Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ranga kierowcy w Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport poradnik, porady

Ranga kierowcy nie ma nic wspólnego z jego poziomem (levelem), odzwierciedlającym jedynie czas spędzony w grze, i który cały czas rośnie. Ranga może zarówno rosnąć jak i spadać, zależnie od wyników uzyskiwanych w wyścigach dziennych i turniejach FIA. Zaczynamy od poziomu E i możemy dotrzeć do A oraz elitarnej rangi S. Na początku awans nie jest trudny, wystarczy kończyć wyścigi na wyższym miejscu niż rozpoczęliśmy i zawsze brać udział w kwalifikacjach.

Dojście do rangi B i wyższych będzie wymagać od nas już naprawdę wysokich miejsc w pierwszej trójce, a dodatkowo pomocne będzie też zajmowanie pierwszego miejsca w kwalifikacjach i najszybsze okrążenie w wyścigu. Ranga maleje, gdy kończymy wyścigi na dalekich pozycjach, nie bierzemy udziału w kwalifikacjach lub opuszczamy serwer w trakcie zawodów.

Pod rangą kierowcy widać pasek postępu do kolejnego poziomu. - Ranga kierowcy w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
Pod rangą kierowcy widać pasek postępu do kolejnego poziomu.

Wysoka ranga przydaje się głównie w turniejach FIA, gdzie ma bardzo duży wpływ na ilość zdobywanych punktów, np. kierowca, który zajmie 1 miejsce z rangą D otrzyma o wiele mniej punktów, niż za to samo miejsce kierowca z rangą B. Obaj jednak podliczani są w tym samym rankingu, przez co kierowcy z niską rangą nie mają żadnych szans dotrzeć na jego szczyt. Wyższa ranga oznacza też lepszych, szybszych przeciwników na torze, a więc bardziej emocjonującą ale i trudniejszą walkę o dobry wynik.