Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Into The Breach - poradnik do gry

Into The Breach - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne do Into the Breach | Rozgrywka Into The Breach poradnik, solucja

Co zrobić po pierwszym odpaleniu gry? Jak grać? Ta strona zawiera wiele podstawowych porad, które ułatwią Ci pierwsze starcie z grą.

 1. Poznaj swój oddział - oddziały oprócz zadawania obrażeń, potrafią dodatkowo odpychać przeciwników i często posiadają pasywne umiejętności. Poznaj je i wykorzystaj w walce.
 2. Nie bój się cofać ruchu - często może dojść do sytuacji gdy zwyczajnie nie trafisz w dobry kwadrat, popełnisz błąd w wyniku widoku izometrycznego gry. Możesz cofać ruch (tylko przemieszczenie) dowolną ilość razy.
 3. Wykorzystaj teren. Na każdej mapie bitewnej występują kwadraty posiadające dodatkowe modyfikatory. W kwadraty z wodą lub lawą możesz wpychać przeciwników natychmiastowo ich zabijając. Taktyka nie działa na latających przeciwników.
 4. Wykorzystaj zdarzenia losowe. Często mapę bitewną nawiedzeją zdarzenia losowe w postaci erupcji wulkanu, wsparcia lotniczego lub wyładowań burzowych. Korzystaj z nich, wepchnij w oznaczone kwadraty przeciwników. Zrób użytek z faktu, iż wszelkie zdarzenia losowe (oprócz startu rakiety) są wykonywane na początku tury przeciwnika.
 5. Nie możesz zabić przeciwnika - odepchnij go. Często zdarzy się sytuacja, gdzie przeciwnicy będą mieli przewagę liczebną i nie będziesz miał możliwości zabicia wszystkich w jednej turze. Widząc, że w kolejnej turze wróg będzie atakował budynki cywilne lub cele dodatkowe, wypchnij je poza zasięg ich działania.
 6. Kolizja. Przeciwników możesz wpychać na innych przeciwników lub góry, tym samym zadając im obrażenia w wyniku kolizji jednostek. Działa również na sojusznicze jednostki. Tą samą technikę można zastosować na lini przeciwnik - budynek cywilny, jednak miej baczność na konsekwencje - budynek może nie wytrzymać takiego ataku.
 7. Sojusznicze jednostki. Często będziesz zmuszony bronić jednostek sojuszniczych w postaci baterii artyleryjskich lub czołgów (jako cel dodatkowy). Możesz nimi również sterować i za ich pomocą zabijać przeciwników. Broń je i wykorzystuj.
 8. Wykorzystuj taktyczne blokowanie pojawiających się w następnej turze przeciwników. Wystarczy, że staniesz w miejscu w którym mają pojawić się przeciwnicy. Możesz również wepchnąć tam swoich wrogów. Blokowanie przybywających jednostek zabiera 1 punkt życia i nie pozwala wejść do bitwy nowych przeciwników. Taktyka jest szczególnie przydatna, gdy aktualnie w bitwie znajduje się dużo jednostek przeciwnika i zwyczajnie masz pewność, że nie zdołasz obronić budynków cywilnych pod ich naporem.
 9. Utrata mecha w bitwie nie kończy gry. Zostaje on wyłączony z walki do końca bitwy, a pilot umiera. Mech będzie dostępny w następnej bitwie, jednak już bez pilota. Pilotów możesz zdobywać w bitwie dzięki spadającym Time Pod. (ulepszenia do mechów również z Time Pod)
 10. Wybierz odpowiedniego Pilota. Przed rozpoczęciem kampanii możesz wybrać Time Traveler - dowódcę drużyny. Każdy Pilot posiada inne umiejętności pasywne oraz mają inne statystyki kiedy zdobywają doświadczenie.
 11. Ulepszaj rozsądnie swoje mechy. Po uratowaniu każdej wyspy, możesz wydać punkty reputacji w sklepie lub na ulepszenia mechów. Miej na uwadze fakt, że nie zawsze opłaca się kupować nowe rodzaje broni - często wystarczy ulepszyć mecha lub jego broń, zwiększając obrażenia, ilość punktów życia czy zasięg operacyjny mecha. Po każdej wyspie musisz wydać wszystkie punkty reputacji, w przeciwnym wypadku przepadną.
 12. Korzystaj z podpowiedzi. Za pomocą klawisza ALT możesz podświetlić sobie kolejność ataku wrogich jednostek, wykorzystaj to, aby atakowali swoich sojuszników. Najeżdżając kursorem na jednostkę i wciskając CTRL, wyświetla się opis jednostki, jego cechy, zasięg poruszania się. Najeżdżając kursorem na wrogą jednostkę, możesz zobaczyć w co atakuje i ile zadań obrażeń. Praktycznie każdy element po najechaniu kursorem wyświetla opis.
 13. Przy wyborze kolejnej misji zwróć uwagę na to, co jest Ci w danym momencie najbardziej potrzebne. Każda misja oferuje inne nagrody za wygraną. Mogą to być punkty reputacji, zasilanie sieci, nagroda w postaci Time Pod oraz rdzeń mocy (Power Core) lub wszystko na raz. Dobieraj misje do własnych potrzeb.
 14. Testuj swoje mechy. Nie musisz się przekonywać na własnej skórze, jak działają twoje mechy. Już w kampani, na mapie sektorów wyspy lub na mapie wysp, możesz wybrać dowolną swoją jednostkę i kliknąć Test Mech.
 15. Nie bój się przyjmować obrażeń, chyba, że cel dodatkowy zakłada ich nie przyjmowanie. Po każdej misji zdrowie Twoich mechów jest przywracane do maksimum. Skoordynuj to z pozostałym czasem do wygrania bitwy, abyś wiedział, jak dużo i jak często możesz na siebie przyjmować obrażenia.