Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Do czego przydaje się kiszonka? Jak tworzyć paszę dla zwierząt? W jaki sposób otrzymać bele siana? Sprawdź nasze porady do Pure Farming 2018, aby nauczyć się, do czego może Ci się przydać trawa i kiszonka.

Trawa, siano oraz kiszonka to podstawowe składniki naturalnej paszy dla krów w Pure Farming 2018. Dzięki niej twoje bydło będzie generowało znacznie większe zyski, a także zaoszczędzisz sporo pieniędzy zamiast kupować sztuczną paszę. Dostarczenie idealnie zbalansowanej karmy z siana, trawy i kiszonki w równych proporcjach, gwarantuje zwiększenie produkcji mleka o 50%.

Koszenie

W Pure Faring 2018 trawę kosić możesz w dowolnym miejscu na mapie. Do tego zadania użyj maszyny Akpil Saturn 2.8. Trawa nie znika po czasie, więc nie musisz spieszyć się ze zbiorem. Najlepiej kosić długie, proste linie w niedużych odległościach od siebie (np. w pobliżu wiatraków w Montanie, czy wokoło wielkich pól rolnych).

Zgrabiarka znacznie ułatwia zbiór trawy - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Zgrabiarka znacznie ułatwia zbiór trawy

Po skoszeniu trawy możesz ją zebrać. Aby jednak ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać ze zgrabiarki. Zbiera ona trawę z kilku pasów układając w jeden, równy pas, znacznie łatwiejszy do zebrania. Czynność ta jest szybka przy wykorzystaniu dobrego ciągnika, więc warto skorzystać z tego udogodnienia. Uwaga- trawa odrasta po północy; najlepszą metodą koszenia jest ponowne koszenie w tym samym miejscu następnego dnia - trawa skumuluje się w jednym miejscu, a ty będziesz mieć mniej roboty przy jej zbieraniu.

Zbieranie / prasowanie

Skoszoną trawę możesz magazynować w pryzmach przy oborach - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Skoszoną trawę możesz magazynować w pryzmach przy oborach

W Pure Farming 2018 możesz zebrać na dwa sposoby: przyczepą samozbierającą lub prasą. Przyczepa pomieści bardzo dużo trawy, która może zostać wyładowana przy małym silosie przy oborze. Później możesz załadować ją do paszowozu (Metaltech WP6) z użyciem łopaty.

Bele siana i trawy stojące przy pryzmie na trawę - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Bele siana i trawy stojące przy pryzmie na trawę

Jak tworzyć bele siana?

W przypadku drugiej opcji - prasy, ma ona 3 charakterystyczne cechy:

  1. Trawa w formie bel jest wygodna w transporcie, szczególnie na duże odległości (jedna bela ma masę 500kg),
  2. Bele możesz sprzedać stając przy nich i naciskając wskazany klawisz (cena to 100 EUR / bela),
  3. Bele mogą zostać owinięte w folię, aby zamienić się w kiszonkę (wartość takiej beli rośnie dwukrotnie).
Prasowanie to proste, acz bardzo satysfakcjonujące zajęcie - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Prasowanie to proste, acz bardzo satysfakcjonujące zajęcie

Bele w Pure Farming 2018 tworzysz w prosty sposób: przejeżdżając prasą (Sipma PZ 1832 PRIMA) po ściętej trawie i wypuszczając bele po zapełnieniu zbiornika urządzenia. W ten oto sposób przygotowałeś bele siana.

Bele możesz transportować na duże odległości na specjalnej przyczepie - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Bele możesz transportować na duże odległości na specjalnej przyczepie

Aby przetransportować bele możesz użyć ładowacza czołowego z końcówką (widły lub chwytak do bel - te pierwsze służą do podnoszenia bel trawy, chwytak do podnoszenia owiniętych bel, lecz może poradzić sobie także z "surowymi"). Teraz możesz przetransportować je na naczepę do transportu bel lub przerzucić do paszowozu. Innym sposobem jest użycie przyczepy, która samodzielnie załadowuje bele i umożliwia ich łatwy transport - Sipma NR 1600 KOMBO (w zakładce Przyczepy).

Kiszonka

Urządzenie Sipma bez problemu owija bele podnosząc je z ziemi - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Urządzenie Sipma bez problemu owija bele podnosząc je z ziemi

Aby wytworzyć kiszonkę, która jest składnikiem paszy (i ma wartość 200 EUR / szt.) wystarczy dowolna maszyna do owijania bel. Kiszonka w owiniętym balu produkuje się przez 100h (4 dni).Dostępne są dwa urządzenia:

  1. Akpil Bale -podłącz je do jednego ciągnika i opuść na ziemię, drugim zaś z użyciem ładowacza czołowego umieszczaj na urządzeniu kolejne bele, które będą owijane;
  2. Sipma OS 7535 MAJA - po podłączeniu do ciągnika, jedź po polu i podjeżdżaj pod bele trawy, które automatycznie zostaną załadowane na maszynę - rozwiązanie to jest znacznie szybsze i warte swoich pieniędzy.
Pryzma na trawę - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Pryzma na trawę

Przewidziany został także model składowania trawy w pryzmach koło hodowli krów. W zapełnionych zbiornikach trawa (wyładowana z przyczepy samozbierającej) zamienia się w kiszonkę. W wersji 1.1.1. niestety ta funkcja nie spełnia swojej roli).

Słoma

Aby wytworzyć idealną paszę potrzebujesz także słomy. Jest to produkt, który powstaje po tym, jak kombajn zbierze zboże z pola. Możesz jednak aktywować w kombajnie ścinanie słomy, wtedy pole pozostaje puste - jeśli chcesz zbierać słomę upewnij się, że ta opcja nie jest aktywowana!

Słomę możesz zbierać jedynie za pomocą prasy do bel: Sipma PZ 1832 PRIMA - Trawa i kiszonka w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Słomę możesz zbierać jedynie za pomocą prasy do bel: Sipma PZ 1832 PRIMA. Nie odkładaj jednak roboty na potem - słoma z czasem zacznie znikać z pola (oczywiście tylko, jeśli leży luzem). Do zbierania nie możesz wykorzystać przyczepy samozbierającej; nie możesz także owijać słomy, by zrobić z niej kiszonkę. Bele analogicznie do innych możesz jedynie umieścić w paszowozie - słoma jest obowiązkowym składnikiem idealnej paszy (od wersji 1.0 gry zastępuje siano).