Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Widok i kamera w Gran Turismo Sport? Gran Turismo Sport poradnik, porady

Widoki z kamer podczas jazdy w Gran Turismo są dość ograniczone w porównaniu do konkurencjnych tytułów i możemy wybrać jedynie z kilku standardowych. Poniekąd jesteśmy skazani zawsze na jakiś kompromis, gdyż każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Widok ze zderzaka nie blokuje HUDa, ale nie widać co jest po bokach i ja biegnie zakręt na płaskim torze. - Widok i kamera w Gran Turismo Sport? - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
Widok ze zderzaka nie blokuje HUDa, ale nie widać co jest po bokach i ja biegnie zakręt na płaskim torze.

Generalnie wszystkie oprócz widoku ze zderzaka mniej lub bardziej utrudnią nam zerkanie na istotne informacje na HUDzie u dołu ekranu.

  1. W większości przypadków dobrym rozwiązaniem jest widok z dachu, z którego widać maskę. Pozwala widzieć najwięcej toru przed nami oraz samochody, które zrównały się z naszym i są tuż obok.
  2. Widok ze zderzaka z kolei ma najniżej położoną kamerę, przez co nie ma dużej widoczności na fragment toru przed nami. Znajdziemy tu za to wsteczne lusterko.
W kokpicie HUD nie jest aż tak wygodny do zerkania. - Widok i kamera w Gran Turismo Sport? - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
W kokpicie HUD nie jest aż tak wygodny do zerkania.
  1. Widok z kokpitu oferuje trochę mniejsze poczucie prędkości, przez co jazda z niego może być odrobinę bardziej precyzyjna. Tutaj z kolei elementy kabiny często ograniczają nam nawet widok do przodu, nie zawsze jest też dostępne wsteczne lusterko bądź kamera, a szybkie obrót do tyłu pokazuje dokładnie to, co widać z kabiny prawdziwego auta, czyli najczęściej niewielkie okno zasłonięte klatką bezpieczeństwa.
  2. Widok zza auta pozwala na najlepszą ocenę sytuacji w razie tłoku, ale jest najmniej autentyczny i najbardziej kojarzy się z prostą grą zręcznościową.

UWAGA

Jadąc już po torze (i tylko wtedy), możemy w opcjach -> opcje zaawansowane, dostosować nieznacznie widok z kokpitu i zza samochodu, przybliżając i zmieniając wysokość kamery.