Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5 - poradnik do gry

Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Monachium - zadania główne | Emergency 5 poradnik Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5

Ostatnia aktualizacja: 24 września 2019

Obserwuj listę rzeczy do zrobienia - Porady ogólne | Monachium - zadania główne | Emergency 5 - Symulator Misji Ratunkowych: Emergency 5 - poradnik do gry

Obserwuj listę rzeczy do zrobienia. Pozwala ona stwierdzić, jaki sprzęt musisz wysłać na teren misji, czy ogień wyrwał się spod kontroli i czy pamiętałeś o wyciągnięciu kierowców z rozbitych samochodów. Przy sześciu i więcej celach lista zadań jest niezastąpiona. Poza tym podpowie ci, czy walcząc z dużym pożarem z pewnością ugasiłeś wszystkie źródła ognia.

Graj z włączoną opcją podpowiedzi. Dzięki temu będziesz wiedział, jakie obiekty możesz podnieść z pomocą dźwigu, gdzie możesz zwodować łódź ratowniczą albo jaka osoba potrzebuje pomocy medycznej. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu i znacznie ułatwi grę. W innym wypadku będziesz musiał działać po omacku.

Część celów misji zostaje zaliczona dopiero po dotarciu pojazdu do bazy. To ważne, ponieważ jednocześnie mogą być aktywne tylko dwie misje losowe. Jeśli więc prawie skończyłeś jedną z nich, a druga sprawia ci problemy, przerwij wykonywanie pierwszej. Wylecz ostatniego pacjenta, ale nie wysyłaj go do szpitala albo nie sprzątaj ostatniego samochodu. Tym sposobem misja zostanie zablokowana i będziesz mógł w spokoju zająć się drugim, trudniejszym zadaniem.

Ogień i kule ranią, ale nie zabijają. Możesz leczyć ofiary wypadku leżące obok ognia. Możesz też podbiec do przestepcy strzelającego do policjantów. Śmierć od ognia albo kul nie jest natychmiastowa, twoi ludzie mogą więc pracować mimo niekorzystnych warunków.

Kontroluj szybkość gry. Możesz wysyłać pojazdy i wydawać rozkazy z włączoną pauzą. Niska prędkość jest dobra przy dużej ilości rzeczy do zrobienia w tym samym czasie. Wysoką stosuj tylko, gdy nie musisz wydawać rozkazów pojedynczym jednostkom. Przez większość czasu powinieneś trzymać się niskiej prędkości. Jest najwygodniejsza w większości sytuacji.

Uważaj na błędy gry. Wysłane w dalekie miejsca pojazdy mogą się zablokować, strażacy zgubić drogę, a w miejscu jednego zniszczonego samochodu będą stać dwa, nałożone jeden na drugi. Zamiast liczyć na AI lepiej samodzielnie wyznaczaj cele i przesuwaj pojazdy. Inaczej możesz łatwo stracić część sprzętu, który utknie w niskim płocie. Nie odzyskasz go, póki nie przeładujesz gry.

Nie spiesz się. Poza kilkoma wyjątkami wszystkie misje można ukończyć dzięki spokojnej grze. Wbrew temu, co twierdzi gra, osoba w płonącym samochodzie albo topielec mogą wytrzymać całkiem długo bez opieki medycznej. Spieszyć się powinieneś tylko w przypadku tykających bomb, szybko rozprzestrzeniających się pożarów oraz ostatniej, dziesiątej misji kampanii. W pozostałych przypadkach pośpiech nie jest potrzebny.

Misje główne są najważniejsze. Następna misja główna uruchomi się, jak tylko kupisz cały dostępny sprzęt. Jeśli po dokonaniu zakupów miałeś aktywną misję dodatkową, zostanie ona zignorowana. Jeśli więc masz do czynienia z irytującym zadaniem, a akurat stać cię na cały sprzęt, kup go i oszczędź sobie kłopotów.

Parkuj blisko miejsca akcji. Pojazdy będą w stanie dojechać wszędzie, o ile tylko zostawisz im odrobinę wolnego miejsca. Dlatego nie wahaj się zbierać ambulansów albo wozów strażackich w jednym miejscu, nawet jeśli zablokujesz większość drogi. Wystarczy, że jej fragment będzie przejezdny, a kierowcy innych pojazdów dadzą sobie radę.

Nie przejmuj się cywilami. Megafony, taśmy policyjne oraz lizaki to przydatne narzędzia do powstrzymywania ludzi przed wchodzeniem na teren wypadku albo usuwania blokujących ulice samochodów. Niestety, wymagają mnóstwa pracy przy rozstawianiu policjantów i czasu, których nie masz. Jest to szczególnie trudne w przypadku dużych pożarów, które wymagać będą od ciebie ciągłego przesuwania policjantów. Poza tym w miastach znajduje się bardzo mało cywilów, którzy mogliby wejść na teren wypadku. Dlatego zignoruj istnienie policyjnego sprzętu innego niż kajdanki i gaz pieprzowy. Przez większość gry nie odczujesz ich braku.

Nie przejmuj się równiez, jesli zobaczysz cywili pcahjących się w ogień albo chmurę trującego gazu. Łatwiej jest ją wyleczyć albo wynieść z pomocą strażaka, niż blokować przejście z pomocą policji.

Nie ścinaj drzew i nie obniżaj temperatury obiektów w pobliżu ognia. Obie te akcje pomagają w gaszeniu pożarów, ale wymagają kierowania i pilnowania pojedynczych strażaków. Dużo szybciej i efektywniej jest dać im gaśnice i skierować do gaszenia ognia. Tym bardziej, że ścięte drzewo trzeba jeszcze odsunąć, co wymaga dodatkowego klikania i tylko opóźnia akcję gaśniczą.

Opanuj reguły automatyzacji. Jeśli grasz z włączoną opcją, zwróć uwagę na zachowania ludzi i pojazdów. Lekarze samodzielnie zaczną leczyć pacjentów, jeśli ci znajdą się blisko nich. Paramedycy są w stanie samodzielnie podnieść wyleczoną osobę i zanieść ją do ambulansu. Ambulans oraz wóz policyjny odjadą do bazy, jak tylko w środku znajdą się ranni lub przestępcy. Innymi słowy ustaw lekarzy, paramedyków i ambulanse obok rannych i zajmij się innymi sprawami. AI ma błędy, ale powinna poradzić sobie z sytuacją.

Zwróć przy tym uwagę, że ambulans z rannym wróci sam do bazy, ale lekarza musisz ręcznie odesłać do domu. Holownik ze zniszczonym samochodem też cofnie się samodzielnie, ale dźwig już nie. Sprawdź, jak pojazdy zachowują się w określonych sytuacjach. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej nimi zarządzać, a co za tym idzie szybciej i sprawniej wykonywać misje.

Pilnuj jednostek wysłanych na misję. Część sprzętu wraca do bazy samodzielnie, część nie. Może się więc okazać, że nie możesz wysłać lekarzy do wypadku, bo wszyscy zostali na terenie uprzątniętego karambolu drogowego. Dlatego widząc, że misja się kończy, zacznij zbierać ludzi i sprzęt wymagający ręcznego wycofania do bazy. Dzięki temu szansa na ich zgubienie gwałtownie spada.

Gaś pożary z głową. Otocz teren pożaru. Zacznij od mniejszych ogni i stopniowo gaś większe. Źródło pożaru zostaw na koniec, jego gaszenie zajmie dłuższą chwilę. Koncentruj strażaków na jednym celu. Gaszenie kilku obiektów zostaw na duże pożary, gdy płonących drzew i budnków jest bardzo dużo. Gaś ogień zarówno pojazdami, jak i strażakami. W każdym pojeździe jest ich trzech, a to duża pomoc w czasie gaszenia.

Nie wysyłaj całego sprzętu na jedną misję. W czasie gdy gasisz jeden pożar, w mieście może wybuchnąć drugi, większy. W takim wypadku będziesz musiał przenieść część jednostek gaszących pierwszy, kierować strażaków do samochodów i tak dalej. Wymaga to czasu i jest niewygodne. Poza tym pożar może wybuchnąć po drugiej stronie miasta, gdzie szybciej dostaniesz się z centrum dowodzenia, niż terenu pierwszego pożaru.

Nie musisz trzymać w bazie większości sprzętu. Jedna karetka, jeden lekarz, jeden wóz straży pożarnej i jeden samochód policji to wystarczające zabezpieczenie na czarną godzinę. Sprzętu specjalistycznego, takiego jak drona SWAT albo robot saperski, nie musisz oszczędzać. W tym samym czasie może dojść tylko do jednego zamachu bombowego albo pożaru łodzi, więc twój sprzęt nie będzie musiał być w dwóch miejscach jednocześnie.

Nie przejmuj się ruchem drogowym. Na ulicach miast znajduje się tak mało samochodów, że nie powinny przeszkadzać w akcjach ratowniczych. Jeśli zaś pojawi się więcej, blokując drogę, to i tak się nie przejmuj. Z powodu bugów twoje pojazdy i tak dotrą na miejsce. Wyjątkiem sytuacja, gdy cywilny samochód stoi blisko pożaru. W takim wypadku warto albo odblokować drogę, albo wysłać policjanta z lizakiem.

Zwracaj uwagę na animacje. Helikopter ratunkowy nie może podnieść kolejnego rannego, póki animacja opuszczania pierwszego nie zakończy się. Podobnie pies ratunkowy nie może szukać kolejne ofiary, póki nie wróci do swojego opiekuna. Najlepiej widać to przy włączonych ikonkach podpowiedzi. Jeśli po zaznaczeniu dźwigu przy zwalonym drzewie nie ma stosownej ikonki, to znak, że musisz zaczekać. Jeśli jest widoczna, to znaczy, że sprzęt jest gotowy do użycia.

W czasie głównych misji nie wycofuj ludzi do bazy. Chyba, że blokują przejazdy, a ty potrzebujesz miejsca. Gra samodzielnie cofnie wszystkich do bazy po wykonaniu zadania. Także osoby znajdujące się poza pojazdami. Jeśli więc masz dwudziestu rozrzuconych po mieście strażaków, nie przejmuj się. Zamiast próbować zebrać ich w jednym miejscu po prostu dokończ misję.

Zwracaj uwagę na ikonki na ekranie i minimapie. Ikonki na ekranie podpowiedzą ci, komu potrzeba pomocy i co może zrobić właśnie zaznaczona jednostka. Z kolei ikonki na minimapie podpowiedzą, gdzie znajdują się cele misji oraz twój sprzęt. Jeśli masz problem z jej odczytaniem, skorzystaj z opcji przybliżenia.