Graveyard Keeper najważniejszym elementem mechaniki jest drzewo technologii. Dzięki niemu możesz się rozwijać oraz wykonywać misje dla innych bohaterów, bez rozwijania drzewka nie możesz ukończyć gry.

Aby rozwijać drzewo technologii musisz zdobywać Green, red i blue point. Dokładny sposób ich zdobywania opisaliśmy na osobnej stronie.

Gałęzie technologii

Drzewo technologii jest podzielone na poszczególne gałęzie - Drzewo technologii w grze Graveyard Keeper - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Drzewo technologii jest podzielone na poszczególne gałęzie. Nie są one w żaden sposób ze sobą połączone. Możesz skupiać się na rozbudowywaniu jednej gałęzi technologicznej, ale będzie to trudne, ponieważ rozwijanie innych zapewnia potrzebne punkty.

Anatomy and Alchemy

Gałąź poświęcona anatomii i alchemii odpowiada za wszystkie techniki poświęcone autopsji, ekshumacji oraz warzeniu eliksirów. Alchemia zostaje odblokowana po rozmowie ze starą kobietą na bagnach. Po odblokowaniu przedmiotów z tej gałęzi zyskujesz dostęp do lepszych zasobów i technik autopsji, sprzętu alchemicznego i surowców.

Theology

Teologia odpowiada za wszelkie rzeczy dotyczące kościoła i cmentarza. Pozwala odblokować lepsze nagrobki, płyty oraz płoty. Te natomiast przydają się, aby poprawić jakość cmentarza. Po poniesieniu jakości cmentarza w grze Graveyard Keeper odblokujesz kościół (więcej o tym na osobnej stronie poradnika). W nim zdobędziesz nowe przedmioty kościelne oraz będziesz mógł wygłaszać kazania. Dzięki temu będziesz zdobywać blue point, które umożliwią ci kolejne ulepszenia w drzewku.

Book Writing

Ta gałąź dziewka technologii zajmuje się wiedzą i nauką. Pierwsze jej elementy poświęcone są tworzeniu papieru, tuszu, a także książek. Dzięki czemu będziesz mógł zdobywać coraz więcej punktów nauki. Dzięki tym umiejętnościom będziesz mógł wygłaszać coraz to lepsze kazania, co łączy się z przypływem większej liczby punktów oraz gotówki.

Farming and Nature

Dotyczy uprawy roślin, drzew owocowych, pszczelarstwa, produkcji wina i piwa oraz rybołówstwa. Dzięki tym umiejętnością będziesz mógł wytwarzać lepsze surowce, a na nich zarabiać coraz to większą gotówkę. Jeśli jednak rozwijasz tę gałąź warto też pamiętać o elemencie Cookery. Odpowiada on za tworzenie żywności, która jest znacznie lepsza, jeśli tworzymy ją z dobrych składników.

Smithing

Ta gałąź odpowiada za przetwarzanie surowców takich jak piasek bądź żelazo. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć znacznie lepsze narzędzia bądź szkło.

Building

Ta cześć drzewa technologii odpowiada za przetwarzanie takich surowców jak skały i drewno, dzięki czemu możesz tworzyć i naprawiać budowle.

Cookery

Cookery to gałąź odpowiadająca za przygotowywanie napojów oraz potraw.

Jak rozwijać drzewo technologii?

Aby ułatwić ci rozwój w grze Graveyard Keeper przygotowaliśmy kilka wskazówek, według których łatwiej Ci będzie rozwijać drzewo umiejętności - Drzewo technologii w grze Graveyard Keeper - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Aby ułatwić ci rozwój w grze Graveyard Keeper przygotowaliśmy kilka wskazówek, według których łatwiej Ci będzie rozwijać drzewo umiejętności. Jeśli o nim zapomnisz, gra może trwać znacznie dłużej i być o wiele trudniejsza.

Pierwsze punkty umieść w Building. Dzięki temu będziesz mógł ścinać drewno i przerabiać je. Te umiejętności są ci potrzebne do rozbudowywania cmentarza oraz innych dostępnych w grze lokacji.

Kolejne punkty rozdaj na gałęzi nazwanej Theology. Aby rozwinąć swoją postać będziesz potrzebować punktów wiary. Je dostaniesz dopiero po dostaniu się do kościoła. Aby dostać się do świątyni musisz pierw naprawić cały cmentarz. Dzięki umiejętnością na tej gałęzi drzewa będziesz mógł stawiać nowe nagrobki oraz płyty, co polepszy jakość cmentarza.

Jeśli nie skupiasz się na gotowaniu, zostaw gałąź Cookery i Farming and Nature. Te gałęzie rozwijają jakość twoich surowców. Jeśli więc w Graveyard Keeper skupiasz się na remontowaniu, wydobywaniu surowców i przerabianiu ich, a po wszystkim udajesz się do łóżka nie inwestuj w te dziedziny. Mimo tego, że późniejsze questy wymagają chociażby wina, nie musisz skupiać się na farmie. Wino możesz zawsze kupić u Horadrica.

Po pierwszym tygodniu zadbaj o gałąź Smithing. Z czasem do misji przydadzą ci się ostrzejsze narzędzia, zadbaj o to, abyś mógł je wytworzyć.