Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Council - poradnik do gry

The Council - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja The Council poradnik, solucja

Na niniejszej stronie odnajdziesz opis przejścia rozdziału 1 The Council - Off the coast of England - razem z konsekwencjami ważnego wyboru:

  1. Discover what Holm knows about my mother
  2. Stay and listen to Washington

Warto zainteresować się poszczególnymi tematami:

  1. Zwracanie uwagi na szczegóły
  2. Jak przebiegają konfrontacje słowne?
  3. Otwarcie listu od Giuseppe Piaggi.
Akcja rozpoczyna się w porcie, pod zamkiem Lorda Mortimera - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Akcja rozpoczyna się w porcie, pod zamkiem Lorda Mortimera. Rozpoczniesz dialog z dwoma postaciami - księżną Emily Hillsborrow oraz kardynałem Giuseppe Piaggi.

Business with Lord Mortimer.

Interesy z Lordem Mortimerem.

Personal reason.

Osobiste powody.

Absolutely...

Oczywiście...

Turn the questions back to the Duchess.

Zadaj to samo pytanie księżnej.

Po zakończeniu rozmowy, główny bohater ujrzy wizję. Obejrzysz krótką scenkę, a następnie odbędzie się krótka rozmowa z Emily Hillsborrow.

Na chwilę uzyskasz kontrolę nad postacią - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Na chwilę uzyskasz kontrolę nad postacią. Idź prosto w stronę Emily. Po drodze możesz podejść do niewielkich kul światła - znajdziesz tam przedmioty do zbierania lub elementy, które skomentuje bohater. Po podejściu do Emily, rozpocznie się kolejny dialog. W trakcie rozmowy będziesz musiał wybrać klasę postaci (zajrzyj na stronę "Drzewka umiejętności" oraz "Jakie drzewko i umiejętności wybrać?").

Not at all, so lie to her!

Ani trochę, więc ją okłam.

Not at all, sorry.

Ani trochę, wybacz.

The most probably place must be... Paris?

Prawdopodobnie w... Paryżu?

Pretend to be hurt for her not believing you. (wymaga Manipulation)

Udawaj, że jesteś urażony tym, że ona ci nie wierzy.

Chat her up, it''ll make her lose her train of thought. (wymaga Diversion)

Zacznij z nią rozmawiać, co sprawi, że straci tok myślenia.

W trakcie dialogu pojawi się mechanika, w której możesz zaobserwować pewne szczegóły postaci - mogą ci one pomóc w dalszej rozmowie - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Zwracanie uwagi na szczegóły

W trakcie dialogu pojawi się mechanika, w której możesz zaobserwować pewne szczegóły postaci - mogą ci one pomóc w dalszej rozmowie. Na Emily pojawią się kropki (tak jak na powyższym obrazku), w które musisz kliknąć. Uwaga - masz na to ograniczony czas. Tego typu sytuacje dość często pojawiają się rozgrywce, ale wymagane są do tego odpowiednie umiejętności. Jeśli nie posiadasz danej zdolności, to opisywana mechanika po prostu się nie uruchomi.

Po chwili rozmowa się zakończy, a księżna uda się na zamek. Uzyskasz kontrolę nad postacią - udaj się do stojącego przy schodach lokaja w masce. Nawiążesz z nim dialog:

Where is Lord Mortimer?

Gdzie jest Lord Mortimer?

What do you know about my mother?

Co wiesz o mojej matce?

Are there any witnesses?

Czy są jacyś świadkowie?

Have you found anything here? (wymaga Questioning)

Czy coś tutaj znalazłeś?

Let me have, the handkerchief, I''l take care of it. (wymaga Logic)

Daj mi tę chusteczkę, zajmę się nią.

You'll give me back the handkerchief. (wymaga Conviction)

Oddaj mi chusteczkę.

You will kindly give me the handkerchief. (wymaga Manipulation)

Grzecznie oddaj mi chusteczkę.

Let us say no more, then...

Nie mówmy nic więcej...

Po zdobyciu chusteczki, musisz zdobyć kolejne informacje o matce. W tym celu udaj się do skrzynki z listami - tam gdzie rozpocząłeś rozgrywkę. Po drodze zwróć uwagę na niewielkie kula światła i wejdź z nimi w interakcję. W ten sposób zdobędziesz kilka przedmiotów.

Jeśli posiadasz umiejętność Logic z drzewka Detective, to będziesz mógł wybrać opcję Find a clue - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Jeśli posiadasz umiejętność Logic z drzewka Detective, to będziesz mógł wybrać opcję Find a clue. Dzięki temu od razu odnajdziesz cenne informacje. W przeciwnym wypadku będziesz musiał przejrzeć listy. Zwróć uwagę na opcje To Mr Samuel Riter Dauchois - jest to najważniejszy list, który posunie fabułę do przodu, ale z pozostałych również możesz wyciągnąć cenne informacje.

Po zdobyciu informacji z listu możesz od razu udać się na zamek - po prostu skieruj się na schody, gdzie wcześniej rozmawiałeś z lokajem - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Po zdobyciu informacji z listu możesz od razu udać się na zamek - po prostu skieruj się na schody, gdzie wcześniej rozmawiałeś z lokajem. Możesz też dalej przeszukiwać doki. W tym celu zabierz widoczny na obrazku łom i udaj się w stronę bramy - znajduje się ona na prawo od schodów prowadzących do zamku.

Przed bramą ujrzysz uszkodzoną deskę od pomostu. Za pomocą podniesionego wcześniej łomu możesz ją oderwać - znajdziesz tam torbę matki, co przyczyni się do zdobycia większej ilości informacji.

Po podejściu do bramy ujrzysz powyższe opcje - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Po podejściu do bramy ujrzysz powyższe opcje. Jeśli posiadasz umiejętność Subterfuges z drzewka Occultist, to możesz otworzyć zamek (opcja Pick the lock). W przeciwnym razie wybierz opcję Use an iron bar. Niestety, nie uda się to, ale ujrzysz jeszcze jedną możliwość. Będzie to Force it open with the bar - jeśli posiadasz umiejętność Agility, możesz wybrać tę opcję i w ten sposób dostać się do środka.

Podsumowując - potrzebujesz umiejętność Subterfuges albo Agility, aby przedostać się przez bramę. W środku znajdziesz kilka użytecznych przedmiotów i wskazówek - dokładnie się tu rozejrzyj i aktywuj wszystkie możliwości.

Niezależnie od tego czy przeszukiwałeś doki czy nie, udaj się na schody i skieruj się do zamku - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Niezależnie od tego czy przeszukiwałeś doki czy nie, udaj się na schody i skieruj się do zamku. Ujrzysz krótką scenkę wprowadzającą, a następnie będziesz rozmawiał z Giuseppe.

Na czym polegają konfrontacje słowne?

W trakcie rozmowy weźmiesz udział w pierwszej konfrontacji. Powyższy obrazek przedstawia wygląd takiej konfrontacji. Na górze widnieją trzy kreski oraz strzałka z kółkiem - oznacza to, że w trakcie konfrontacji trzy razy będziesz musiał wybrać ważną opcje dialogową, a na koniec czeka cię jeszcze najważniejszy finał. Każda zła odpowiedź jest odnotowywana (w tym przypadku możesz trzy razy się pomylić - "3 Blunders left"). Jeśli przekroczysz dopuszczalną liczbę błędów, konfrontacja zakończy się niepowodzeniem, a ty nie uzyskasz ważnych informacji czy przedmiotów. Pamiętaj, że w trakcie rozmowy możesz korzystać z przedmiotów i np. uzupełnić Effort Points używanych do aktywacji umiejętności.

Nie musisz dobrze wybrać każdej opcji dialogowej - najważniejszy jest finał. Jeśli pomylisz się na "zwykłych kresach", zostanie ci naliczony błąd, a rozmowa potoczy się dalej. W finale sytuacja wygląda inaczej - jeżeli tam się pomylisz, to błąd zostanie naliczony, ale będziesz mógł spróbować wybrać inną opcję, aż osiągniesz dopuszczalną liczbę błędów lub wybierzesz poprawną odpowiedź.

Pamiętaj, że wybór opcji dialogowej związanej z umiejętnością NIE zawsze jest poprawny. Warto też pamiętać, że czasami zdarza się, że tylko taki wybór jest dobry, więc może wystąpić sytuacja, że nie będziesz miał danej umiejętności i nie będziesz mógł wybrać poprawnej odpowiedzi.

Poniższa tabela przedstawia poprawne odpowiedzi w konfrontacji z Giuseppe:

Yes, she's been here for several weeks now.

Tak, jest tu już od kilku tygodni.

Art Collector (wymaga Etiquette)

Kolekcjoner sztuki

It depends on what it contains (wymaga Questioning) lub Pretend I don't want it (wymaga Manipulation)

To zależy od tego co jest w środku / Udawaj, że tego nie chcesz.

Ok, no worries.

Jasne, nie martw się.

Po udanej konfrontacji otrzymasz list do swojej matki, a następnie uzyskasz kontrolę nad postacią - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Po udanej konfrontacji otrzymasz list do swojej matki, a następnie uzyskasz kontrolę nad postacią. Udaj się do ludzi stojących przy kominku. Ze stoły możesz zabrać książkę - przed każdym kolejnym rozdziałem możesz wybrać książkę, którą chcesz przeczytać. Rozwinie to twoje umiejętności. Przy kominku rozpocznie się dialog:

My mother.

Moja matka.

About a letter.

Co do listu.

About the surprising main door. (wymaga Etiquette)

O zaskakujących drzwiach głównych.

Let's avoid the subject. (wymaga Diversion)

Unikaj tematu.

She's gone missing.

Ona zaginęła.

Invent something.

Wymyśl coś.

Wkrótce staniesz przed kolejnym ważnym wyborem - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Wkrótce staniesz przed kolejnym ważnym wyborem. Będziesz musiał zdecydować czy zostać i porozmawiać z Waszyngtonem (Stay and listen to Washington) czy pójdziesz razem z Sir Gregory Holm (Discover what Holm knows about my mother). W zależności od wyboru, czekają na ciebie całkowicie inne dialogi i zdobyte informacje.

Discover what Holm knows about my mother

W przypadku wybrania tej opcji, udasz się razem z Holmem i Giuseppe do innego pokoju - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

W przypadku wybrania tej opcji, udasz się razem z Holmem i Giuseppe do innego pokoju. Tam odbędzie się dialog:

What is the story exactly?

Jaka jest dokładnie ta historia?

Does he know my mother?

Czy on zna moją matkę?

What did my mother come here for?

Po co moja matka tu przybyła?

What is the link between Hillsborrow and my mother?

Co łączy Hillsborrow i moją matke?

Who could have held a grudge against my mother?

Kto mógł żywić urazę do mojej matki?

Is there anyone else missing other than my mother?

Czy oprócz mojej matki, ktoś tutaj zaginął?

Przy kominku siedzi Elizabeth Adams - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Przy kominku siedzi Elizabeth Adams. W pewnym momencie zacznie się źle czuć:

Wait there, I'll take care of this!

Poczekaj, zajmę się tym.

Don't get involved!

Nie angażuj się!

Quick diagnostic (wymaga Science)

Szybka diagnoza.

Notice something strange (wymaga Occultist)

Zwróć uwagę na coś dziwnego.

Observe the young lady (wymaga Vigilance)

Obserwuj młodą kobietę.

Let her breathe!

Dajcie jej odetchnąć!

Elizabeth w dojdzie do siebie, a ty możesz uzyskać informacje o niej od Holma:

Who is she?

Kim ona jest?

What's wrong with her?

Co jest z nią nie tak?

Po krótkiej rozmowie powrócisz do pozostałych gości zamku.

Stay and listen to Washington

W przypadku wybrania tej opcji, pozostaniesz przy kominku razem z księżną Emily oraz prezydentem Waszyngtonem - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

W przypadku wybrania tej opcji, pozostaniesz przy kominku razem z księżną Emily oraz prezydentem Waszyngtonem.

Tell me more about this Mortimer.

Powiedz mi więcej o Mortimerze.

Where does Emily know my mother from?

Skąd Emily zna moją matkę?

How did he come to know her?

Jak on ją poznał?

When did he see her for the last time?

Kiedy widział ją ostatni raz?

Rather political? (wymaga Politics)

Dosyć polityczne?

Or the mysteries that surround us?

Lub tajemnice, które nas otaczają?

Do the other in the Order know, do you think?

Myślisz, że inni w stowarzyszeniu o tym wiedzą?

And what if Mother has left the island?

A co jeśli matka opuściła wyspę?

Po rozmowie przybędą pozostali goście zamku.

Niezależnie od wcześniejszego wyboru, wszyscy goście się rozejdą, a tobie nie pozostaje nic innego jak wrócić do pokoju - Rozdział 1 Off the coast of England - Epizod 1 The Mad Ones - Solucja - The Council - poradnik do gry

Otwarcie listu od Giuseppe Piaggi

Niezależnie od wcześniejszego wyboru, wszyscy goście się rozejdą, a tobie nie pozostaje nic innego jak wrócić do pokoju. Udaj się do korytarza na prawo i idź nim kawałek, aż ujrzysz tabliczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Wejdź do środka, gdzie będziesz musiał zdecydować czy chcesz otworzyć list Giuseppe do twojej matki:

  1. Unseal the letter - zdobędziesz więcej informacji, ale w następnym rozdziale Giuseppe będzie chciał coś dopisać do listu, więc będziesz musiał kłamać lub pokazać otwarty list i stracić jego zaufanie.
  2. Leave the letter closed - nie zdobędziesz informacji, ale nie narazisz się na utratę zaufania ze strony Giuseppe.

Po decyzji udaj się do łóżka. W ten sposób ukończyłeś pierwszy rozdział gry The Council.