Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przygotowanie do zadań | Porady i wskazówki | Shadowrun Hong Kong poradnik Shadowrun: Hong Kong

Przygotowanie do zadań

Po zakończeniu prologu, w którym rozgrywka odbywa się w sposób liniowy, będziesz mógł przejść do trybu "wolnego strzelca". Umożliwi ci to samodzielny dobór zadań ze względu szczególnie na zawarte w poradniku informacje (przydatne umiejętności, poziom trudności, wynagrodzenie). Zadania pobierasz na swoim komputerze w dowolnej kolejności. Za każdym razem przenosisz się do innych lokacji, dlatego nie masz możliwości wykonania na raz kilku zadań. Należy bardzo uważać i czytać również wiadomości e-mail, nie tylko komunikaty o zadaniach - wiadomości też często zawierają pewne wskazówki i mogą rozpoczynać zadania (szczególnie te, mocniej związane z fabułą).

Umiejętności

Zaleca się, aby po zakończeniu każdego zadania bardzo dobrze przemyśleć rozkład umiejętności dla swojej postaci. Jeśli nie chcesz zbyt często korzystać z poradnika, warto czasem zostawić kilka punktów, jeśli nie musisz ich usilnie przeznaczyć na konkretny cel i przydzielić je dopiero, gdy znajdziesz się przy konkretnej sytuacji w zadaniu wymagającej specyficznej umiejętności (np. Decking czy zwiększenie Siły). Nie jest to jednak w 100% pewna metoda, ponieważ jeśli chodzi o dialogi, to zazwyczaj możesz skorzystać z pewnej umiejętności (Etykiety lub Charyzmy) tylko przy prowadzeniu specyficznego dialogu i nie będziesz mógł później powrócić do tej opcji, przy ponownej pogawędce.

Najemnicy i towarzysze

Przy wypadach na akcje zawsze masz możliwość doboru towarzyszy (max 3) - Przygotowanie do zadań | Porady i wskazówki | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Przy wypadach na akcje zawsze masz możliwość doboru towarzyszy (max 3)

Po zakończeniu prologu przed każdym zadaniem możesz wybrać pomocników. Znani ci towarzysze (Duncan, Is0bel, Gobbet, Racter) są dostępni za darmo, lecz mają dużo niższe parametry i jakość ekwipunku niż płatni najemnicy. Zapłacenie komuś za robotę gwarantuje również większą rozmaitość odnośnie specjalizacji. Należy jednak uważać - średnia cena za najemnika to 450 jenów, co jest dość wygórowaną stawką.

Zadania - wypłata, Karma oraz spanie

W swojej kryjówce znajdziesz wygodne łóżko - Przygotowanie do zadań | Porady i wskazówki | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
W swojej kryjówce znajdziesz "wygodne" łóżko

Po każdym zadaniu otrzymujesz wypłatę oraz punkty Karmy. Punktów zawsze otrzymasz taką samą ilość po zakończeniu zadania, niezależnie od podjętych działań i sposobu zakończenia zadań. Jedynie jeśli jest zaznaczone w poradniku, że po wykonaniu zadania opcjonalnego otrzymasz punkty Karmy - są one przydzielane natychmiast i nie wpływają na ilość punktów otrzymanych na zakończenie misji. Wypłata zawsze może się różnić. Najczęściej nie jest to wpływ decyzji jaką podjąłeś odnośnie wykonania zadania, a ma związek z wykonywaniem zadań pobocznych.

Po każdym zadaniu po zakończeniu prologu masz możliwość pewnych interakcji w Heoi z pojawiającymi się okazyjnie NPC. Zazwyczaj są to jedynie proste rozmowy lub powiązane z fabułą informacje (nie wpływają na przebieg fabuły). Wpływ na wydarzenia ma ilość wykonanych misji, nie ich kolejność. Zawsze, gdy zakończysz zadanie i wracasz do kryjówki, masz możliwość położenia się spać - jest to dość istotne, gdyż wpływa to na możliwość wyboru zakończenia oraz odblokowanie tym samym osiągnięć.