Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Daylight - poradnik do gry

Daylight - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight poradnik Daylight

Flary i światło chemiczne

Pojemnik z flarami - Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight - Daylight - poradnik do gry
Pojemnik z flarami

W grze twoją jedyną bronią są flary. Świecą krótko czerwonym płomieniem, lecz bronią cię przed wiedźmami. Znajdziesz je w powieszonych na ścianach skrzynkach oraz sporadycznie w szufladach, szafach itd.

Plecak ze światłem chemicznym - Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight - Daylight - poradnik do gry
Plecak ze światłem chemicznym

Światło chemiczne znajdziesz na początku każdego poziomu w plecaku oraz w obiektach w grze. Pozwala ci ono dostrzec niektóre rzeczy niewidoczne gołym okiem: meble mogące posiadać cenną zawartość oraz twoje ślady stóp, co zdecydowanie ułatwia nawigację widząc kierunek z którego przyszedłeś.

Jedne jak i drugie można nosić przy sobie w ilości czterech sztuk + jedna w ręce. Nie możesz używać ich, gdy trzymacz ręce inny obiekt (do otwarcia przejść).

Nawigacja

Mapa - Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight - Daylight - poradnik do gry
Mapa

W grze za dodatkowy nawigator służy ci telefon komórkowy, na którym rejestrowana jest mapa wraz z postępem w jej odkrywaniu. Jednakże warto powziąć pewną strategię, aby ułatwić sobie rozgrywkę. Po pierwsze staraj się pamiętać drogi którymi chodzisz, punkty odniesienia. Gdy będziesz częściej nawiedzany przez wiedźmy nie będziesz miał czasu, aby spojrzeć na telefon.

Po drugie - na każdym poziomie do znalezienia są klucz - czyli pewien obiekt otwierający przejście - oraz samo przejście - oznaczone charakterystycznymi białymi inskrypcjami. Odnajdź je wcześniej zanim rozpoczniesz zbieranie kartek - to one powodują, że cienie będą częściej cię nawiedzać.

Wiedźmy

Wiedźma - Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight - Daylight - poradnik do gry
Wiedźma

Gdy zauważysz na ekranie telefonu zakłócenia, oznacza to, że wróg jest w pobliżu. Najlepszy wyjściem jest biec przed siebie lub odpalić flarę. Jednak czasem, jeśli wiedźma pojawi się przed tobą, wystarczy zamknąć drzwi. Gdy podejmujesz ucieczkę staraj się nie odwracać. Dobrze jest pamiętać drogę, aby nie zapędzić siebie w zaułek.

W przejściach jesteś bezpieczny

Magazyn w przejściu miedzy poziomami - Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight - Daylight - poradnik do gry
Magazyn w przejściu miedzy poziomami

W przejściach miedzy poziomami mającymi nielosowy charakter budowy zawsze jesteś bezpieczny. Dopóki nie rozpoczniesz kolejnego poziomu możesz w nich przebywać bez obaw przez dowolną ilość czasu. Automatyczny zapis następuje przy wejściu w ów obszar oraz przy jego opuszczaniu.

Znajdźki za kilkoma podejściami

Ślad przeszłości - Porady rozgrywki | Informacje wstępne i porady | Daylight - Daylight - poradnik do gry
Ślad przeszłości

Jeśli chcesz ukończyć grę w 100% nie jest powiedziane, że uda ci się to za pierwszym razem. Mnogość i losowość umiejscowienia tajemnic wymusi na tobie rozgrywanie gry ponownie, by znaleźć wszystkie ślady przeszłości. Te, które zebrałeś w lokalizacjach stałych (po ukończeniu poziomu / przejściu przez zaklęte drzwi) wystarczy, że zbierzesz je raz - pozostają one zawsze takie same.