Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - poradnik do gry

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Pole walki | Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr poradnik, solucja

Walki toczone w czasie rozgrywki toczą się w różnych środowiskach. W większości przypadków jednak mapy mają wytyczone "korytarze" po których musisz się poruszać. Oznacza to, że nie jesteś w stanie unikać większości potyczek. Musisz więc umiejętnie wykorzystywać obszar w którym przyszło ci walczyć.

Bardzo ważnym jest abyś wykorzystywał różnego rodzaju osłony. Twój Inkwizytor może chować się praktycznie za wszystkim co widzisz. O tym czy istnieje taka możliwość informuje odpowiedni znacznik, który pojawia się przy obiekcie, gdy się do niego zbliżysz.

Jeśli przytrzymasz odpowiedni przycisk, to postać ukryje się za wskazanym obiektem - Pole walki | Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - poradnik do gry

Jeśli przytrzymasz odpowiedni przycisk, to postać ukryje się za wskazanym obiektem. Uniemożliwi to jednak atakowanie przeciwników. Dlatego warto najzwyczajniej stanąć za niższym obiektem. Będziesz mógł dzięki temu bez problemu atakować przeciwników. Nie gwarantuje to 100% ochrony przed wrogimi pociskami, ale znacznie zmniejsza szanse na trafienie.

Nie możesz jednak ukrywać się cały czas za jedną rzeczą. Każdy element, za którym możesz się schować może zostać zniszczony. O jego stanie będzie cię informował odpowiedni wskaźnik. Jeśli dotrze on do zera, kryjówka traci swoje właściwości ochronne. Dlatego istotne jest, abyś utrzymywał swojego Inkwizytora w ciągłym ruchu.

Istotnym elementem pola walki są również wybuchające zbiorniki. Są to czerwonawe i przeźroczyste zbiorniki z płynem. Trafienie ich jakimkolwiek typem broni, powoduje natychmiastową eksplozję.

Jest to bardzo skuteczne w przypadku dużych grup przeciwników - Pole walki | Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - poradnik do gry

Jest to bardzo skuteczne w przypadku dużych grup przeciwników. Musisz jednak uważać, ponieważ Inkwizytor również otrzymuje obrażenia od wybuchu zbiornika. Powodowanie eksplozji, gdy znajdujesz się w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika, może zakończyć żywot twojego Inkwizytora.

W czasie walki warto wykorzystać również wieżyczki. Są one spotykane rzadziej niż dwa wspomniane poprzednio elementy, ale równie przydatne. Ten typ wieżyczek potrzebuje kogoś do obsługi. Zazwyczaj jest ona obsadzona przez jednostkę przeciwnika. Jeśli jednak uda ci się go zlikwidować, będziesz mógł wykorzystać go do walki. Musisz jednak pamiętać, że gdy wrogowie za bardzo się zbliżą, wieżyczka będzie bezużyteczna.

Ostatnią ważną rzeczą na polu walki są uniki silnych ataków. Potężniejsze jednostki klas takich jak Czempion, mogą wyprowadzać np. potężne ataki obszarowe. Są one sygnalizowane w odpowiedni sposób. Dzięki temu możesz wykonać unik z uniknąć kolejnych obrażeń. W przypadku szarży przeciwnika jej kierunek zaznaczony jest strzałkami. Natomiast w przypadku ataków obszarowych pojawia się czerwony okrąg pokazujący miejsce i zasięg ataku.