Afryka | Story of Qualifying - wyzwania w 2014 FIFA World Cup Brazil poradnik 2014 FIFA World Cup Brazil

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Cele:

1. Wygraj mecz (Win the Match)
  2. Strzel 5 bramek (Score 5 Goals)
  3. Nie strać kolejnych bramek (Concede No More Goals)

Opis zadania: Różnica klas pomiędzy reprezentacjami Ghany i Lesotho jest oczywista, co znajduje odzwierciedlenie także w wyniku - po 25 minutach mamy już 2:0 dla gospodarzy. Twoim zadaniem jest powtórzenie wyniku z toku eliminacyjnego, gdzie Ghańczycy rozbili Lesotho 7:0.

2. Strzel 2 bramki (Score 2 Goals)
  3. Nie otrzymaj żółtych kartek (Get No Yellow Cards)

Opis zadania: Mimo iż Malawi bardzo rzadko zdobywa punkty w eliminacjach Mistrzostw Świata, to w meczu z Nigerią utrzymuje się bardzo kontaktowy wynik 0:1. Twoim zadaniem staje się sprawienie niespodzianki i co najmniej zremisowanie tego spotkania w doliczonym czasie gry.

Porada: Jako że na wypełnienie celów zadania pozostają Ci zaledwie 4 minuty, to poślij wszystkie swoje siły do ataku - w razie niepowodzenia nie stracisz zbyt wiele, a zmasowany atak na bramkę Nigeryjczyków może zakończyć się powodzeniem.

Strzelenie 5 bramek Lesotho na wyższych poziomach trudności może być arcytrudne! - Afryka | Story of Qualifying - wyzwania w 2014 FIFA World Cup Brazil - 2014 FIFA World Cup Brazil - poradnik do gry
Strzelenie 5 bramek Lesotho na wyższych poziomach trudności może być arcytrudne!

2. Strzel bramkę (Score 1 Goals)

Opis zadania: Po zaskakującym remisie z Gambią ekipa Maroka jest pod presją w spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej - faworyzowani goście prowadzą 1:2 w 82 minucie spotkania, ale Twoim celem jest wygranie tego meczu i poprowadzenie gospodarzy do pierwszego grupowego zwycięstwa.

Wyzwanie nr 4 - Go Togo!

Spotkanie: Demokratyczna Republika Konga - Togo

Wynik: 1:0

Minuta rozpoczęcia zadania: 81

Kontrolowana drużyna: Togo

Cele:

2. Obroń rzut karny (Save 1 Penalty Kick)

Opis zadania: Po niezadowalającym remisie w drugiej rundzie eliminacji Togo musi wygrać mecz. Mimo gry w dziesiątkę przez ponad 40 minut DR Konga nadal prowadzi, a dodatkowo otrzymują oni rzut karny na 10 minut przed końcem spotkania. Mimo tych niesprzyjających okoliczności Twoim zadaniem jest wygrać to spotkanie kontrolując drużynę Togo.

Porada: Kluczem do sukcesu jest obrona rzutu karnego - piłka najczęściej wędruje w lewy górny róg bramki.

Wyzwanie nr 5 - Can Keita keep his cool?

Spotkanie: Gwinea - Egipt

Wynik: 1:1

Minuta rozpoczęcia zadania: 66

Kontrolowana drużyna: Gwinea

Cele:

3. Obroń rzut karny (Save 1 Penalty Kick)

Opis zadania: Sytuacja Gwinejczyków jest nie do pozazdroszczenia - z boiska wyleciał ich podstawowy bramkarz, a na dodatek Egipcjanie mają rzut karny. Mimo to musisz poprowadzić ich zespół do zwycięstwa, broniąc rzut karny i starając się zaskoczyć rywala grając w dziesiątkę.

Porada: Strzał z rzutu karnego najczęściej wędruje w prawy górny róg bramki tuż pod poprzeczkę.

Wyzwanie nr 6 - Leapfrog!

Spotkanie: Gabon - Niger

Wynik: 2:1

Minuta rozpoczęcia zadania: 88

Kontrolowana drużyna: Niger

Cele:

2. Nie strać kolejnych bramek (Concede No More Goals)

Opis zadania: To jedno z dziwniejszych wyzwań - Gabon gra w dziesiątkę, z kolei Niger jest pozbawiony dwóch zawodników. Dodatkowo Gabon prowadzi 2:1, ale twórcy postanowili, że musimy dokonać niemałej niespodzianki - Twoim celem jest wygranie tego meczu, mając zaledwie dwie minuty regulaminowego czasu gry + ewentualny zapas doliczony przez arbitra.

Wyzwanie nr 7 - Ethiopia timing for top spot

Spotkanie: Etiopia - RPA

Wynik: 0:1

Minuta rozpoczęcia zadania: 42

Kontrolowana drużyna: Etiopia

Cele:

Opis zadania: Twoim zadaniem jest powtórzenie zwycięstwa Etiopczyków 2:1 i umożliwienie zajęcia pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej w obliczu wyniku 1:1 z pierwszego meczu pomiędzy tymi rywalami.

Wyzwanie nr 8 - Magic Bougherra sends Les Fennecs from Blida to Brazil

Spotkanie: Algieria - Burkina Faso

Wynik: 0:0

Minuta rozpoczęcia zadania: 44

Kontrolowany zawodnik: Madjid Bougherra

Cele:

2. Strzel bramkę kontrolowanym zawodnikiem (Score 1 Goal With Your Pro)
  3. Wygraj dwoma bramkami (Win By 2)

Opis zadania: Mimo iż gwiazda reprezentacji Algierii, Bougherra, powinien być już poza boiskiem wskutek brutalnego wślizgu, to ma on niespodziewaną szansę poprowadzenia swojego zespołu do finałów Mistrzostw Świata poprzez zwycięstwo z Burkiną Faso. Twoim zadaniem jest wygranie tego spotkania i strzelenie przynajmniej jednej bramki Bougherrą.