Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Day of the Tentacle: Remastered - poradnik do gry

Day of the Tentacle: Remastered - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uratuj świat! | Opis przejścia Day of the Tentacle Remastered poradnik Day of the Tentacle: Remastered

Uratuj świat!

Przed tobą ostatnie i najważniejsze zadanie, w którym Bernard, Hoagie i Laverne muszą ostatecznie powstrzymać mackę przed realizacją jej niecnych planów. W tym celu powinni zaś przenieść się w czasie dzień wcześniej.

W wyniku okoliczności, które wyjaśni dość długa scenka przerywnikowa, bohaterowie wsiądą we trójkę do jednej kapsuły co z kolei sprawi, że ich ciała połączą się w jedno - Uratuj świat! | Opis przejścia Day of the Tentacle Remastered - Day of the Tentacle: Remastered - poradnik do gry

W wyniku okoliczności, które wyjaśni dość długa scenka przerywnikowa, bohaterowie wsiądą we trójkę do jednej kapsuły co z kolei sprawi, że ich ciała połączą się w jedno. Kontrolując tę nietypową postać wyjdź z pokoju, w którym ukryłeś się przed ścigającą cię macką z brodą i udaj się w stronę drugich drzwi, prowadzących do pokoju Dwayne'a. Przy próbie ich otwarcia, zostaniesz zaskoczony przez mackę i zmniejszony. Jeśli nie zdążyłeś otworzyć drzwi, musisz poczekać na powrót do dawnego rozmiaru. Następnie ponownie daj się zmniejszyć, po czym wejdź do pokoju i szybko skieruj się w stronę znajdującej się tam mysiej dziury (mouse hole). Jeśli tym razem nie zdążysz, wyjdź na korytarz by ponownie dać się zmniejszyć. Kiedy już przedostaniesz się do pokoju zielonej macki, możesz spokojnie powrócić do właściwych gabarytów. Weź znajdującą się na stoliczku za globusem kulę do kręgli (bowling ball). Po otwarciu drzwi i wyjściu na korytarz okaże się, że ścigająca cię macka zniknęła. Możesz więc bezpiecznie zejść na dół, a następnie udać się przez zegar do laboratorium.

Na dole czeka już na ciebie armia purpurowych macek (purple tentacles) - Uratuj świat! | Opis przejścia Day of the Tentacle Remastered - Day of the Tentacle: Remastered - poradnik do gry

Na dole czeka już na ciebie armia purpurowych macek (purple tentacles). Zauważ jednak, że ustawiły się one w podobny sposób, jak ustawia się kręgle. Użyj więc na nich zdobytej niedawno kuli, aby pozbyć się przeciwników. Na koniec będziesz musiał jeszcze uporać się ze ścigającą cię wcześniej macką z brodą i pistoletem zmniejszającym. Porozmawiaj z nią, wybierając kolejno następujące opcje dialogowe:

  • Just what is it you have against humans, anyway?
  • Sounds like that's all Dr. Fred's fault, really.
  • You're pretty handy with that ray gun.
  • Why don't you zap Dr. Fred if you hate him so much?

Po zakończeniu rozmowy pozostanie ci już tylko obejrzeć ostatnią cut-scenkę oraz epilog, który w zaskakujący sposób wyjaśni kwestię złączenia trójki bohaterów w jedno ciało. Gratulacje! Właśnie uratowałeś świat i ukończyłeś Day of the Tentacle Remastered. Jeśli jesteś łowcą osiągnięć, nie przerywaj napisów końcowych!