Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Railway Empire - poradnik do gry

Railway Empire - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Railway Empire: Magazyny - jak korzystać? Railway Empire poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2020

Magazyny to specjalny typ stacji. Nie zbiera surowców z okolicznych zakładów, ani nie przekazuje lub pobiera produktów z fabryk. Możesz w nim magazynować surowce lub towary, które potem odbierze inny pociąg. Nie dzieje się to też automatycznie. Musisz sam wybrać, jakie i ile towarów będzie przechowywanych w tym miejscu. Jest to stacja pośrednia, ma pomóc zmniejszyć ruch, ilość punktów odbioru/docelowych i usprawnić transport towarów. Magazyny przydadzą się w późniejszej części gry, gdy miasta potrzebują dużej ilości różnych produktów. W ten sposób, łatwej zbierzesz produkty w jednym miejscu i rozwieziesz w okoliczne rejony. Zaoszczędzisz na budowie licznych torów, stacji i pociągów.

Jak wykorzystać Magazyny?

Jedna z lepszych metod polega na wybudowaniu takiej stacji gdzieś pomiędzy skupiskiem wytwórni, a miastem docelowym.

Część połączeń będzie tylko zwozić surowce do Magazynu, a kilka oddzielnych pociągów będzie kursować do miast. W ten sposób zmniejszysz ruch na torach oraz liczbę pociągów. Składy jeżdżące pomiędzy takim magazynem a miastem, będą same dobierały surowce, biorąc pod uwagę potrzeby miasta. Jeśli będzie trzeba, załadują po brzegi zboże lub wypełnią część wagonów bydłem, drewnem i warzywami. Do takich stacji możesz również zwozić towary z miast, ale nie pasażerów czy pocztę.

Pociągi zwożą surowce z wytwórni do Magazynu (niebieskie strzałki), a oddzielne połączenia przewożą je do miasta (czerwone strzałki). Dzięki temu, stacja w mieście nie jest oblężoną rzez nadmiar pociągów. - Railway Empire: Magazyny - jak korzystać? - Railway Empire - poradnik do gry
Pociągi zwożą surowce z wytwórni do Magazynu (niebieskie strzałki), a oddzielne połączenia przewożą je do miasta (czerwone strzałki). Dzięki temu, stacja w mieście nie jest oblężoną rzez nadmiar pociągów.

Na ilustracji powyżej, widać jak można zastosować Magazyn w praktyce. W okolicy jest wiele wytwórni, które zwożą surowce do Magazynu (niebieskie strzałki). Natomiast na krótkim odcinku, między Magazynem a miastem, kursują dwa pociągi towarowe. Można oczywiście stworzyć bezpośrednie połączenia i podwójne tory lub bocznice, ale w przypadku awarii stanie cała linia.

Tutaj, jeśli pociąg wożący surowce będzie miał opóźnienia, nie wpłynie to na pracę składów kursujących do miasta. Załadują zebraną nadwyżkę lub inny ładunek. Na powyższym przykładzie wybrałem niezbędne surowce dla pobliskiego miasta, ale kolejnym krokiem jest podłączenie Magazynu do innego miasta. W ten sposób nie będę musiał tworzyć oddzielnych połączeń wytwórnie-miasto, ale po prostu stworzę nowe połączenie z Magazynem.

Podsumowując: Dzięki Magazynom usprawnisz transport, będzie mniejszy tłok na torach, większa kontrola nad pociągami. Jednak, musisz je wybudować w oparciu o duże miasta lub dużą ilość małych miast