Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Council - poradnik do gry

The Council - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jakie umiejętności wybrać w The Council? Klasy postaci w The Council - poradnik, solucja

Która klasa postaci w The Council jest najlepsza? Omawiamy wszystkie klasy oraz polecamy najlepsze umiejętności na początek. Zwróć uwagę na dywersje, manipulację i psychologię!

W początkowych etapach rozgrywki The Council będziesz musiał wybrać klasę swojej postaci - Diplomat (Dyplomata), Occultist (Okultysta) lub Detective (Detektyw). Każda klasa posiada całkowicie inne umiejętności przydające się w różnych sytuacjach, więc nie da się jednoznacznie określić, która klasa jest najlepsza. Wybór drzewka umiejętności nie zamyka dostępu do zdolności z pozostałych drzewek - będą one droższe w rozwoju, ale nadal będziesz mógł ich używać. Poszczególne klasy postaci można opisać w następujący sposób:

Dyplomata (Diplomat)

Diplomat - świetnie czuje się wśród innych ludzi. Potrafi zręcznie unikać pytań, a przy okazji wykazuje się wiedzą geopolityczną i znajomością obcych języków. Jest to klasa, która najlepiej radzi sobie w dialogach i konfrontacjach słownych.

Okultysta (Occultitst)

Occultist - potrafi manipulować innymi postaciami, otwierać zamki i kraść różne przedmioty, a poza tym zauważa aspekty związane z religią czy mistycyzmem. Okultysta najlepiej radzi sobie w nie do końca przyzwoitych sytuacjach - grzebie w cudzej własności i posuwa się do manipulacji.

Detektyw (Detective)

Detective - świetny obserwator. Zauważa dziwne zachowania i elementy oraz dostrzega niewidoczne dla innych szczegóły. Poza tym, jest to jedyna klasa dobrze radząca sobie w siłowych rozwiązaniach. Detektyw najlepiej radzi sobie w rozwiązywaniu zagadek.

Którą klasę wybrać?

Jak wspomniano wyżej - każda klasa postaci jest całkowicie odmienna. Nie ma możliwości, żeby twój bohater był uniwersalny. Niejednokrotnie spotkasz się z sytuacją, w której nie posiadasz odpowiednich umiejętności i będziesz musiał radzić sobie w inny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na jednej drodze rozwoju, ale nie zapomnij zainwestować kilku punktów w inne drzewka. Wśród wszystkich umiejętności można wyróżnić trzy, które dosyć często przydają się w początkowych rozdziałach i (niezależnie od wybranej klasy) warto je zakupić:

  1. Diversion z drzewka Diplomacy - pozwala odwracać uwagę rozmówcy oraz sprawnie unikać niewygodnych pytań.
  2. Manipulation z drzewka Occultist - pozwala zmuszać inne postacie do wykonania określonego celu.
  3. Psychology z drzewka Detective - pozwala łatwiej zrozumieć postępowanie innych postaci.

Oczywiście nie są to najlepsze umiejętności, ale stosunkowo często można ich używać w trakcie rozmów.

1 - Jakie umiejętności wybrać w The Council? - The Council - poradnik do gry