Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 3: Tron cesarza | Kampania Grand Ages Medieval poradnik Grand Ages: Medieval

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2019

Rozdział 3: Tron cesarza

Trzeci rozdział kampanii jest stosunkowo krótki, ale pozwala utrwalić wszystkie mechanizmy związane z prowadzeniem wojen. Wszystkie zadania w rozdziale bazują na mechanikach, które miałeś okazję wcześniej poznać, nie mniej jednak, w tym rozdziale zastosujesz je na zdecydowanie większą skalę.

Informacje zawarte w poniższym rozdziale będą stanowić kompletną solucję ukończenia rozdziału wraz z poradami, które pomogą szybciej i efektywniej opanować mechanizmy związane z zajmowaniem miast w sposób dyplomatyczny i militarny.

Misja 1

Cel misji: W pokojowy sposób przejmij jedno z miast należące do Barnasa.

W przypadku tej misji poruszane są wszystkie mechanizmy, które omawialiśmy w poprzednich rozdziałach. Ponownie musisz sięgnąć po manualny zakup i sprzedaż towarów. Przygotuj się też na liczne łapówki, a co najważniejsze Barnas nie odda miasta jeśli nie wyłożysz za nie co najmniej kilku milionów.

Pamiętaj, żeby rozpocząć negocjację i walkę o poprawę reputacji gdy będziesz dysponował około 15 milionami złotych monet. W przeciwnym wypadku spełnisz wszystkie warunki dotyczące przychylności i reputacji, ale nie będziesz w stanie zapłacić 10 milionów odstępnego i Barnas odrzuci propozycję. W zależności od tego jaką kwotą dysponujesz, zanim zbierzesz 10 milionów znowu modyfikatory spadną i będziesz musiał podejmować dodatkowy wysiłek i koszt, żeby złożenie oferty było możliwe.

W toku zadania sugeruję, żebyś wybrał Odessę, jest całkiem dobrze umocniona, co będzie miało znaczenie w przyszłych zadaniach.

Misja 2

Cel misji: Przejmij jedno z miast Barnasa siłą.

W zależności od dostępnych funduszy zbierz największą armię jaką tylko zdołasz. Zadbaj o to, żeby wśród jednostek były trebusze i łucznicy. Postaraj się powołać pomiędzy 60-100 oddziałów wszystkich wojsk. Najszybciej zrobisz to z kilku miast jednocześnie i ważne jest też, żeby oddziały były odpowiednio rozrzucone pomiędzy miastami. Wojsko konsumuje duże ilości zapasów i jeśli długo pozostaną w jednym miejscu, to możesz zauważyć znaczący spadek dobrobytu. Żołnierze pozbawienia zapasów mają niskie morale i będą uciekać z pola bitwy.

Kiedy zbierzesz wszystkie oddziały ustaw je na szlakach handlowych wokół miasta, które będziesz chciał zająć. Użyj jednej z jednostek żeby wejść w strefę miejską i za pomocą dyplomacji najpierw pogorsz relacje a potem wypowiedz wojnę. Od tej chwili wojska ustawione na szlakach będą atakować napotkanych kupców i ich okradać. W dłuższej perspektywie wpłynie to znacznie na poziom dobrobytu w mieście i sprawi, że jego mieszkańcy szybciej się poddadzą.

Przeciwnik będzie co jakiś czas wysyłał drobne jednostki, które nie będą stanowić realnego zagrożenia. Poczekaj aż miasto podupadnie i uderz wszystkimi siłami.

Misja 3

Cel misji: Zajmij Wlorę.

W tym przypadku musisz mieć się na baczności. Normanowie ponownie wypowiedzieli ci wojnę i szybko przeniosą swoje oddziały w pobliże twoich miast. Natychmiast przegrupuj swoje jednostki i przenieś je w pobliże Wlory. Po drodze spotkasz oddziały Normanów, które musisz jak najszybciej wyeliminować.

Zastosuj tan sam fortel, który był omówiony w przypadku poprzedniego zadania. Zablokuj wszystkie szlaki handlowe i cały czas okradaj kupców. Gdy miasto będzie znacznie osłabione możesz przystąpić do ataku.

Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości wojska nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z zajęciem miasta - Rozdział 3: Tron cesarza | Kampania Grand Ages Medieval - Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości wojska nie powinieneś mieć najmniejszych problemów z zajęciem miasta. Pamiętaj, żeby w pobliskich miastach formować nowe oddziały przez cały czas trwania oblężenia i na bieżąco wysyłać je na front. To da ci duże bezpieczeństwo na wypadek najazdu Normanów. Przerwane oblężenie trzeba zaczynać od nowa, a to wiąże się z dużymi kosztami powołania jednostek i dalszym czasem, który stracisz na przygotowanie oblężenia.

Misja 4

Cel misji: Dostarcz do Konstantynopola zapas mięsa, pieczywa i wina.

Do wykonania zadania ponownie będziesz potrzebował kupca, którego musisz poprowadzić po odpowiednim szlaku handlowym i zakupić wskazane produkty. Sprawdź czy dysponuje trzema wozami i jeśli nie, to nakaż mu najpierw udać się do miasta w którym jest gospoda.

Dołącz wozy do jego karawany i odwiedź miasta, które są w stanie zaoferować ci wspomniane produkty. Zbierz je i sprzedaj w Konstantynopolu.

Misja 5

Cel misji: Zajmij wszystkie miasta kontrolowane przez Barnasa.

Wraz z zakończeniem poprzednich zadań powinieneś dysponować dużą liczbą wojsk. Jeśli do tej pory już zająłeś Odessę, to nie powinieneś napotkać dużego oporu w przypadku oblężenia pozostałych miast.

Pamiętaj, żeby nie rozdzielać sił - Rozdział 3: Tron cesarza | Kampania Grand Ages Medieval - Grand Ages: Medieval - poradnik do gry

Pamiętaj, żeby nie rozdzielać sił. Zaatakuj miasta pojedynczo, a nie będą stanowić dużego wyzwania. Na tym etapie możesz zrezygnować z osłabiania miasta poprzez okradanie kupców. Miasta i tak będą znacznie osłabione. Wykorzystaj wszystkie dostępne jednostki i zajmij miasta.

Epilog

Wraz z zakończeniem powyższej misji ścieżka fabularna kampanii dobiega końca. Od tej chwili możesz prowadzić swobodną rozgrywkę i dalej rozwijać swoje imperium. Możesz też wrócić do menu głównego gry i rozpocząć swobodną rozgrywkę zupełnie od zera. Wybór należy do ciebie, a w pozostałych rozdziałach poradnikach znajdziesz więcej informacji i porad dotyczących poszczególnych kwestii politycznych, ekonomicznych i militarnych. Powodzenia!