Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Gran Turismo Sport - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kary czasowe w Gran Turismo Sport Gran Turismo Sport poradnik, porady

Chcąc nie chcąc czasem dostaniesz karę czasową, czy to ze swojej winy, czy nie. Lista przewinień to:

  1. uderzenie w inny samochód
  2. uderzenie w bandę przy dużej prędkości
  3. zbyt mocne ścięcie zakrętu po trawie lub krawężniku
  4. wyprzedzanie w czasie żółtej flagi (wypadku na torze)
  5. czasem jest to bycie uderzonym przez inny samochód (niestety - gra nie zawsze dobrze odczytuje winowajcę)

Kary mogą wahać się od drobnych, sekundowych wartości, po nawet 10-15 sekund za uderzenie w kogoś z dużą prędkością. Kary mogą kumulować się nawet powyżej minuty - jeśli nie będziesz próbować ich niwelować przy takiej wartości - zostaniesz zdyskwalifikowany i wyrzucony z wyścigu.

Polecenie na ekranie każe Ci zwolnić na określoną ilość sekund, ale nie rób tego od razu - zwłaszcza na prostych przy pełnej prędkości. Jeśli zostało do końca sporo okrążeń, kara zwykle minie sama podczas pokonywania najwolniejszych zakrętów. Jeśli meta jest blisko, zwalniaj trochę bardziej w najwolniejszych sekcjach toru. Minięcie linii mety z częściowo pomniejszoną karą nie jest najlepszym pomysłem, gdyż system zaokrągla sekundy w górę i zamiast 3 na liczniku może doliczyć Ci 5. W trakcie wyścigu uważaj też na dziwaków, którzy hamują gwałtownie przed metą chcąc pozbyć się kary - można w nich łatwo uderzyć. Obecnie najbardziej zepsute i niesprawiedliwe są kary dotyczące wyprzedzania przy żółtej fladze - oznaki wypadku na torze. Często możemy dostać karę jedynie za minięcie gramolącego się poboczem innego samochodu - niestety na razie nie ma na to rady.

Kara spowolnienia to jeszcze nie koniec świata. Często uda nam się jej pozbyć po prostu jadąc wyścig. - Kary czasowe w Gran Turismo Sport - Gran Turismo Sport - poradnik do gry
Kara spowolnienia to jeszcze nie koniec świata. Często uda nam się jej pozbyć po prostu jadąc wyścig.