Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Observer - poradnik do gry

Observer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ogólne informacje na temat trofeów gry Observer poradnik Observer

Orientacyjny poziom trudności trofeów - 5/10 - Observer to gra dość nietypowa jeżeli przyjrzymy się jej pod kątem odblokowywania osiągnięć i trofeów. Ukończenie głównego wątku fabularnego nie sprawia żadnych kłopotów i nie zajmuje też bardzo dużo czasu. O wiele bardziej problematyczne mogą być natomiast osiągnięcia powiązane z odnajdywaniem różnego rodzaju przedmiotów w grze czy wykonywaniem opcjonalnych czynności. Dodatkowym utrudnieniem jest w tym przypadku to, że gra nie pozwala na tworzenie manualnych zapisów stanu gry. Popełnienie jakiegoś błędu i np. zbyt szybkie przejście do kolejnej głównej lokacji może uniemożliwić ci odblokowanie niektórych trofeów i zmusić Cię do rozpoczęcia gry od początku. Możesz starać się wykonywać kopie bezpieczeństwa sejwów (jest to możliwe w wersjach na PC i PS4) żeby zabezpieczać się dodatkowo na wypadek pomyłki.

Podczas przechodzenia gry w szczególności zwróć uwagę na osiągnięcia Pandemia oraz Szlachetny Miecz, gdyż to powiązane z nimi obiekty (karty pacjentów oraz komputery z mini-grą) najłatwiej jest pominąć. Dodatkowo miej na uwadze trofeum Niezniszczalny, które może zostać zablokowane jeśli doprowadzisz do śmierci bohatera. Warto przy okazji zaznaczyć, że do ścisłego finału gry awansuje się w momencie wejścia na strych bloku mieszkalnego. Upewnij się, że dokładnie zbadałeś wszystkie pozostałe lokacje zanim tam się udasz. Przed wizytą na strychu warto też wykonać nową kopię zapasową stanu gry (jeśli jest to możliwe).

Orientacyjna ilość czasu na ukończenie gry w 100% - Ponad 15 godzin. Przejście gry (przy założeniu, że dokładnie będziesz badał miejsca zbrodni i zajmiesz się także dwoma opcjonalnymi śledztwami) zajmuje około 7-9 godzin. Sporo czasu należy wygospodarować na odnalezienie sekretnych obiektów, a w szczególności niemal siedemdziesięciu kart pacjentów. Możesz też mieć problemy z szybkim zaliczaniem kolejnych poziomów mini-gry "With Fire and Sword: Spiders", gdyż w każdym z nich należy starannie zaplanować drogę do wyjścia z lochu. Dodatkowo ogólny czas gry może ulec wydłużeniu jeśli popełnisz jakiś błąd (np. przyczynisz się do śmierci bohatera albo pominiesz lokację z interaktywnym obiektem) i zmuszony zostaniesz do rozpoczęcia gry od nowa.

Liczba trofeów - 20 - Do zdobycia jest 5 brązowych trofeów, 6 srebrnych trofeów, 8 złotych trofea i 1 platynowe trofeum.

Trofea offline - 20 - Wszystkie trofea zdobywa się w trybie dla pojedynczego gracza.

Trofea online - 0 - Observer nie posiada trybów multiplayer.

Czy poziom trudności wpływa na zdobywanie trofeów? - Nie. Gra nie posiada opcji zmiany poziomu trudności.

Opcja powtarzania etapów - Nie ma. Po bloku mieszkalnym domyślnie możesz swobodnie się przemieszczać (jego kolejne obszary są stopniowo odblokowywane), ale do niektórych unikalnych lokacji (np. wspomnień) nie możesz w ogóle powracać. Gra dodatkowo nie pozwala na tworzenie własnych sejwów. Od momentu wizyty na strachu w końcowej fazie gry powrót do głównej części bloku nie jest możliwy.

Minimalna wymagana liczba przejść gry - Dwa lub jedno przy skorzystaniu z kopii zapasowej sejwów. Observer posiada dwa zakończenia i powiązane są z nimi trofea Syn marnotrawny i Śmierć w rodzinie. Domyślnie wymuszają one dwukrotne przejście gry żeby na sam koniec każde z nich odblokować. Możesz jednak "oszukać" grę i utworzyć kopię bezpieczeństwa sejwów przed przystąpieniem do ścisłego finału gdzie podejmuje się decyzję w trakcie spotkania z Adamem. W przypadku wersji PC sejwy są przechowywane w ukrytym katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\TheObserver. W przypadku wersji na PS4 możesz przekopiować sejwy na napęd USB. Wersja na Xboksa One nie oferuje niestety żadnej takiej opcji.