Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - poradnik do gry

Shadow Tactics: Blades of the Shogun - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Interfejs i skróty klawiszowe Poradnika Shadow Tactics

Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2016

Opis interfejsu. - Interfejs i skróty klawiszowe - Shadow Tactics: Blades of the Shogun - poradnik do gry
Opis interfejsu.

Interfejs w grze jest bardzo prosty i intuicyjny. Szybko przyzwyczaisz się do układu wszystkich elementów. Opis trybu cienia znajdziesz w dalszych rozdziałach, jako że łączy się z samą rozgrywką.

1. Przyciski menu głównego, szybkiego zapisy i wczytania.

2. Przypomnienie o czasie jak upłynął od ostatniego zapisu gry, obojętnie czy zwykły albo szybki (można to wyłączyć).

3. Powiększona mapa wraz z pozycjami twoich ludzi, przeciwników, celów misji.

4. Tutaj znajdziesz zminimalizowaną mapę, przyciski do zmiany widoku. Skróty do dziennika mijsi oraz podświetlenie przeciwników i elementów otoczenia.

Dziennik misji. Posiada on kilka zakładek, kolejno: Informacje o misji (twoje cele do osiągnięcia w danej kolejności), Podpowiedzi (wskazówki dostarczone przez grę przy trudniejszych zadaniach), Dziennik rozmów (wszystkie rozmowy, które były w trakcie przerywników jak i podczas gry), Samouczek (informacje które zdobyłeś z leżących zwojów podczas danej misji), Odznaki (wyzwania, które możesz zdobyć, zdobyłeś lub już nie zaliczysz; pokazują się kiedy zaliczysz misję na dowolnym poziomie trudności).

5. Panel akcji twojej aktywnej postaci. Do każdej czynności jest przypisany skrót klawiszowy. Po lewej jest przycisk zmiany postawy i klawisz akcji (na otoczeniu np. dźwignia lub podnieś ciało).

6. Lista twoich ludzi dostępnych w danej misji wraz z paskami życia. Możesz również najechać na portret danego bohatera i uzyskasz krótkie podsumowanie tego co jest w zakresie ich umiejętności jeśli wyleciało ci z głowy.(np. czy może pływać albo nosić zwłoki).

7. Tryb cienia.

Skróty klawiszowe.

W grze możesz przestawić prawie wszystkie czynności pod dowolne klawisze. Jednak oferowany zestaw skrótów przez twórców bardzo dobrze się spisuje. Zalecam nie zmieniać niczego, oprócz dwóch-trzech skrótów o czym później. Cały układ wygląda prawie tak, jakbyś grał w jakąś grę akcji albo strzelankę. Samo operowanie myszką nie jest zalecane, chyba że grasz na najniższym poziomie trudności. Wiele rzeczy będzie wymagało od ciebie szybkiej reakcji i przełączenia się między postaciami.

Najważniejsze skróty klawiszowe to:

Lewy przycisk myszy - wybór miejsca ruchu (dwuklik oznacza bieg), użycia akcji albo domyślnej czynności (np. wejście po drabinie lub do budynku).

Prawy przycisk - anulowanie każdej czynności przed jej wykonaniem (nie da się anulować rozpoczętych akcji np. stawienia pułapki) lub ruchu oraz wybór postaci. Przytrzymanie prawego przycisku myszy pozwoli ci na zaznaczenie kilku postaci. Kliknięcie na przeciwnika pokazuje jego obszar widzenia. Kliknięcie i przytrzymanie na ziemi lub innym punkcie tworzy znacznik "oka". Jeśli jakiś przeciwnik spojrzy w to miejsce zostanie oznaczony. Powstanie przerywana linia między danym wrogiem a tym znacznikiem. Jeśli pole widzenia danego przeciwnika nie pokrywa tego miejsca, linia i podświetlenie zniknie. Ta metoda działa na wielu wrogich żołnierzy. Nie ma ograniczenia w liczbie oznaczonych przeciwników w ten sposób.

1-5 - wybór postaci.

ASDFG - wybór umiejętności (dla każdej postaci ten sam zestaw).

Y - opcja ogłuszenia przeciwnika.

T - specjalna akcja zwierzęcego towarzysza Takumy (wycie po rozstawieniu na pozycji).

Lewy Control - tryb użycia. Służy on do podniesienia ciało albo użycia dźwigni. Również do skorzystania z drzwi lub haku, ale te czynności są z kolei domyślnie używane (można wyłączyć w opcjach gry).

Spacja - zmiana postawy z stojącej na przykucniętą i odwrotnie. Jeśli zaznaczyłeś kilka postaci, wszystkie zastosują się do akcji. Jeśli część stoi, to najpierw wszyscy przykucną.

Drugorzędnie skróty z których będziesz korzystał rzadziej, jednak nadal będące istotne dla rozgrywki:

Tabulator - kolejkowanie ruchu aktywnej postaci, będzie ona szła w kolejności twoich kliknięć.

Lewy Alt - wciśnięty przycisk i ruch myszką da ci swobodna manipulację widokiem.

W - wypośrodkowanie na aktywnej postaci i przywrócenie domyślnego widoku.

Q,E - obracanie kamerą.

Rolka myszki - oddalanie/przybliżanie widoku.

M - minimapa.

H - podświetlenie wszystkiego.

Shift - przejście w tryb cienia (planowanie).

Enter - wykonanie planu.

7,8,9,0,( - wykonanie czynności w trybie cienia dla danej postaci. Zazwyczaj będziesz korzystał z wykonania planu dla całej grupy, jeśli zamieszasz jednak korzystasz z tego zestawu, ustaw pierwszą postać pod, 6 a nie 7. Wtedy nie pogubisz się tak łatwo.

Uwaga! Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać klawiaturę polecam ci zmienić tylko następujące rzeczy:

"Enter" na klawisz "E", wykonanie planu. Oderwanie lewej ręki od całej gamy funkcjonalnych klawiszy może być problematyczne i czasochłonne. Tym bardziej, że często plan będziesz chciał sam dopełniać dodatkowymi ruchami. Dzięki tej zmianie będziesz mógł błyskawicznie wprowadzić swoich ludzi w wir akcji w odpowiednim momencie.

"V" na "Q", reset planu. Ponownie, klawisz lepiej leży pod dłonią. Dodatkowo, jeśli nakazałeś już wykonanie planu, a w trakcie się rozmyśliłeś, ten klawisz powoduje również anulowanie przypisanych działań (postacie zatrzymają się w miejscu).