Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far West - poradnik do gry

Far West - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

[Misja 14] The Epidemic | Far West poradnik Far West

Cel: Pokonać epidemię i wyhodować 100 sztuk bydła

Kolejna tylko pozornie łatwa misja. Epidemia to jedna z najbardziej frustrujących rzeczy jakie mogą Cię w "Far West" spotkać, równie denerwująca jest chyba tylko postępująca susza. No ale cóż, trzeba jakoś skończyć tę misję. Na szczęście startujesz z ponad 40 sztukami bydła. Możliwie jak najszybciej wyślij na pastwiska Buckboard Wagon, a w miasteczku zakup kolejny. O zapasy chwilowo nie musisz się martwić, możesz natomiast rozważyć kupno drugiego Chuckwagona (pastwisk jest wiele a jeden ustawiony na tryb automatyczny może się "nie wyrabiać"...). Dwóch kowbojów, którzy przesiadują w kwaterze wyślij tymczasowo na największe pastwisko (30 Longhorns). Jednego z nich musisz jednak co jakiś czas zwalniać z funkcji pilnowania bydła, aby podprowadzał je do miasta (na sprzedaż). No właśnie, aby zapewnić sobie dobry start musisz zgromadzić około 3000-3500$. Jak się zapewne domyślasz trzeba będzie również upgrade'ować zagrodę. Zmieści się wtedy w niej 35 sztuk, całą resztę będziesz musiał przetrzymać już na pastwiskach. Nie wspomniałem jeszcze nic o samej epidemii, a trzeba przyznać, że ta jest wyjątkowo wredna :-) Na szczęście gra odpowiednio wcześnie o niej informuje. Jak najszybciej udaj się wtedy do miasta i zakup usługi doktora. Innego wyjścia niestety nie ma, musisz więc mieć spory zapas pieniędzy, bo każdy taki "wypad" kosztuje 100$. W wyjątkowych sytuacjach (np. wybuch epidemii na dwóch pastwiskach jednocześnie) próbuj izolować zdrowe bydło chociaż nie zawsze to skutkuje (heh, w rzeczywistości nigdy :-)). I to tyle, jeśli chodzi o porady odnośnie sposobu przejścia tej misji. Musisz pamiętać o dwóch rzeczach:

1) Zgromadź co najmniej kilka tysięcy dolarów, bo nie dość, że krocie wydasz na usługi doktora to na dodatek trzeba będzie dobudować magazyn (w sumie 1000$ za upgrade głównej posiadłości i 900$ za drugi magazyn) i zapewnić regularną dostawę surowców (te niestety nie są zbyt tanie - fasola: 2$; kawa - 4$)

2) Po informacji o epidemii jak najszybciej zlokalizuj zarażone stado i wyślij w to miejsce doktora (nie możesz się pomylić, bo wtedy nie dość, że stracisz 100$ to jeszcze bydło, które jest zarażone zarazi resztę stada obecnego na pastwisku...)