Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Get Even - poradnik do gry

Get Even - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia Poradnik Get Even

Na stronie znajduje się opis przejścia wspomnienia gry Get Even z wizyty w głównej siedzibie korporacji ADS (Advance Defense Strategy). Wspomnienie to ma nazwę "Job for Robert Ramsey". W pierwszej części tego zlecenia zajmiesz się wykradzeniem prototypu broni CornerGun. Przeprawa do miejsca jej składowania zakłada dużą dawkę skradania się i eksploracji, aczkolwiek gra będzie również pozwalała na eliminowanie napotykanych strażników. W drugiej części misji należy wydostać się z zasadzki.

Rozwiązanie zagadki z zaworami

Po odczytaniu e-maila rozpocznij liniowy przemarsz, w trakcie którego możesz pomagać sobie lampą UV (widoczne ślady) - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry

Po odczytaniu e-maila rozpocznij liniowy przemarsz, w trakcie którego możesz pomagać sobie lampą UV (widoczne ślady). Po drodze zbadaj leżącą na ziemi notatkę i kucnij żeby przejść przez mały otwór. Po dotarciu do pokazanych na powyższym obrazku rur po raz pierwszy poznasz nową mechanikę gry polegającą na pozbywaniu się anomalii z pomocą skanera. O obecności anomalii możesz dowiadywać się dzięki załączaniu się białych lampek (zamiast zielonych) na ekranie telefonu. Po zlokalizowaniu anomalii musisz zwrócić się w jej stronę i wykonać skan.

W tym przypadku doprowadzisz do zniknięcia rur i odblokowania przejścia, ale anomalie odnajdywane w dalszej części gry mają zazwyczaj odwrotne działania, tj. pozwalają na "przyzwanie" obiektów, które będą mogły posłużyć np. za dodatkową zasłonę.

Możesz zniszczyć kłódkę i odpuścić sobie w ten sposób zagadkę z zaworami - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Możesz zniszczyć kłódkę i odpuścić sobie w ten sposób zagadkę z zaworami

Wkrótce dotrzesz do pomieszczenia z zamkniętą bramką. Zanim cokolwiek zrobisz udaj się w prawo i zeskanuj niebieską substancję.

Podróż możesz kontynuować na dwa sposoby. Pierwszy wariant to użycie pistoletu do zniszczenia kłódki (traf w nią co najmniej dwa razy). Otrzymasz w tym przypadku lekką naganę od Reda za wybranie mało finezyjnego rozwiązania problemu.

Drugi wariant zakłada doprowadzenie do zniknięcia gorącej pary przy wąskim przejściu na lewo od bramki - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry

Drugi wariant zakłada doprowadzenie do zniknięcia gorącej pary przy wąskim przejściu na lewo od bramki. W tym przypadku zainteresuj się sześcioma czerwonymi zaworami z powyższego obrazka. Rozwiązanie tej zagadki ma charakter losowy, ale mimo tego zaliczenie jej nie jest trudne:

  • Podchodź po kolei do każdego z zaworów i sprawdzaj je.
  • Docelowo każdy zawór musi zostać przekręcony w prawo. Jeśli tak właśnie się stało przy wybranym przez Ciebie zaworze to po jego zakręceniu zostaw go w spokoju.
  • Jeśli zawór najpierw odkręcił się w lewo to ponownie wejdź w nim interakcję żeby przekręcił się w prawo (czyli powrócił do pierwotnego stanu).

Po zakręceniu wszystkich zaworów gorąca para zniknie i po przykucnięciu będziesz mógł przejść dalej.

Uwaga - Wybranie tego wariantu sprawi, że w dalszej części eksploracji placówki ADS zdobędziesz trofeum Call the Plumber.

Celuj tylko w postacie oznaczone na czerwono (reszta to zakładnicy) - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Celuj tylko w postacie oznaczone na czerwono (reszta to "zakładnicy")

Przechodź przez kolejne korytarze aż znajdziesz się w ciemnym obszarze z karabinem nadającym się do zabrania. Jest to kolejny samouczek z obsługi CornerGuna. Podchodź z bronią w oznaczone punkty i wciskaj przycisk wychylenia broni poza lewy lub prawy narożnik. Po każdej takiej akcji namierzaj przeciwnika (czerwony kolor) i eliminuj go strzałem w głowę.

Po zaliczeniu wszystkich prób pomóż sobie telefonem żeby zlokalizować nową anomalię (białe kropki na ekranie telefonu). Odblokujesz w ten sposób możliwość skorzystania z nowych drzwi.

Przeprawa przez obszary ze strażnikami

Usunięcie anomalii odblokowuje przejście do toalet - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Usunięcie anomalii odblokowuje przejście do toalet

Znajdziesz się w korytarzu tuż obok parkingu podziemnego i począwszy od tego miejsca będziesz napotykał strażników. Jeśli masz zamiar eliminować kolejnych wrogów (będziesz otrzymywał wtedy upomnienia od Reda) to najlepiej jest zachodzić ich od tyłu i pokonywać w walce wręcz lub zabijać celnymi strzałami w głowę, bo w przeciwnym razie zaalarmujesz całą okolicę. Jeśli wolisz z kolei ich omijać to pomagaj sobie radarem (aplikacją mapy na telefonie) żeby mieć wgląd na ich rozmieszczenie oraz pola widzenia.

Możesz otworzyć drzwi zlokalizowane na wprost od miejsca startu (znajdziesz się za plecami strażnika, który wyruszy wkrótce na patrol) lub przejść do prawego pomieszczenia i usunąć anomalię, która odblokuje wejście do szybu wentylacyjnego. On zaprowadzi Cię do toalet i tam również pojawi się jeden strażnik.

Okolice lewej windy - zanim się do niej zbliżysz możesz zeskanować anomalię i zapewnić sobie dodatkową zasłonę - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Okolice lewej windy - zanim się do niej zbliżysz możesz zeskanować anomalię i zapewnić sobie dodatkową zasłonę

Podczas przeprawy przez parking podziemny wskazane jest trzymanie się jego lewej części. Po drodze możesz aktywować inne anomalie w celu doprowadzania do pojawiania się dodatkowych przeszkód, które utrudnią wartownikom zauważenie Blacka.

Parking podziemny najłatwiej jest opuścić docierając do windy zlokalizowanej w jego lewej części, gdyż jest ona najsłabiej pilnowana. Alternatywnie możesz skorzystać z głównej windy na przeciwległym końcu parkingu podziemnego, ale istnieje wtedy bardzo dużo ryzyko wykrycia. Prawa winda jest z kolei nieczynna. Wybór windy nie wpłynie na przebieg tego etapu, gdyż po podróży windą znajdziesz się w jednym z dwóch położonych blisko siebie punktów i dalsza część przeprawy przez budynek ADS będzie już wyglądała identycznie.

Dotrzyj do nowych wind - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Dotrzyj do nowych wind

Niezależnie od wybranej windy znajdziesz się w nowej części budynku. Na dolnym poziomie przebywa dwóch strażników - jeden z nich patroluje okoliczne korytarze, a drugi przebywa w lobby (regularnie obraca się on o 180 stopni). Kolejni wartownicy są na piętrze i najbardziej problematyczny jest ten, który spogląda na jedne ze schodów. Zanim zajmiesz się przedostaniem do kolejnej lokacji wieżowca sprawdź korytarze wokół lobby i zbadaj jeden z kilku rozwieszonych na ścianach identycznych plakatów.

Po dotarciu do lobby wybierz te schody, które nie są pilnowane i następnie odszukaj na piętrze nową windę. Użyj jej żeby przenieść się na nowe piętro.

Winda zawiezie Cię na dwunaste piętro - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry

Winda zawiezie Cię na dwunaste piętro. Pierwsi wartownicy rozstawieni są niedaleko miejsca startu i najlepiej zaczekać aż się rozejdą (jeśli wcześniej rozwiązałeś zagadkę z zaworami to w tym momencie możesz otrzymać osiągnięcie Call the Plumber przyznawane za sabotowanie kanalizacji).

ZANIM wyruszysz dalej zbadaj lewą ścianę i obejrzyj zawieszony na niej nowy plakat z powyższego obrazka. Ma on inną treść od plakatów rozwieszonych w lobby i jest w rezultacie traktowany jako odrębny ślad.

Możesz oczywiście zacząć eliminować strażników przebywających na tym piętrze (powinno ich być w sumie czterech), ale jeśli chcesz unikać konfrontacji to udaj się w prawo i wejdź do pomieszczenia monitoringu - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry

Możesz oczywiście zacząć eliminować strażników przebywających na tym piętrze (powinno ich być w sumie czterech), ale jeśli chcesz unikać konfrontacji to udaj się w prawo i wejdź do pomieszczenia monitoringu. Na początek zajmij się tu odnalezieniem dwóch nowych śladów - możesz odczytać wiadomość zapisaną na jednym z komputerów oraz podnieść pomiętą notatkę (UK Veterans Service).

Zlokalizuj teraz w pomieszczeniu monitoringu pokazaną na dołączonym obrazku kratkę szybu wentylacyjnego. Użyj skanera żeby pozbyć się anomalii i przejdź przez szyb.

Przekradnij się lub przebij do nowej windy - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Przekradnij się lub przebij do nowej windy

Znajdziesz się w ciemnym pomieszczeniu obok korytarza ze strażnikiem. Zaczekaj aż przestanie znęcać się nad automatem i odejdzie stąd. Wyjdź z pomieszczenia. Kieruj się tu w lewo, a wkrótce przedostaniesz się do jeszcze jednej windy. Jeśli prowadzisz działania z ukrycia to cały czas tu kucaj żeby nie zostać zauważonym. Skradanie się będziesz mógł zakończyć po tym jak winda dotrze na nowy poziom, gdyż w tej części budynku chwilowo nie spotkasz żadnych nowych wrogów.

Ustalenie kodu do otwarcia drzwi

Pierwsze zdjęcie - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Pierwsze zdjęcie

Zajmij się eksploracją nowego piętra, gdyż pozwoli ci to odnaleźć wycinek z gazety oraz dokument. Docelowo musisz dotrzeć do zamkniętych drzwi wymagających wprowadzenia czterocyfrowego kodu.

Ustalenie kodu wiąże się z koniecznością dokładniejszego zbadania aktualnego piętra. Zacznij od sprawdzenia pomieszczenia najbliżej zamkniętych drzwi. Znajdziesz tam zdjęcie z widoczną na nim cyfrą.

Drugie zdjęcie - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Drugie zdjęcie
Trzecie zdjęcie - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Trzecie zdjęcie
Czwarte zdjęcie - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Czwarte zdjęcie

Kolejne trzy zdjęcia są w dużym biurze po przeciwnej stronie piętra. Tak jak wcześniej odnajduj je i badaj żeby automatycznie dodawać do "kolekcji".

Wprowadź kod w oparciu o cyfry ze zdjęć - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Wprowadź kod w oparciu o cyfry ze zdjęć

Możesz już powrócić do panelu wprowadzenia kodu. Zauważ, że zdjęcia pojawiły się na ścianie. Prawidłowa kombinacja to:

  • Cyfra z górnego lewego zdjęcia (w naszym przypadku było to 7)
  • Cyrfa z górnego prawego zdjęcia (w naszym przypadku było to 9)
  • Cyfra z dolnego lewego zdjęcia (w naszym przypadku było to 4)
  • Cyfra z dolnego prawego zdjęcia (w naszym przypadku było to 5)

Kradzież CornerGuna

Zabierz CornerGuna - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Zabierz CornerGuna

Wkrocz do nowo odblokowanego pomieszczenia i wejdź w interakcję ze stanowiskiem komputerowym. Możesz już podejść do oszklonych gablot i zabrać z jednej z nich CornerGuna.

Wydostanie się z zasadzki

Termowizja jest bardzo pomocna w odnajdywaniu przeciwników - Kradzież prototypu i zniszczenie danych | Black | Opis przejścia - Get Even - poradnik do gry
Termowizja jest bardzo pomocna w odnajdywaniu przeciwników

Jeżeli Howard wcześniej nie zginął to wysłuchasz jego przemówienia. Po otwarciu się drzwi na piętrze pojawią się nowi strażnicy i do eliminowania ich dobrze będzie zacząć używać CornerGuna. Ustawiaj się przy murkach i przy narożnikach ścian i pomagaj sobie trybem termowizji żeby ich lokalizować i zabijać strzałami w głowę. Musisz przedostać się na przeciwległą stronę tego piętra, czyli do obszaru, w którym odnajdywałeś wcześniej fotografie. Niedługo po opuszczeniu tej lokacji powinieneś otrzymać komunikat od Reda i wspomnienie to zostanie przerwane.