Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Gromoszczęk w Kotle ZETA - jak pokonać? Poradnik i solucja Horizon Zero Dawn

Poniższy rozdział poświęcony został wskazówkom dotyczącym starcia ze Gromoszczęka, który pełni rolę bossa w Kotle ZETA. Dowiesz się tutaj jaką taktykę obrać i jakie wyposażenie przygotować przed walką, żeby zakończyć zadanie w prosty sposób niezależnie od wybranego poziomu trudności.

W przypadku tego przeciwnika, poza dobrym wyczuciem dla uników potrzebne będzie nieco szczęścia, żeby wyjść cało z opresji - Horizon Zero Dawn: Gromoszczęk w Kotle ZETA - jak pokonać? - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

W przypadku tego przeciwnika, poza dobrym wyczuciem dla uników potrzebne będzie nieco szczęścia, żeby wyjść cało z opresji. Walka toczy się na małej przestrzeni w porównaniu do rozmiarów maszyny. Nierzadko nawet nie będziesz świadomy faktu, że maszyna jest tuż obok ciebie, a trzeba przyznać, że jej ciosy mają spory zasięg.

Nie mniej jednak jest jeden sposób, który nie gwarantuje ci zwycięstwa w potyczce, ale pozwala zmaksymalizować szanse na powodzenie. Zwróć uwagę na fakt, że Gromoszczęk dysponuje dwiema wbudowanymi wyrzutniami dysków. Przejęcie nad nimi kontroli znacznie ułatwi starcie i pozwoli zadać spore obrażenia maszynie, jeśli tylko odpowiednio wymierzysz ich kierunek.

Żeby zdobyć broń musisz jednak najpierw oderwać ją od korpusu maszyny. Idealne w tym zakresie są strzały rozrywające, które możesz wykorzystać za sprawą Łuku wyborowego. Wystarczy nałożyć dwie lub trzy strzały na cięciwę i wymierzyć w jedną z wyrzutni. Względem Aloy są one wielkie, więc ciężko jest chybić, szczególnie podczas spowolnienia czasu.

Gdy już uda ci się oderwać broń, to cierpliwie zaczekaj, aż nadarzy się okazja żeby ją podnieść. Najlepiej oderwij broń gdy maszyna będzie w skrajnym punkcie areny. Następnie poczekaj aż oddali się od miejsca w którym leży broń i podbiegnij tam. Podnoszenie ciężkiego uzbrojenia jest czasochłonne, a Aloy bardzo wolno się z nim obraca. Ty będziesz miał mało czasu, bo maszyna błyskawicznie skróci dystans, więc gdy tylko podniesiesz broń, od razu zacznij mierzyć (L2).

Celuj w "pysk" maszyny. Jest to o tyle ważne, ze w tym miejscu znajduje się istotny dla jej działania chip. Jeśli oddasz kilka celnych strzałów, to maszyna powinna doznać chwilowej awarii. Powstrzymaj się jednak od podbiegania do niej. Celuj dalej w obszar z chipem, gdyż jest to jednocześnie punkt, w którym maszyna odnosi największe obrażenia. Miotacze dysków mają bardzo mało amunicji (ok. 10 każdy) więc nie możesz sobie pozwolić na błąd. Wykonaj całą procedurę dwa razy. Jeśli ci się powiedzie, to powinieneś zredukować wytrzymałość maszyny do ok. 10-15%.

Dalsza część zadania to typowe obijanie maszyny. Korzystaj z wiedzy o jej słabych punktach i kolejno je eliminuj. Pamiętaj, że największe obrażenia w zwarciu Gromoszczęk zadaje ogonem. Postaraj się więc pozbawić go ogona za pomocą strzał. W twoim interesie leży, żeby utrzymywać jak największy dystans, o ile to możliwe na tak małej przestrzeni.