Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Hodowla krów oraz świń dostarcza Ci wielu elementów: mleko, nawóz stały, nawóz płynny, a w dodatku dorosłe osobniki możesz sprzedać. Poradnik do Pure Farming 2018 pomoże Ci sprzedać mleko z dużym zyskiem.

W przypadku zwierząt domyślnie w Pure Farming 2018 do wyboru masz krowy i świnie. Krowy generują nawóz w postaci stałej i płynnej oraz mleko, po tym jak dorosły mogą dodatkowo być sprzedane z zyskiem. Świnie, podobnie jak króliki, sprzedajesz na mięso, gdy wystarczająco nabiorą masy. Warto pamiętać, że większe zwierzęta można zwozić do ubojni naczepą, aby otrzymasz 20% lepszą cenę skupu. Jednakże, na naczepę mieszczą się jedynie 4 zwierzęta, więc proces zwożenia ich jest wyjątkowo czasochłonny i nieopłacalny.

Świnie

Sugerowane wyposażenie:

 1. Brak, opcjonalnie przyczepa do transportu zwierzyny.

Na początek zakup chlewnię (25 000 EUR / pojemność 10 szt.). Może zostać ulepszona (40 000 EUR / pojemność 20 szt.). Każda sztuka trzody kosztuje 65 EUR. Świnie nie produkują nic - podobnie jak króliki, dorastają (po 3 dniach) i są gotowe do sprzedaży po zwielokrotnionej cenie za sztukę (1 000 EUR transportując je do ubojni, 800 EUR przy sprzedaży poprzez tablet).

Paszę syntetyczną zakupisz z worków przy chlewni - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Paszę syntetyczną zakupisz z worków przy chlewni

Musisz zapewnić im pokarm - mogą to być ziemniaki lub pasza syntetyczna zakupiona w workach koło chlewni (43 EUR/szt.). Do pełnego rozwoju 10 zwierząt potrzebujesz ok. 50 worków paszy (ponad 2 000 EUR). Tak więc karma syntetyczna nie jest specjalnie optymalnym rozwiązaniem. Podsumowując [dla 10 sztuk]:

 1. Zakup świń - 650 EUR,
 2. Pasza na 3 dni - 2000 EUR,
 3. Zysk za świnie sprzedane przez tablet - 8000 EUR,
 4. Zysk za świnie sprzedane zwożąc je naczepą do ubojni - 10 000 EUR.

Tak więc otrzymujesz ok. 5 500 - 5 700 EUR po 3 dniach dla 10 świń. Nie jest to zbyt dochodowa inwestycja. Należy pamiętać, że za każdy dodatkowy dzień opóźnienia w sprzedaży, dorosłe świnie nadal żywią się pokarmem mimo, że nie zyskają na wartości. Należy więc dobrze pilnować interesu lub dostarczać tylko tyle pokarmu, ile potrzeba na rozrost prosiaków.

Możesz wysypać ziemniaki w oborze, by nakarmić w ten sposób świnie tańszą i naturalną metodą - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Możesz wysypać ziemniaki w oborze, by nakarmić w ten sposób świnie tańszą i naturalną metodą

Jeśli posiadasz ziemniaki, przesyp je na naczepę i wysyp w chlewni. Ok. 2,5 tony wystarczy, aby świnie dorosły. Jest to więc metoda tańsza o niemal połowę w stosunku do wartości paszy syntetycznej.

Krowy

Hodowla krów to najbardziej złożona struktura w Pure Farming 2018. Krowy dostarczają nawozu w dwóch postaciach i mleka. Mleko możesz sprzedać (zdalnie lub z użyciem naczepy), zaś obornik wykorzystać na własnych polach lub sprzedać w biogazowni (przy czym nie możesz tego zrobić zdalnie). Jeśli zapełnisz zbiorniki do maksimum, nadmiar nie będzie produkowany i pójdzie na zmarnowanie. Ważne - jeśli korzystasz z pomocy pracowników do nawożenia pola nawozem naturalnym, nadal pozostaje on zakupywany przez nich i nie tracisz zawartości naczepy.

Sugerowane wyposażenie:

 1. Przyczepa na obornik stały,
 2. Przyczepa na obornik płynny,
 3. Przyczepa na mleko,

Opcjonalnie:

 1. Przyczepa do przewozu zwierząt,
 2. Kosiarka,
 3. Przyczepa samozbierająca lub maszyna do beli,
 4. Maszyna do mieszania paszy.

Na początek zakup oborę (25 000 EUR / pojemność 10 szt.). Może zostać ulepszona (50 000 EUR / pojemność 45 szt.). Każda sztuka bydła kosztuje 220 EUR. Cielaki produkują niewielkie ilości nawozu; gdy dorosną, zwiększa się produkcja oraz dodatkowo dają mleko. Wartość dorosłych krów zmienia się tylko nieznacznie.

Tylko paszowóz może wyładować pokarm w oborze - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Tylko paszowóz może wyładować pokarm w oborze

Dorosłe krowy produkują nawóz stały, płynny oraz mleko. Jedyne czego potrzebują, to karma. Możesz zakupić gotową paszę syntetyczną z worków przy oborze (cena 10 EUR / szt.) lub sporządzić ją samodzielnie.

10 dorosłych krów [karmionych paszą]:

 1. spożywają poniżej 10 worków paszy syntetycznej (młode nim dojrzeją zużywają nawet kilkadziesiąt),
 2. ponad 2000 kg obornika stałego,
 3. 800l obornika płynnego,
 4. 960l mleka.
Aby nakarmić krowy w sposób naturalny, musisz pozyskać trawę, siano i kiszonkę (proces został opisany w oddzielnym rozdziale Trawa i kiszonka) - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Aby nakarmić krowy w sposób naturalny, musisz pozyskać trawę, siano i kiszonkę (proces został opisany w oddzielnym rozdziale "Trawa i kiszonka"). Wszystkie składniki umieść w paszowozie; w ostateczności możesz pominąć składnik / zniszczyć balans składników. Mimo wszystko paszowóz jest wymagany, aby móc nim wjechać do obory i wyładować tam paszę. Idealnie zbalansowana mieszanka złożona z trawy, kiszonki i siana zwiększa produkcję mleka o 50%; na załadowanie pełnego zbiornika maszyny należy wrzuć do niego po 4 bele każdego składnika.

W nowej wersji gry siano zostało zastąpione słomą. Możesz ją zebrać po pracy kombajnu na polu przy zbiorach zboża. Użyć do tego możesz jedynie naczepy zamieniającej słomę w bale.

Produkty krów

Zwróć uwagę, że w Pure Farming 2018 zdalnie możesz sprzedać tylko mleko. Naczepa jest droga, więc na początek możesz ją sobie darować. Gdy ją zdobędziesz, wystarczy ustawić się przed dużym, niebieskim zbiornikiem i rozpocząć przelewanie.

Gnojowicę nabierzesz ze zbiornika w ziemi - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Gnojowicę nabierzesz ze zbiornika w ziemi

Nawóz musisz sprzedać samodzielnie. Nawóz płyny załadujesz bez problemu do przyczepki na obornik przy małej studzience pośrodku kompleksu. W biogazowni wylejesz go w tym samym miejscu, co nawóz stały (ustawiając się na rampie).

Nabierz łyżką obornik i rozładuj go na naczepie - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Nabierz łyżką obornik i rozładuj go na naczepie

Nawóz stały musisz załadować na przyczepkę używając ładowacza czołowego i łopaty. Możesz zakupić zestaw dedykowany do ciągników średnich lub dużych, przy czym ciągniki JCB nie są tu liczone jako ciągniki duże i nie możesz do nich podłączyć tych ładowaczy.

Miej na uwadze, że obornik stały jest nieznacznie bardziej wartościowy, a naczepa i jej ładunek wyjątkowo ciężki - nawożenie pól jest powolne. Z tego względu lepiej przeznaczyć go na sprzedaż, a pola nawozić obornikiem płynnym.

Mleko możesz sprzedać do mleczarni - Hodowla bydła i trzody w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Mleko możesz sprzedać do mleczarni. Jest to najbardziej wartościowy produkt z tej hodowli. Zbiornik jest pojemny, więc nie musisz sprzedawać go po kiepskiej cenie. Oczywiście możesz sprzedać mleko również zdalnie (ze stratą 20% zysków). Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, nabądź naczepę Pro Warm i zatankuj ją przy wielkim niebieskim zbiorniku przy oborze.