Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Syberia 3 - poradnik do gry

Syberia 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne i wymagania sprzętowe | Syberia 3 Poradnik Syberia 3

Eksploracja

Przez świat gry prowadzisz Kate za pomocą klawiszy W, S, A, D lub klawiszy ze strzałkami, wciśnięcie klawisza Shift przyspiesza bohaterkę. Kiedy zbliży się ona do jakiegoś interaktywnego obiektu (lub osoby), pojawia się na nim biała kropka, a po najechaniu na nią myszką wyświetlają się dostępne opcje w postaci charakterystycznych ikonek (np. lupki, dłoni czy zębatki) umieszczonych na obręczy. Jeśli jest ich więcej niż jedna, przełączysz się pomiędzy nimi klawiszem ze strzałką w górę lub w dół. Umożliwiają one przejście do następnej lokacji, przybliżenie widoku, zabranie jakiejś rzeczy, użycie przedmiotu z ekwipunku, rozmowę, wysłuchanie komentarza Kate lub kontekstową akcję, jak wysunięcie szuflady, przesunięcie dźwigni czy przekręcenie klucza. Wymaga to wykonania odpowiedniego ruchu myszką - jeśli zwykłe kliknięcie nie przynosi skutku, najpewniej oznacza to, że w danym punkcie trzeba zamarkować myszką jakąś czynność, np. zrobić kolisty ruch oznaczający kręcenie gałką.

W grze nie ma ujawniania hotspotów - podobnie jak w dwóch pierwszych częściach cyklu.

Ekwipunek

Podczas zabawy korzystasz z dwóch ekwipunków: z przedmiotami oraz z dokumentami. Pierwszy przywołasz klawiszem I, drugi klawiszem J (jeśli w danym miejscu można użyć rzeczy z ekwipunku, ten - po kliknięciu myszką odpowiedniej ikonki - pojawi się automatycznie aczkolwiek tylko w trybie podróży). Oba mają postać wysuwającej się z lewej strony ekranu połowy obręczy, na której posiadane przedmioty lub dokumenty widnieją w slotach w kształcie kółek. Przesuwasz je klawiszem ze strzałką w górę lub w dół - ten, którego chcesz użyć, powinien znaleźć się w centralnym położeniu (największe kółko), pojawia się wówczas jego nazwa.

Rzeczy w ekwipunku można oglądać w zbliżeniu (klawisz z cyfrą 3) - przesuwając myszkę do lewej lub prawej albo górnej lub dolnej krawędzi ekranu, spowodujesz obracanie przedmiotu na wszystkie strony. Masz wtedy szansę ujawnić jego aktywne punkty i często pozyskać w ten sposób dodatkowe, przydatne informacje. Z wszelkich zbliżeń wyjdziesz klawiszem z cyfrą 4, który również zamyka ekwipunek. Znajdziek w inwentarzu nie da się łączyć ze sobą.

Dialogi

Podczas większości rozmów trzeba dokonać wyboru pomiędzy wykluczającymi się opcjami. Nie ma to wielkiego wpływu na przebieg akcji gry, choć czasem wymusza dodatkowe czynności, które w przypadku innego poprowadzenia dialogu nie byłyby konieczne. W trakcie niektórych konwersacji w prawym górnym rogu ekranu pojawiają się informacje na temat tego, jak Kate udało się usposobić do siebie rozmówcę - jest to istotne, gdy potrzebujesz od niego jakiejś przysługi (i nie bez znaczenia w przypadku paru osiągnięć).

Tryby gry

W Syberię 3 można grać w trybie podróży lub przygody. Ten drugi dostarcza podobnych wrażeń jak dwie pierwsze części cyklu - nie ma w nim żadnych wskazówek, w związku z czym zabawa jest trudniejsza. W tym pierwszym dostępny jest samouczek, podczas konwersacji w prawym górnym rogu ekranu wyskakują komunikaty informujące o nastawieniu do nas rozmówcy, a podczas gry wyświetlają się zadania do wykonania - bieżące przypomnisz sobie, wciśnąwszy klawisz O.

Osiągnięcia

W grze do zdobycia czeka 40 osiągnięć powiązanych z platformą Steam: 15 wynikających z fabuły i 25 wymagających dodatkowych czynności. Nie wykluczają się one nawzajem, są zatem możliwe do uzyskania podczas jednokrotnego przejścia Syberii 3, choć wiąże się to z dokładnym badaniem świata gry i wchodzeniem we wszelkie możliwe interakcje. Warto również tak prowadzić dialogi z postaciami, by nastawić je do siebie przychylnie. W treści poradnika są wskazane momenty wpadania kolejnych osiągnięć, a zestawienie ich wszystkich wraz z opisem, jak je zdobyć, znajdziesz w osobnym rozdziale.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

system operacyjny: Windows 7+ 64bit

procesor: Intel Core i3

pamięć: 4 GB RAM

karta graficzna: AMD R7 260X / Nvidia GTX 550 Ti 2GB

DirectX: wersja 11

miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

karta dźwiękowa: dowolna

Zalecane:

system operacyjny: Windows 7+ 64bit

procesor: Intel Core i5

pamięć: 8 GB RAM

karta graficzna: Nvidia GTX 960 2 GB

DirectX: wersja 11

miejsce na dysku: 45 GB dostępnej przestrzeni

karta dźwiękowa: dowolna

dodatkowe uwagi: do gry rekomendowany jest kontroler