Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sad w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Sad to bardzo dochodowa inwestycja i powszechnie dostępna. Sprawdź nasze porady dotyczące sadów i opieki nad sadami w Pure Farming 2018. Dowiesz się równiez, czym są sady egzotyczne i poznasz ich typy.

Sad to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji. Wymaga także mało nakładu pracy. Występują w każdym kraju, gdzie możesz cieszyć się innymi gatunkami zbiorów. Nie wszędzie jednak wystarczy ci opryskiwacz i ciągnik...

Uwaga - sporadycznie w niektórych sadach występuje powszechny bug (w wersji 1.1.1) - rośliny na ostatnim etapie mogą przestać rosnąć (gdy nad sadem widoczna jest biała ikona). Aby wymusić przekroczenie tego ostatniego etapu, skutecznym sposobem jest ponownie opryskanie sadu.

Prace do wykonania

Potrzebne maszyny:

  1. Dowolny ciągnik, nawet mały McCormick 4600,
  2. Cysterna na wodę,
  3. Opryskiwacz Akpil Chwast XL SAD (zakładka Inne w sklepie),
  4. Duży transporter (naczepa 16t lub ciężarówka, a nawet naczepa siodłowa 25t).

Najpierw dostarcz wodę do poziomego zbiornika przy sadzie (poj. 10 000l). W przypadku sadu najważniejszym jest, by utrzymywać stan nawodnienia sadu zapełnionego przynajmniej w 10%. Nie musisz jednak często napełniać zbiornika, szczególnie że deszcz także uwzględniany jest jako czynnik nawadniający.

Opryskiwacz napełnisz przy jasnych zbiornikach obok wiat... - Sad w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Opryskiwacz napełnisz przy jasnych zbiornikach obok wiat...
... lub z poziomu tabletu, wybierając maszynę, którą chcesz napełnić. - Sad w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
... lub z poziomu tabletu, wybierając maszynę, którą chcesz napełnić.

Kolejno weź opryskiwacz, zatankuj go przy dowolnej wiacie (zapełnienie zwykle wystarcza na ok. 2-3 opryski, zależnie od wielkości sadu i szybkości ciągnika). Po wykonaniu tej czynności pozostaje oczekiwanie, aż owoce dojrzeją. Pamiętaj, że nawóz możesz zakupić zdalnie z poziomu tabletu (20% wyższy koszt).

Postęp możesz obserwować na mapce: najpierw pojawią się żółte kwiaty, później młode owoce o białym symbolu. Gdy ikona zmieni się na zieloną, oznacza ona, że owoce są gotowe do zbioru w pojemniku drewnianym obok sadu. Możesz od razu zwozić je do skupu lub zmagazynować w jednym z drewnianych magazynów oznaczonych ikoną jabłka na mapie.

Oprysk to czynność inicjująca wzrost - bez jego wykonania owoce nie będą rosły - Sad w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Oprysk to czynność inicjująca wzrost - bez jego wykonania owoce nie będą rosły

W sadach możesz zbierać różne owoce. To, jakie sady są dostępne możesz podpatrzeć na mapie okolicy. W zależności od wybranego kraju dostępne owoce mogą się różnić, tak jak i wysokości zbiorów danego gatunku.

Zatrzymaj się przy pełnym owoców pojemniku i rozpocznij załadunek, możesz skorzystać z dowolnej przyczepy - Sad w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Zatrzymaj się przy pełnym owoców pojemniku i rozpocznij załadunek, możesz skorzystać z dowolnej przyczepy

Przy utrzymaniu odpowiedniego stanu nawodnienia i opryskaniu drzewek dojrzewanie owoców do zbioru trwa 3 dni. Jeśli nie zbierzesz ich, zaczną się psuć po upływie doby.

Uwaga - jeśli masz szczęście i często pada, sad może rodzić nawet jeśli nigdy nie zapełniałeś zbiornika wodą. Jeśli więc nie lubisz wozić wody, a nie zależy ci na czasie, możesz zdać się na pogodę.

Typy sadów i sady egzotyczne

Dostępnych jest wiele gatunków zbiorów, które mogą generować sady. Niezależnie od tego, oprysk i zapełnianie zbiornika wodnego są stałymi czynnościami, które wykonujesz przy każdym z nich. Dodatkowo między krzewami jest znacznie mniej miejsca niż przy drzewkach. Postaraj się wykorzystać ciągnik lekki (McCormick 4600) lub średni. Zwróć uwagę, że opryskując sady egzotyczne (oliwki, kawa itd.), opryskujesz jednocześnie 4 rzędy krzewów, zamiast dwóch, jak w przypadku drzewek. W przypadku upraw egzotycznych, które zbierasz kombajnami, rośliny są gotowe dzień wcześniej - po 2 dniach - gdy nad krzewami na mapie widoczny jest biała ikona.

Wielkości zbiorów:

Gatunek owocu

Wielkość zbioru

Jabłka

19 200

Gruszki

12 800

Śliwki

12 400

Kawa (Kolumbia)

Średnio:15-20 ton

Winogrona / Oliwki (Włochy)

Średnio: 5-10 ton

Wiśnie (Japonia)

Średnio: 20-22 ton

W przypadku gruszek wyjątkiem są dwa sady nr 1 i 2. Generują one owoce w liczbie kolejno: 25 600 i 19 200kg.

W przypadku roślin egzotycznych - sady mają różne rozmiary. Podana wartość jest uśredniona. Owoce są gotowe do zbioru, gdy pojawią się na krzewach - mają kolor czerwony. Zawartości kombajnu nie możesz przesypać na naczepę, musisz pojechać prosto do skupu / magazynu. Do zbioru kawy wymagany jest kombajn Skybury, zaś do winogron i oliwek - Gregoire G9 (dostępne dwa modele: tańszy - dołączany do ciągnika, droższy - samojezdny).