Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of Destiny - poradnik do gry

Shadow of Destiny - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 3 | Shadow of Destiny poradnik Shadow of Destiny

Rozdział 3 - 04/08/2001 godzina 17:00

Śmierc Eike'a na samym początku tego rozdziału nie powinna Cię już zbytnio dziwić :-) Po krótkiej wizycie w przestrzeni wrócisz do teraźniejszości. Po chwili zadzwoni do Ciebie Pan Eckart, właściciel muzeum. Okazuje się, iż byłeś z nim umówiony. Trzeba się więc będzie tam wybrać.

Zadanie: udać się do muzeum

Zanim jednak udasz się do muzeum możesz iść do baru a następnie porozmawiać z jego właścicielem. Jeśli chcesz daj mu Ornament Egg a w zamian otrzymasz patelnię. Pamiętasz liścik, który przeczytałeś po otrzymaniu tego przedmiotu? Wygląda na to, że właśnie znalazłeś potrzebny przedmiot. Ja jednak zostawiłem sobie zdobione jajo na później. Kolejny nieobowiązkowy quest polega na udaniu się do piekarni oznaczonej jako [Marie's Bakery ]. Porozmawiaj z ekspedientką a otrzymasz czekoladowe ciastko (Chocolate Cake).

Ruszaj w stronę muzeum. Nie można go przegapić. W końcu jest to największy budynek w mieście (w teraźniejszości). Na mapie oznaczono go jako [Brum Museum ]. Jeśli chcesz możesz porozmawiać z producentem filmowym, który stoi przy okolicznym słupie ogłoszeniowym (odegra on istotną rolę w jednym z dalszych rozdziałów) a także zebrać magiczną kulkę leżącą przy południowej bramie.

Skieruj się wreszcie do muzeum. Wejdź do środka. Jeśli masz wystarczająco dużo wolnego czasu możesz poprzyglądać się znajdującym się tu obrazom, ale lepiej jest chyba od razu skierować się do biura Pana Eckarta. Musisz iść prosto a po przejściu przez drzwi skręcić w lewo. Dojdziesz do schodów, po których wejdź na górę. Podejdź do najbliższych drzwi a załączy się odpowiednia scenka. W trakcie rozmowy z Panem Eckartem Eike wspomni o alchemii. Otrzymasz egzemplarz dziwnej książki, prawdopodobnie napisanej przez Doktora Wagnera. Po wyjściu z biura możesz porozglądać się po pomieszczeniach. Konieczne jest abyś obejrzał co najmniej jeden z obrazów. Warto jednak odbyć "pełną" wycieczkę po piętrze, ponieważ ze znajdujących się tu obrazów można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Najciekawsze z nich prezentują:

  • brakujący Crest (Eike zabrał go w drugim rozdziale)
  • mężczyznę sadzącego altankę (drugi rozdział)
  • zawalony dom (obraz ten z pewnością przypomni Ci się w jednym z kolejnych epizodów)

Skieruj się w stronę schodów. Niespodzianka! Pojawi się Homunculus. To on był tym tajemniczym głosem, który pozwolił Ci na odbywanie podróż w czasie. Porozmawiaj z nim. Uważaj jednak co do niego mówisz! Nie chciałbyś go w końcu zdenerwować :-) Po chwili będziesz mógł wybrać jedną z dwóch odpowiedzi. Zdecyduj się na: "Can you give me any proof, then?". W przypadku gdybyś próbował wymigać się od rozmowy Homunculus by Cię zabił. Zostaniesz automatycznie cofnięty w czasie (o kilkadziesiąt lat). Utracisz też wszystkie aktualnie posiadane magiczne kulki. Spotkasz tu młodego Pana Eckarta, który właśnie cieszy się z narodzin córki. Zapamiętaj tę rozmowę. Ruszaj prosto, najbliższą magiczną kulę znajdziesz na Hauptstr. Leży ona nieopodal ławek. Po jej zebraniu skorzystaj z Digipada. Wróć do teraźniejszości. Porozmawiaj z Panem Eckartem o jego córce. Niestety, okazało się, iż została ona porwana a równocześnie w tym samym ataku zginęła jego żona. Więcej nie będzie chciał powiedzieć. Wyjdź z pomieszczenia. Ponownie spotkasz Homunculusa. Tym razem Eike będzie do niego bardziej pozytywnie nastawiony :-) Po zakończonej rozmowie zaliczysz również ten rozdział.