Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Ten rozdział pomoże ci ukończyć etap związany z założeniem hodowli królików i kur oraz obrobieniem pola ziemniaczanego. Na koniec będziesz musiał dokonać inwestycji w energię odnawialną.

Uprawy szklarniowe

Kolejnym etapem prac jest zakup pobliskiej cieplarni za kwotę 15 000 EUR. Po zakupie możesz od razu zadecydować, jakie rośliny będziesz tam uprawiał, do wyboru są: papryka, pomidory i kapusta.

Gdy rośliny dojrzeją, możesz zebrać je sprzed cieplarni. Nie wszystkie przyczepy mogą odebrać produkt ułożony w skrzyniach (nie potrafi tego choćby twój Metaltech DH4). - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Gdy rośliny dojrzeją, możesz zebrać je sprzed cieplarni. Nie wszystkie przyczepy mogą odebrać produkt ułożony w skrzyniach (nie potrafi tego choćby twój Metaltech DH4).

To, jakie rośliny wybierać, warunkują ceny rynkowe, które możesz sprawdzić w swoim tablecie. Każda z roślin ma zbliżony okres wzrostu wynoszący ok. doby. Po tym czasie możesz zebrać plon. Jeśli nie zrobisz tego w ciągu kolejnej doby, produkt ulegnie zepsuciu (częściowo, do 20%) i pójdzie na zmarnowanie.

Nawóz dostarczasz do drewnianej skrzyni przy ściance cieplarni - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Nawóz dostarczasz do drewnianej skrzyni przy ściance cieplarni

Do prac przy cieplarni należą tylko dwie czynności: dostarczenie wody ze zbiornika, jak robiłeś to do tej pory, oraz dostarczenie nawozu. Zbiorniki z nawozem stałym (w workach) znajdują się przy każdej wiacie. Wystarczy podjechać pod nie pojazdem z przyczepą (tylko Metaltech PH4 / Wielton PRC-2B) lub pick-upem i wybrać przyciskiem funkcję zakupu. Towar automatycznie zostanie załadowany w ilości, jaką zakupiłeś. Przy cieplarni (obok drewnianej skrzyni) w podobny sposób należy go rozładować. To koniec tego etapu.

Uwaga - warto na początek wybrać hodowlę pomidorów. W późniejszym etapie otrzymasz misję poboczną, która wymaga ich dostarczenia.

Hodowla kur

Teraz przechodzimy do hodowli kurczaków. Udaj się do wskazanej lokacji i zakup kurnik za 5 000 EUR. W swobodnej rozgrywce może zostać ulepszony.

Kury dają jajka, które możesz zebrać później z palety obok kurnika - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Kury dają jajka, które możesz zebrać później z palety obok kurnika

Ma ono pojemność 10 kur, w tej misji zakupujemy jednak 5. Stojąc ciągle przed kurnikiem zakup zwierzęta za 20 EUR za sztukę. Co należy wiedzieć:

Kury zaczną produkcję jaj po 2 dniach,

Jaja produkowane są codziennie, przez 5 dni,

Po 5 dniach znoszenia kury stracą na wartości przechodząc do kolejnego etapu dojrzewania, warto więc sprzedać je dzień wcześniej,

Jeśli nie sprzedasz kur w ostatnim dniu znoszenia jaj, otrzymasz za nie znacznie mniej pieniędzy (5 EUR), gdyż będą już za stare. Stawka za dojrzałą kurę to 25 EUR.

Jeśli będziesz zwlekał zbyt długo ze sprzedażą, kury zdechną.

Po sprzedaży drobiu możesz zakupić ponownie młode kury i rozpocząć cały proces na nowo.

Uprawa ziemniaków

Teraz przejdziemy do zabawy z ziemniakami na polu nr 2. Do tego zadania potrzebujesz blisko 15 000 EUR. Udaj się na pole za twoim spichlerzem. Uprzednio jednak zakup (przez tablet [20% wyższa cena] lub w sklepie) kultywator Akpil Rylec.

Kultywacja jest szybsza niż orka, musisz jednak od czasu do czasu zorać pole, by przywrócić mu żyzność - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Kultywacja jest szybsza niż orka, musisz jednak od czasu do czasu zorać pole, by przywrócić mu żyzność

Ta praca powinna ci pójść w miarę szybko. Drugi etap prac to sadzenie ziemniaków. Zakup maszynę Akpil Planter i załaduj go ziemniakami z worka obok twojej cieplarni.

W dalszym etapie gry dostępny jest szersza sadzarka do ziemniaków - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
W dalszym etapie gry dostępny jest szersza sadzarka do ziemniaków

Jedź na pole, aktywuj maszynę i wypełnij pole kartoflami. Aby móc je zebrać, wymagany jest specjalny kombajn (na który obecnie cię nie stać) dołączany do ciągnika. Nie jest to jednak etap tego samouczka... To pole po zakończeniu zadania będzie w twoim posiadaniu.

Hodowla królików

Teraz zakup klatki dla królików obok kurników (5000 EUR) i zakup 5 zwierzaków (5x20 EUR). W jednej hodowli możesz trzymać 25 królików.

Klatka z dorosłymi królikami - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Klatka z dorosłymi królikami

Zajmowanie się nimi jest jeszcze prostsze niż kurami, ponieważ sprzedaż wyrośniętych zwierząt odbywa się poprzez tablet i nie produkują dodatkowych dóbr. Co należy wiedzieć:

Króliki rosną przez pełną dobę, wtedy nadają się na sprzedaż.

Jeśli nie sprzedasz ich w ciągu 3 dni, będą za stare i ich cena będzie niższa niż zakupu młodych,

Po kolejnych 3 dniach króliki zdechną.

Natychmiast po sprzedaży dorosłych osobników zakup młode, by odnowić proces. Na jednej pełnej partii zarabiasz 500 EUR.

Energia odnawialna

Zakup paneli słonecznych to inwestycja, która przyniesie ci stały dochód w wysokości 2240 EUR/dzień, rozliczany codziennie o północy. Aby jednak móc zainwestować w panele, potrzebujesz aż 50 000 EUR (znajdziesz także na mapie mniejszą sekcje paneli, tańsze, o proporcjonalnie niższym przychodzie dziennym).

Panele słoneczne - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Panele słoneczne

W tym przypadku warto pobrać pożyczkę z banku, jeśli posiadana przez ciebie gotówka znacznie odbiega od wymogów. Warto jednak rozłożyć raty tak, by każda z nich była niższa niż dzienny przychód z paneli.

Elektrownie wiatrowe to mniej korzystne inwestycje, jednak stale warte uwagi - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Elektrownie wiatrowe to mniej korzystne inwestycje, jednak stale warte uwagi

Drugim rodzajem inwestycji są elektrownie wiatrowe. Wbrew pozorom jest to dużo mniejszy wydatek - 4 500 EUR. Dzienny zysk z każdej elektrowni (także rozliczany o północy) to 200 EUR. Gdy ukończysz ten krok otrzymasz 2 poziom doświadczenia a wraz z nim sporo nowych zmian...

Zadanie opcjonalne: Duża robota

Na tym etapie dostępne jest zadanie poboczne niedaleko od twojej siedziby. Farmer prosi cię o zoranie jego dwóch pól: nr 6 i nr 7.

Farmer znajduje się na skrzyżowaniu, na północ od twojej siedziby - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Farmer znajduje się na skrzyżowaniu, na północ od twojej siedziby

Płaci 30 000 EUR, jeśli wykonasz zadanie w przeciągu 4 dni. Warto poczekać z wykonaniem tego zadania, aż otrzymasz więcej doświadczenia i będziesz mógł zakupić lepszy pług / ciągnik.

Zadanie opcjonalne: Śniadanie mistrzów

Po zajęciu się kurczakami odblokowane zostanie zadanie opcjonalne w zachodniej części mapy. Zostaniesz poproszony o dostarczenie 20 opakowań jaj w ciągu 3 dni, za które otrzymasz 5 000 EUR.

Zajazd w zachodniej części mapy - Cieplarnia, małe zwierzęta i inwestycje, solucja Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Zajazd w zachodniej części mapy

Warto podjąć się tego zadania, jednak nie rób tego od razu! Pamiętaj, że kurczęta podrosną dopiero po 2 dniach, więc podjęcie się tego zadania od razu, skutkuje gwarantowanym niepowodzeniem, gdyż w pierwszej partii nie otrzymasz od razu 20 opakowań. Aby zebrać jajka wystarczy podjechać obok małą przyczepą Metaltech PH4 lub pickupem.