Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szklarnie w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Szklarnie w Pure Farming 2018 to jedna z inwestycji, choć nie jest najbardziej dochodowa. Pozwalają jednak, obok pomidorów czy kapusty, uprawiać nawet wasabi. Wyróżniamy szklarnie zwykłe oraz szklarnie przemysłowe.

Szklarnie w Pure Farming 2018 to jedna z opcji zarobku hodując paprykę, pomidory lub kapustę. Zbiory otrzymasz w ten sam dzień, o ile zapewnisz im odpowiednie warunki rozwoju. Każda z roślin posiada nieco inną charakterystykę - wysokość zbioru oraz czas potrzebny na ich pozyskanie. Nie są to jednak dobre inwestycje - wymagają sporo pracy, choć mogą służyć za wypełniacz czasu, gdy twoi pracownicy zajmują się polem. W ostatniej sekcji rozdziału opisane wielkości zbiorów dla danych roślin, co pozwoli ci wybrać odpowiednią naczepę do ich transportu i wyliczyć szacunkowy zarobek. Pamiętaj, że rośliny, które rosną wolno potrzebują więcej wody i nawozu nim będziesz mógł je zebrać, gdyż szklarnia co godzinę pobiera tyle samo składników w każdym rodzaju upraw. Warto także zwrócić uwagę na wielkości zbiorów - jeśli nie masz dużych przyczepek możesz mieć problem z szybkim eksportem liczebnych zbiorów.

Przygotowanie i potrzebne maszyny

Szklarnia kosztuje 15 000 EUR. Posiada możliwość rozwoju do poziomu 2, za 10 000 EUR. Występują także szklarnie przemysłowe, o których więcej poniżej.

Szklarnia - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Szklarnia

Po ulepszeniu zwykłej szklarni dwukrotnie zwiększa ilość produkowanych dóbr (w tym samym czasie) oraz pojemność zbiorników. Zwiększa się jednocześnie 2x koszt zmiany uprawianych roślin. Z tego powodu bardziej opłaca się ulepszyć szklarnię niż kupować drugą. Potrzebne maszyny:

  1. Ciągnik średni z przyczepą na wodę,
  2. Przyczepa transportowa / ciężarówka - tu sugeruję na początek przyczepę Wielton PRC-2B. Pozwala ona przewieźć rozsądną ilość zbiorów oraz może transportować worki z nawozem.

Uwaga: worki z nawozem może transportować jedynie: przyczepki Wielton PRC-2B oraz Metaltech PH4 (pojemność tylko 3.2t) oraz pickup.

Prace do wykonania

Jedyne wymagania jakie dotyczą cieplarni to utrzymywanie na poziomie wyższym niż 0% zapasów wody oraz nawozu stałego. Tempo opróżniania się zapasów wody i nawozu nie są stałe, dlatego twoim głównym zadaniem jest monitorowanie stanu zapełnienia. O zbiorach zostaniesz poinformowany przez komunikat oraz sygnał dźwiękowy.

Wodę dostarczasz z dużych zbiorników ulokowanych niedaleko wody specjalnymi przyczepami do przewozu wody i wyładowujesz przy zbiorniku obok cieplarni.

Nawóz zaś zakupisz przy każdej wiacie, przy zielono-niebieskich zbiornikach - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Nawóz zaś zakupisz przy każdej wiacie, przy zielono-niebieskich zbiornikach. Cena jednego worka to 20 EUR, każdy uzupełnia 10% zapasu w cieplarni (na 1 poziomie); umieść je w drewnianej skrzyni przy szklarni. Do transportu nawozu możesz użyć pickupa (poj. 9 worków) lub niebieską / żółtą (od razu możesz zbierać nią warzywa) przyczepkę (obie mają poj. 16 worków).

Pamiętaj, aby utrzymywać poziom zapełnienia zbiorników na poziomie przynajmniej 10%, aby następował wzrost. Jednakże jeśli zabraknie substancji, wzrost zatrzyma się, nie stracisz jednak postępu ani sadzonek.

Zbiory

W Pure Farming 2018 rośliny rosną w różnym tempie. Po wyrośnięciu na palecie obok szklarni pojawią się gotowe zbiory. Musisz zebrać je w ciągu kilkunastu godzin, inaczej zaczniesz tracić je (10-20% straty po pierwszej dobie). Rośliny w tym czasie nadal rosną, o ile mają potrzebne składniki.

Rośliny pojawiają się w pojemnikach przed szklarnią. Możesz je zebrać dowolnym rodzajem przyczepy lub pickupem. - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Rośliny pojawiają się w pojemnikach przed szklarnią. Możesz je zebrać dowolnym rodzajem przyczepy lub pickupem.

Aby zabezpieczyć się przed utratą plonów:

  1. Od razu sprzedaj zbiory,
  2. Zmagazynuj je w drewnianych magazynach (ikona jabłka na mapie),
  3. Zmagazynuj je w przyczepie - tam się nie zepsują.

Produkt roślinny możesz przetransportować do skupu dowolnym rodzajem przyczepy, także pickupem czy wywrotką.

Typy roślin

Możesz uprawiać różne rośliny w cieplarni, wybór jest większy, gdy przeniesiesz się do innych krajów - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Możesz uprawiać różne rośliny w cieplarni, wybór jest większy, gdy przeniesiesz się do innych krajów

Możesz hodować w jednej cieplarni jeden z trzech gatunków roślin: pomidory, paprykę, kapustę. Jeśli zechcesz je zmienić, musisz zapłacić (1000 EUR przy pierwszym poziomie). Poniżej znajduje się statystyka wysokość i prędkości zbiorów dla dostępnych upraw w cieplarniach.

Uprawa

Szybkość wzrostu (procent na godzinę)

Ilość w kg

Pomidor

7%/h

1600

Papryka

5%/h

1150 / 1400

Kapusta

4%/h

2000

Rośliny egzotyczne (Bakłażan, Chili, Wasabi)

6%/h

800

Szklarnie przemysłowe

Z góry polecam zakupywać tylko szklarnie przemysłowe (dostępne są jednak tylko w Montanie), jeśli chcesz mieć wymierny zysk. Wymagają one dużo więcej pracy (szczególnie ogromnych ilości wody.

Szklarnia przemysłowa - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Szklarnia przemysłowa

Są dwukrotnie większe od szklarni drugiego poziomu, przez co do napełnienia zbiorników potrzeba 2x tyle komponentów. Jednakże, nie dla każdego warzywa otrzymasz 2x więcej zbioru. Główną cechą szklarni przemysłowych jest czas produkcji zmniejszony o tyle, że możesz zbierać plon kilka razy dziennie.

Uprawa

Szybkość wzrostu (procent na godzinę)

Ilość w kg

Pomidor

7%/h

1600

Papryka

5%/h

1150 / 1400

Kapusta

4%/h

2000