Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dishonored 2 - poradnik do gry

Dishonored 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zamek Jindosha - Jak rozwiązać zagadkę? | Misja 6 - Dzielnica pyłu Poradnik Dishonored 2

Zamek Jindosha. - Zamek Jindosha - Jak rozwiązać zagadkę? | Misja 6 - Dzielnica pyłu - Dishonored 2 - poradnik do gry
Zamek Jindosha.

W poprzednich rozdziałach mogłeś przeczytać o sposobach na przedostanie się przez główną bramę prowadzącą do rezydencji Aramisa Stiltona. Jednym z tych sposobów jest bezpośrednie odgadnięcie kombinacji na drzwiach, bez pomocy Wyjców i rewidentów oraz bez zabierania notatki znajdującej się w biurze Durante'a. Żeby to zrobić, musisz przeczytać wskazówkę zawartą przy drzwiach i na jej podstawie wydedukować położenie każdego uczestnika przyjęcia oraz każdego przedmiotu do nich przypisanych. Kombinacja za każdym razem jest inna, dlatego niemożliwym jest wskazanie tej jedynej, która będzie pasować do wszystkich sytuacji, jednakże istnieje kilka rzeczy, które są stałe dla każdej permutacji. Warto jest rozrysować sobie tabelę 5x5 i wpisywać w nią znalezione składowe w zagadce.

Uwaga! Poniższe rozwiązanie zagadki jest tylko i wyłącznie przypisane do poniższego przykładu. W twoim przypadku wszystkie składowe, czyli imiona, przedmioty, kolory, miejsca oraz napitki będą zmienione. Nie zmieniają się natomiast całe zdania, dlatego wystarczy, że zastąpisz widniejące tu składowe tymi, które zawarte zostały w twojej zagadce.

Jedna z permutacji zagadki Jindosha. - Zamek Jindosha - Jak rozwiązać zagadkę? | Misja 6 - Dzielnica pyłu - Dishonored 2 - poradnik do gry
Jedna z permutacji zagadki Jindosha.

Zacznijmy od rozłożenia zagadki na części składowe:

  • Imiona kobiet - Natsiou, Contee, Finch, Marcolla, Winslow
  • Przedmioty - diament, order wojenny, pierścień, wisiorek w kształcie ptaka, cynowa tabakiera
  • Kolory ubrań - czerwony, zielony, niebieski, fioletowy, biały
  • Miejsca przypisane do kobiet - Dunwall, Fraeport, Baleton, Karnaca, Dabokva
  • Napitek - piwo, wino, rum, absynt, whiskey

Mamy więc pięć składowych informacji w każdej z pięciu kategorii do nich przypisanych. W ten sposób można rozpisać tabelę, która zaprezentuje ogólny pogląd sytuacji i wpisywać dane, które zawarte są w zagadce. Rozpoczęcie tabeli jest całkiem proste ponieważ w zagadce widnieje zdanie "Kobiety usiadły w rzędzie" oraz "Marcolla siedziała całkiem z lewej strony". Wpisujemy więc imię Marcolla do tabeli w pierwszej kolumnie z lewej strony.

Imię

Marcolla

    

Przedmiot

     

Kolor

     

Miejsce

     

Napitek

     

Z kolejnego zdania "...obok pani w kurtce - kolor zielony..." wiemy, że pani w kurtce o kolorze zielonym siedzi obok Marcolli. Wpisujemy więc do tabeli w drugiej kolumnie kolor zielony.

Imię

Marcolla

    

Przedmiot

     

Kolor

 

Zielony

   

Miejsce

     

Napitek

     

Zdanie "...po czym spadła na osobę siedzącą pośrodku i napój biedaczki (absynt)..." mówi nam, że osoba siedząca po środku pije absynt. Wpisujemy więc w kolumnie środkowej absynt.

Imię

Marcolla

    

Przedmiot

     

Kolor

 

Zielony

   

Miejsce

     

Napitek

  

Absynt

  

Zdanie "Dama odziana w kolor niebieski siedziała po lewej stronie od kogoś ubranego w kolor biały. Pamiętam ten niebieski strój, bo przypadkowo wylany został na niego napój damy - piwo" sugeruje nam aż dwie rzeczy. Jedną z nich jest to, że kobieta w stroju niebieskim siedziała obok kobiety w stroju białym. Z poprzednich zdań jasno wynika, że jedynymi możliwościami na kobietę ubraną w kolor niebieski jest pozycja trzecia lub czwarta, ponieważ musi zostać przynajmniej jedno miejsce wolne po jej prawej stronie. Nie może być to jednak pozycja trzecia, ponieważ znamy także napitek kobiety w niebieskim, czyli piwo, a kobieta pośrodku piła absynt. Pozycją kobiety w niebieskim jest więc czwarta, wraz z napitkiem - piwem, a w pozycji piątej zasiada kobieta ubrana na biało.

Imię

Marcolla

    

Przedmiot

     

Kolor

 

Zielony

 

Niebieski

Biały

Miejsce

     

Napitek

  

Absynt

Piwo

 

Zdanie "Madame Natsiou przyszła w zawadiackiej czapce (kolor czerwony)" mówi nam, że do Natsiou przypisany jest kolor czerwony. Jako, że na tym etapie zostały wykorzystane już trzy kolory, możliwości są dwie. Czerwony znajduje się albo w kolumnie pierwszej, albo trzeciej. Kolumna pierwsza zajęta jest jednak przez panią o imieniu Marcolla, dlatego Natsiou w kolorze czerwonym zasiada po środku. Ostatnią sprawą jest fakt, że wykorzystaliśmy na tym etapie wszystkie kolory, prócz fioletowego. Oznacza to więc, że fioletowy strój posiada Marcolla, czyli pani po lewej.

Imię

Marcolla

 

Natsiou

  

Zostało jeszcze 63% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie