Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wyścigi w turniejach FIA w Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport poradnik, porady

Turnieje FIA to seria sześciu wyścigów rozgrywanych w cyklu tygodniowym. Codziennie oprócz środy możemy wziąć udział tylko w jednych zawodach, wybierając jeden z pięciu dostępnych terminów między godziną 18.00, a 22.00. W pierwszym turnieju reprezentujemy swój kraj, a w drugim wybraną markę samochodów, z którą musimy na dany tydzień podpisać wirtualny kontrakt użyczający nam wymaganych pojazdów. Począwszy od 13 sezonu testowego, wszystkie wyścigi FIA uwzględniają przyspieszone zużycie opon oraz paliwa na dystansie 10 okrążeń, a więc wymagają odpowiedniej strategii zjeżdżania do pit-stopu. Obowiązuje tutaj inny system kwalifikacji - trwa tylko 10 minut i odbywa się wraz z innymi kierowcami na torze. Turnieje FIA również wpływają na naszą rangę kierowcy i fairplay.

W jednym z turniejów FIA musimy podpisać tygodniowy kontrakt tylko z jedną marką samochodów. - Wyścigi w turniejach FIA w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
W jednym z turniejów FIA musimy podpisać tygodniowy kontrakt tylko z jedną marką samochodów.

Za osiągnięte miejsca zdobywamy punkty, które pozwalają pnąć się w górę w rankingu za konkrenty sezon. W tabeli liczą się tylko 4 najlepsze wyścigi z sezonu (tygodnia), w sobotę odbywa się też specjalny wyścig dla najlepszych zawodników. Liczba zdobywanych punktów zależy nie tylko od miejsca, ale też od naszej rangi kierowcy, a nawet od konkretnego wyścigu. Ciężko tu przytoczyć jakąś ogólną tablekę z punktacją, ale warto za to wiedzieć, że różnice są naprawdę znaczące - od kilkudziesięciu punktów przy najniższych rangach E i D, po ponad 1000 za jedne zawody przy najwyższych A i S. Niestety wszyscy kierowcy porównywani są w jednej tabeli i ci z niską rangą nie mają żadnych szans wspiąć się na jej szczyt, nawet jeśli ciągle wygrywają - po prostu liczba zdobywanych punktów jest wielokrotnie mniejsza.

Tabela z punktami jest inna dla każdej rangi kierowcy, a nawet wyścigu. Można ją zobaczyć tylko przed startem, w szczegółach wyścigu na dole ekranu. - Wyścigi w turniejach FIA w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
Tabela z punktami jest inna dla każdej rangi kierowcy, a nawet wyścigu. Można ją zobaczyć tylko przed startem, w szczegółach wyścigu na dole ekranu.