Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

For Honor - poradnik do gry

For Honor - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | For Honor Wszystko co powinieneś wiedzieć przed zagraniem w For Honor

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2019

1. Poznaj zalety i wady każdej z dostępnych w grze klas postaci. Dzięki temu będziesz w stanie skutecznie walczyć z przeciwnikami, którzy przecież korzystać będą z klas innych, niż ta, którą ty aktualnie grasz.

2. Wypróbuj wszystkie dostępne w grze klasy. W grze dostępnych jest 12 klas postaci, które diametralnie różnią się pomiędzy sobą - tak sposobem grania, jak i samym uzbrojeniem czy zdolnościami specjalnymi. Rozegranie przynajmniej kilku meczy każdą z nich pozwoli ci wybrać tą (bądź te, w przypadku kilku klas), która najbardziej odpowiadać będzie twojemu stylowi gry.

Staraj się wykonywać Rozkazy dostępne na mapie świata - możesz dzięki nim zyskać sporo surowców i doświadczenia. - Porady ogólne | For Honor - For Honor - poradnik do gry
Staraj się wykonywać Rozkazy dostępne na mapie świata - możesz dzięki nim zyskać sporo surowców i doświadczenia.

3. Pamiętaj, iż nie musisz odblokowywać klasy (płacąc sporą ilość Stali), by móc nią grać. Zakup klasy pozwala "jedynie" zmienić jej wygląd, ekwipunek i zdolności - możesz jednak z niej korzystać we wszystkich dostępnych w grze trybach.

4. Rozgrywka wieloma klasami jest interesująca, warto jednak jak najszybciej mistrzowsko opanować przynajmniej jedną z nich. Każda klasa w grze ma swoje wady i zalety, nie ma tutaj takiej, która jest "najlepsza" - wszystko zależy od umiejętności gracza i znajomości danego typu postaci. Rozegranie dużej ilości gier przy pomocy jednej tylko klasy pozwoli ci także szybciej odblokować zdolności specjalne, czy nowe elementy uzbrojenia.

5. Ukończ wszystkie dostępne w grze etapy samouczka. Pozwoli ci to zyskać sporą ilość surowców, które wykorzystasz do zakupu nowych elementów uzbrojenia czy podczas ulepszania, a także w prosty sposób wprowadzi cię w niuanse rozgrywki. Etapy szkoleniowe przedstawiają większość z dostępnych w grze mechanizmów.

6. Pamiętaj, by dostosować ekwipunek do swojego stylu gry. Nie ma sensu zwiększać, na przykład, obrony podczas blokowania, gdy większość ataków będziesz po prostu unikać, czy zasięgu rzutu, podczas gdy nie korzystasz kompletnie z tego manewru. Wypróbuj różne kombinacje i dobierz taką, która najbardziej będzie ci odpowiadać.

7. Rozbieraj niepotrzebne elementy uzbrojenia. Niskopoziomowe przedmioty oraz takie, których z pewnością nie wykorzystasz (na przykład takie, które dają premie do wartości, która nie sprzyja twojemu stylowi gry) tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. Rozbierając przedmioty zyskać potrzebne do ulepszania innych elementów ekwipunku materiały. Pamiętaj też, iż miejsce na przetrzymywanie przedmiotów jest ograniczone.

8. Nie sugeruj się tylko i wyłącznie poziomem danego przedmiotu. Liczy się to, co przedmiot oferuje, a nie jego poziom.

9. Nie trać bezsensownie surowców na ulepszenia. Warto zachować materiały rzemieślnicze swojej strony konfliktu do momentu, aż trafi ci się przedmiot, który naprawdę warto jest ulepszać.

10. Jednakże, pamiętaj, by regularnie ulepszać te przedmioty, z których korzystasz i które warte są ulepszania. Wyższe poziomy przedmiotów potrzebują, co prawda, sporo surowców, jednak na ogół są tego warte.

Zgromadzoną Stal wykorzystać można na paczki z przedmiotami. - Porady ogólne | For Honor - For Honor - poradnik do gry
Zgromadzoną Stal wykorzystać można na paczki z przedmiotami.

11. Pamiętaj, iż możesz wydać zgromadzoną Stal na zakup paczek z przedmiotami. Jednakże, jest sporo rzeczy (jak ulepszenia, czy status Czempiona), na które zgromadzone surowce wydać jest po prostu lepiej.

12. Wykonuj rozkazy dostępne z poziomu mapy świata. Spora ich część nie wymaga zbyt dużej ingerencji z twojej strony, gdyż i tak będziesz wykonywać większość czynności z nimi powiązanych, jednak niektóre rozkazy musisz wpierw "aktywować", by stały się aktywne. Wykonywanie rozkazów jest bardzo opłacalne - daje to olbrzymie ilości doświadczenia, Stali, a czasami zyskać można nawet paczki z przedmiotami.

13. Pamiętaj, iż założone na postać przedmioty mają znaczenie jedynie w trybie Dominacji. Inne tryby (jak 1 na 1 czy 2 na 2) nie biorą kompletnie pod uwagę tego, w co wyposażona jest postać.

Ekran ładowania pozwala podejrzeć, z jakimi przeciwnikami przyjdzie ci walczyć. - Porady ogólne | For Honor - For Honor - poradnik do gry
Ekran ładowania pozwala podejrzeć, z jakimi przeciwnikami przyjdzie ci walczyć.

14. Egzekucje, choć satysfakcjonujące i efekciarskie, wystawiają cię na ataki wroga. Gdy zabijesz wroga i pojawi się opcja egzekucji, a wiesz, iż w pobliżu kręcą się inni wrogowie, lepiej jest sobie ją po prostu odpuścić - możesz "pominąć" ją wychodząc po prostu z trybu namierzania. Pamiętaj jednak, iż egzekucje przywracają część utraconych punktów zdrowia - warto ich dokonywać wtedy, gdy masz pewność, iż jesteś bezpieczny.

15. Pojedynki (tryb 1 na 1) to najlepsza metoda przyswajania wiedzy o klasach. W trybie tym będziesz w stanie szybko rozegrać pojedynek z jednym graczem, a po kilku minutach przejść do kolejnego starcia, tym razem już z innym przeciwnikiem (i prawdopodobnie inną klasą). Nie zyskasz dzięki temu olbrzymich ilości Stali czy doświadczenia dla postaci, jednak pozwoli ci to dobrze opanować swoją klasę, a także nauczyć się grać przeciwko innym.

16. Nie oznacza to, iż inne tryby są bezużyteczne. Oferują one po prostu inne doznania - tryb 2 na 2 jest podobny do typowego pojedynku, jednak po krótkiej chwili będziesz prawdopodobnie walczyć sam na dwójkę wrogów (co też jest zaletą, gdyż pozwoli ci nauczyć się walczyć w tego typu sytuacjach). Z kolei, na przykład, tryb Dominacji (4 na 4) stawia na walkę zespołową i wykonywanie zadań, a nie czystą młóckę z innymi graczami.

17. Wykorzystaj ekran ładowania gry, by zorientować się, z jakimi bohaterami przyjdzie ci walczyć. Nie masz już żadnej możliwości dostosowania ekwipunku, jednak możesz, na przykład, zasygnalizować drużynie, iż nie jesteś w stanie poradzić sobie z danym typem wroga i skupić się na innych przeciwnikach.