Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

PUBG - poradnik do gry

PUBG - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

PUBG: Uzbrojenie - porady ogólne PUBG poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2020

Perfekcyjne opanowanie mechaniki strzelania i dobór ekwipunku w Playerunknown's Battlegrounds to podstawa rozgrywki - nie da się tutaj (nie licząc pewnych sytuacji uzależnionych od szczęścia gracza) rozegrać i wygrać meczu bez zabicia przynajmniej jednego gracza, a do tego potrzebne jest odpowiednie uzbrojenie. Poniższy rozdział poradnika zawiera informacje związane

Im dalszy etap rozgrywki, tym lepsi gracze pozostaną na placu boju, przez co trzeba niejednokrotnie wykazać się precyzją doświadczonego strzelca wyborowego. W rozdziale tym poznasz garść porad, które ułatwią prowadzenie ognia i zwiększą szansę na trafienie tak mobilnego, jak i oddalonego na spory dystans celu.

Odpowiednio dobieraj uzbrojenie

Odpowiedni dobór broni to podstawa - jest to najważniejsza rzecz, bez której "ani rusz". Strzelanie ze strzelby we wroga, który znajduje się pół kilometra od ciebie nie ma większego sensu - niezależnie od tego, czy zainstalujesz na broni celownik x15, czy nie. Dobieraj broń i wykorzystuj konkretne grupy oręża w zależności od sytuacji - strzelby, pistolety i pistolety maszynowe na krótki dystans, lekkie karabiny maszynowe, karabiny szturmowe, samopowtarzalne i snajperskie na średni i daleki.

Pistolety doskonale sprawdzają się w pierwszych minutach starcia. - PUBG: Uzbrojenie - porady ogólne - PUBG - poradnik do gry
Pistolety doskonale sprawdzają się w pierwszych minutach starcia.

Pamiętaj, by zawsze mieć przeładowane bronie. Nie ma nic gorszego, niż wpadnięcie na wroga, gdy w magazynku masz 2 pociski. Przeładuj broń zawsze wtedy, gdy masz chwilę spokoju i nikt do ciebie nie strzela.

Miej wybraną tą broń, która przyda ci się w danej sytuacji. Nie ma sensu biegać ze snajperką, gdy jesteś wewnątrz domu czy ze strzelbą, gdy znajdujesz się w szczerym polu. Wbiegając do domu zmień broń na taką, która nadaje się do walki na niewielkim dystansie - czas potrzebny na zmianę broni może kosztować cię życie.

Ważne jest także korzystanie z odpowiedniego trybu ognia. Większość broni ma do wyboru tryb pojedynczego strzału i auto, a część dodatkowo pozwala strzelać seriami trzech pocisków. Każdy przydaje się w innej sytuacji - pojedyncze strzały zyskują na skuteczności na dalekich dystansach, seria na średnich, a "full auto" doskonale sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach i na dystansie nieprzekraczającym 50 metrów.

Nie zapomnij także, że możesz modyfikować swoje uzbrojenie. Celowniki optyczne, uchwyty, magazynki czy tłumiki w znacznym stopniu wpływają na to, jak zachowuje się broń, czy jakie dodatkowe możliwości oferuje. Odpowiedni dobór modyfikacji może znacznie zwiększyć skuteczność każdej broni.

Odpowiednio dobrany celownik optyczny bardzo ułatwi ci rozgrywkę. Nie ma sensu instalować lunety x15 na strzelbie, gdy można ją założyć na karabin szturmowy bądź snajperkę. Celowniki optyczne warto także dobierać pod kątem sytuacji - celownik x8 czy x15 zawsze kusi, jednak jest kompletnie bezużyteczny, gdy walczysz między zabudowaniami, bądź wewnątrz budynku.

Jeśli to możliwe, noś ze sobą 2-3 rodzaje celowników optycznych do używanych broni. Możliwość przeskoczenia z celownika x8 na celownik kolimatorowy w karabinie szturmowym może być nieoceniona, gdy z walki na otwartym terenie przyjdzie ci prowadzić ogień pomiędzy lub wewnątrz budynków.

Unikaj walki wręcz

Z broni do walki wręcz korzystaj tylko wtedy, gdy nie posiadasz amunicji (bądź nie masz przeładowanej broni) do innych broni, lub jeśli masz pewność, że dasz radę trafić wroga przynajmniej 2-4 razy (tyle wymagane jest, by załatwić wroga przy pomocy "broni białej", w zależności od jego pancerza).

Celowanie do podstawa

Strzelając do wroga znajdującego się dużej odległości, musisz odpowiednio ustawić celownik. Wszystko zależy tutaj od wysokości twojej i wroga, a także od wykorzystywanej broni - im wyższy współczynnik prędkości wylotowej pocisku (Muzzle Velocity), tym "szybciej" pocisk trafi we wroga. Przy użyciu większości broni na średni i daleki dystans (karabiny szturmowe i snajperki) ustaw celownik na wrogu, gdy ten znajduje się w odległości 100-200 metrów, podnosząc go systematycznie do góry gdy dystans rośnie (300-600 metrów).

Jeśli z kolei wróg jest w ruchu (w lewo bądź w prawo względem twojej pozycji), trzeba odpowiednio "śledzić" jego pozycję i wystrzelić pocisk przed postacią gracza. Jeśli dystans, który was dzieli nie przekracza 50 metrów, możesz strzelać bezpośrednio, jednak wraz ze wzrostem odległości trzeba strzelać odrobinę przed przeciwnikiem.

Zadawane obrażenia nie zawsze są takie same

Pamiętaj, iż strzelanie w różne partie ciała zadaje różne obrażenia. Strzał w tułów zadaje domyślne (100%) obrażenia, strzał w głowę podwójne (200%), a strzał w nogi tylko połowę (50%) standardowych obrażeń broni.

Pancerz, w który wyposażony jest wróg, wpływa na ilość otrzymywanych przez niego obrażeń. Kolejne poziomy kamizelek i hełmów zmniejszają obrażenia otrzymywane przy trafieniu w tułów i głowę o 30, 40 i 55%. Hełmy 1 i 2 poziomu nie chronią z kolei twarzy - jeśli uda ci się trafić wroga w to miejsce, a nie będzie on miał hełmu 3 poziomu, jest spora szansa, że zginie od pojedynczego strzału.

Zastanów się dwa razy, zanim wykonasz strzał. Czasami lepiej sobie po prostu odpuścić, by nie ściągnąć na siebie niepotrzebnie uwagi. Jeśli masz pewność, że będziesz w stanie uśmiercić wroga, zanim ten dobiegnie do osłony, zrób to. Gdy z kolei wróg skrywa się za dobrą osłoną bądź za kilka sekund stracisz go z pola widzenia, warto przemyśleć, czy jest sens robić dookoła siebie szum - szczególnie, gdy samemu nie posiada się dobrej osłony.

Nawet najprostszy hełm może uratować życie twojej postaci. - PUBG: Uzbrojenie - porady ogólne - PUBG - poradnik do gry
Nawet najprostszy hełm może uratować życie twojej postaci.

Korzystaj z osłon terenowych

Strzelanie podczas przebywania w szczerym polu to kiepski pomysł - będziesz wystawiony na ogień ze wszystkich stron. Najlepiej jest schować się za wzniesieniem, ewentualnie budynkiem bądź sporym kamieniem. Jeśli w pobliżu jest lepsza osłona, staraj się nie korzystać z drzew - chyba, że masz pewność, że wróg (bądź wrogowie) atakować będzie tylko z jednej strony. Chowając się za drzewami zyskujesz osłonę z jednej strony, jednak wciąż możesz otrzymać obrażenia z boków i od tyłu.