Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

NiOh - poradnik do gry

NiOh - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

NiOh: Joro-Gumo - jak pokonać bossa? Jak pokonać Joro-Gumo w NiOh?

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2021

W poniższym rozdziale poradnika do gry NiOh znajdziesz szczegółowy opis pojedynku z bossem Joro-Gumo. Nasz opis uwzględnia między innymi kompletne zestawienie ataków jakimi dysponuje boss. Do każdego ataku zamieściliśmy podpowiedzi jak poprawnie na niego zareagować.

Walka odbywa się na arenie wewnątrz zamku - NiOh: Joro-Gumo - jak pokonać bossa? - NiOh - poradnik do gry
Walka odbywa się na arenie wewnątrz zamku

Przeciwnik, z którym przyjdzie nam się zmierzyć to hybryda człowieka i ogromnego pająka. Sama walka polega na blokowaniu ciosów przeciwnika, bądź na odskakiwaniu przed nimi oraz zadawaniu pojedynczych ciosów. Najwięcej obrażeń zadajemy w momencie, kiedy uda nam się trafić w odwłok przeciwnika. Warto w tym przypadku wyposażyć się w broń, która zapewnia dużą ochronę przed atakami. W moim przypadku idealnie sprawdził się topór, mimo, że przez resztę gry walczę mieczem. Po pierwsze topór zapewnia dużą ochronę przed atakami, po drugie zadaje bardzo duże obrażenia przy pojedynczych ciosach, na których ta walka polega.

Przed walką warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych przedmiotów, jakimi są petardy oraz amulety, które nakładają na broń moc żywiołów.

Joro-Gumo dysponuje kilkoma rodzajami ataków:

  1. Pojedyncze uderzenia - kiedy przeciwnik znajduje się blisko ciebie, zadaje kilka ciosów naprzemiennie. Ataki te łatwo jest zablokować lub po prostu przed nimi uskoczyć.
  2. Chwyt - zdarza się, że Joro-Gumo złapie cię w szpony i będzie próbował rozerwać. Jeśli damy się złapać, otrzymamy bardzo duże obrażenia oraz przez chwilę będziemy otumanieni.
  3. Plucie kłębami pajęczyny - przeciwnik wypluwa kilka kłębów pajęczyny, które przez pewien czas pozostają na arenie. Kiedy wejdziemy w ten obszar nasze ruchu są spowolnione.
  4. Wypuszczenie pajęczyny - tak jak w przypadku innych pająków, w tej sytuacji wróg też wypuszcza w naszą stronę strumień pajęczyny. Kiedy uskoczymy, nie odnosimy żadnych obrażeń, jeśli uda nam się zablokować uderzenie, to nie odnosimy obrażeń ale na postać zostanie nałożony efekt spowolnienia. Kiedy blok będzie nieudany zostaniemy spowolnieni oraz otrzymamy obrażenia fizyczne.
  5. Skok - pająk skacze na nas z wysokości. Najlepszym sposobem na uniknięcie obrażeń jest uskok.
  6. Atak odwłokiem - kiedy zabierzemy przeciwnikowi całą jego Ki, na chwilę chowa odnóża i atakuje odwłokiem. Od ciosu możemy uskoczyć bądź go zablokować.

Cała walka jest dość schematyczna. Przeciwnik raz po raz powtarza te same ataki, co sprawia, że jest stosunkowo łatwym celem, kiedy już poznamy wszystkie ataki i wiemy, w jaki sposób są sygnalizowane. Najlepszym sposobem jest atakowanie odwłoka, co zadaje mu bardzo duże obrażenia. Najlepiej być przez cały czas w ruchu i wyczekiwać odpowiedniego momentu, aby zaatakować, po czym odskoczyć.