Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Neverwinter Nights - poradnik do gry

Neverwinter Nights - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

QUESTY | Rozdział 2 Finał poradnik Neverwinter Nights

Luskan: Cudowny Eliksirogenny Ekstraktor

 1. Mapa 15: Idź do (K), do Sklepu Colmarra. Porozmawiaj ze stojącym w (13) Colmarrem, a dostaniesz to zadanie.
 2. Mapa 15: Wejdź do Psot i Pieszczot w (A), po czym wejdź do pokoju w (4) - jest tam Dźwignia Kamienia.
 3. Mapa 15: Idź do Kanałów zejściem w (P). Wykonaj zadanie Luskan: Władcy ghuli , aby zdobyć Dźwignię Wody i Dźwignię Wiatru, a także Klucz do pomieszczenia kontrolnego kanałów.
 4. Mapa 15: Idź do (30), tam wsadź dźwignie w otwory, po czym zrób sobie kilka eliksirów. Możesz je później sprzedać lub użyć.
 5. Mapa 15: Wyjdź na powierzchnię i idź do Colmarra - dostaniesz 250 doświadczenia.

Luskan: Delikatny problem Erba

 1. Mapa 15: Wejdź do Psot i Pieszczot w (A) i wejdź na górę. Tam pogadaj z Erbem w (6), a dostaniesz to zadanie.
 2. Mapa 15: Idź do (J) znajduje się Posiadłość Jadale, która stoi w (12) i ma Pierścień Erba. Postaraj się go wyciągnąć - siłą lub urokiem.
 3. Mapa 15: Pierścień zanieś Erbowi. Dostaniesz od 650 do 750 złota, no i także doświadczenie - 150 punktów.

Luskan: Dziewięć Istnień

 1. Mapa 15: Idź do (B), do karczmy Pod Kordelasem. Tam porozmawiaj z Londą w (10), a otrzymasz to zadanie.
 2. Mapa 15: Postępując zgodnie z zadaniem Luskan: Wielcy kapitanowie (zabicie Barama) , dostań się do Siedziby Barama. Tam, w (24) jest w kokonie niańka, która da ci Dziecięcego misia.
 3. Mapa 15: Wróć się do Londy. Za wręczenie jej misia dostaniesz 150 doświadczenia i Klucz do Schowka.

Luskan: Mąż nierządnicy

 1. Mapa 15: Wejdź do Psot i Pieszczot w (A) i wejdź na górę. Tam pogadaj z Ywette w (5) znajduje się Ywette, zleci ci ona to zadanie.
 2. Mapa 15: Udaj się do Slumsów w (F) - w (11) jest Dziecko Ywette, które chroni jego ojciec, Garlone (jest chyba tylko jeden sposób na zdobycie dziecka).
 3. Mapa 15: Teraz, gdy masz dziecko, wróć się do Ywette i jej je oddaj - dostaniesz 150 doświadczenia, a także jakieś złoto (choć możesz równie dobrze sam jakieś ofiarować).

Luskan: Na ratunek Evaine

 1. Mapa 15: Idź do (B), do karczmy Pod Kordelasem. Tam porozmawiaj z Londą w (9), a otrzymasz to zadanie.
 2. Mapa 15: Postępując zgodnie z zadaniem Luskan: Wielcy kapitanowie (zabicie Kurtha) , dostań się do Siedziby Kurtha. Musisz zabić Kurtha, który stoi w (36) i wziąć Klucz więzienny. Dzięki temu uwolnisz Evaine z celi w (37).
 3. Mapa 15: Wróć się do Elynwyda. Potem z Elynwydem - 250 doświadczenia i 300 - 375 złota.

Luskan: Niebezpieczne związki

 1. Mapa 19: Wejdź do Psot i Pieszczot w (A), w środku pogadaj z Belą stojącą w (3), dostaniesz od niej tozadanie.
 2. Mapa 19: Udaj się do (7), tam pogadasz z Rhaine, dzięki czemu zakończysz zadanie Luskan: Niebezpieczne związki , otrzymasz Klucz do bazy Barama i Klucz do bazy Kurtha (możesz w tym celu pogadać także z Oerthem). Za wzięcie każdego z kluczy dostaniesz 150 doświadczenia.

Luskan: Ruiny Illusk

 1. Mapa 15: Przeczytaj przed Zrujnowanym Domem w (X) tabliczkę, a otrzymasz to zadanie - wejdź potem do środka.
 2. Mapa 15: Pokonaj tam zwykłe szkielety i Czaszkowego Wojownika, weź Czaszkę Wojownika Czaszki i umieść na cokole przed drzwiami w (38). Weź także Rozkazy, zejdź do Ruin Illusk - Poziomu I schodami w (Z).
 3. Mapa 15: Tam, pokonując wszelkiego rodzaju szkielety i zombie, dostaniesz się do Upadłego Bohatera w (39). Po zabiciu go weź Serce Bohatera i znów umieść na cokole - zejście do Ruin Illusk - Poziomu II stoi otworem (schody w (a)).
 4. Mapa 15: Tam z kolei będzie dużo walki z większymi cieniami. W (40) znajduje się Strażniczy Żywiołak Wody, pokonaj go i zabierz Święconą Wodę, którą umieść w fontannie.
 5. Mapa 15: Na ostatnim poziomie, do którym dostaniesz się schodami w (b) jest Voleron, którego musisz uśmiercić, znajduje się w (41), wraz z dużą ilością szkieletowych wojowników i jakimiś mumiami. Gdy go uśmiercisz, dostaniesz dodatkowe 250 doświadczenia. W (42) jest natomiast portal, który przeniesie cię na powierzchnię.

Luskan: Wielcy Kapitanowie (zabicie Barama)

 1. Mapa 15: Na początku musisz pogadać z tym, którego zabijesz - wejście do Ścieków Barama znajduje się w (O). Porozmawiaj z jego iluzją w (20), a otrzymasz polecenie zabicia Kurtha.
 2. Mapa 15: Teraz idź do Kurtha - do Doków przejściem w (T). W (31) stoi Kurth, możesz z nim porozmawiać. Powiedz, by dał lepszą ofertę.
 3. Mapa 15: Wróć się do Ścieków Barama i zaatakuj jego iluzję. W środku walczył będziesz z jego szczurołakami, a także Ghulami i Morghami. W (21) znajduje się Yuan-Ti Nekromanta. Ma przy sobie Pergamin, co da ci nowe informacje. Wejdź do Siedziby Barama w (V).
 4. Mapa 15: Tutaj wpierw musisz zamknąć dwa portale zabijając szkieletowych kapłanów i akolitów, a także magów odprawiających rytuał - w (22) i w (23). Dzięki zamknięciu dwóch portali, będziesz mógł zabić Yuan-Ti, które przyzywają przez portal z (25) szkieletowych wojowników i śmierdzące szkielety. Jedna z nich - ta w (26) - ma Klucz do krypty.
 5. Mapa 15: Idź do Barama, który znajduje się w (27). Na początek zabij kapłankę z daleka, aby go nie leczyła. Tam zdobędziesz Głowę Barama. W skrzyni jest także Pieczęć Wielkiego Kapitana.
 6. Mapa 15: Odbierz nagrodę od Kurtha - dostaniesz do 3000 złota i Amulet Silnej Woli +4 i do 750 doświadczenia.

Luskan: Wielcy Kapitanowie (zabicie Kurtha)

 1. Mapa 15: Na początku musisz pogadać z tym, którego zabijesz - wejście do Doków znajduje się w (T). Porozmawiaj z iluzją Kurtha w (31), a otrzymasz polecenie zabicia Barama.
 2. Mapa 15: Teraz idź do Barama - do Ścieków Barama przejściem w (O). Stoi on w (20), możesz z nim porozmawiać. Powiedz, by dał lepszą ofertę.
 3. Mapa 15: Wróć się do Doków i zaatakuj iluzję Kurtha. Będziesz musiał pokonać jego najemników - ludzi, ogrów i orklinów (łucznicy).
 4. Mapa 15: Skieruj się do jego Siedziby Kurtha w (Y), zabij ogra - strażnika w (32) i wejdź do środka. Tu walczył będziesz z tym samym, co zwykle, lecz przez portal w (33) przechodzą różne stwory (Vroki, Impy itp.). Aby go zamknąć, musisz zebrać Gładki Żeton z (34) i Błyszczącą Kulę z (35), i oba przedmioty włożyć do portalu - dostaniesz za to 50 doświadczenia (jak zamknąć portal przeczytasz w Księga Burke'a, który jest w (34)).
 5. Mapa 15: Kurth stoi w (36), zabij go i weź Głowę Kurtha. W skrzyni jest Pieczęć Wielkiego Kapitana.
 6. Mapa 15: Odbierz nagrodę od Barama - dostaniesz do 3000 złota i Amulet Silnej Woli +4 i do 750 doświadczenia.

Luskan: Władcy ghuli

 1. Mapa 15: Zejdź do Kanałów wejściem w (P) lub (Q). Przeszukaj je, lecz na razie zostaw inne wyjścia, tylko udaj się (28), gdzie zabij Ghul Lorda, zabierz mu Amulet Mocy i Dźwignię Wiatru.
 2. Mapa 15: Idź z tymi przedmiotami do Ghula Odszczepieńca w (29), pogadaj z nim, dostaniesz zadanie odnalezienia amuletu, który już masz.
 3. Mapa 15: Jeśli oddasz mu amulet, dostaniesz 150 doświadczenia, Klucz do pomieszczenia kontrolnego kanałów oraz Dźwignię Wody. Możesz się targować o 100 złota.

W poszukiwaniu kultu

 1. Mapa 15: Zadanie to dostajesz już na początku końca drugiego rozdziału. Idź do Świątyni Tyra w (N). Porozmawiaj z Aarinem w (17) i dowiedz się najnowszych informacji.
 2. Mapa 15: Wykonaj zadanie Luskan: Wielcy Kapitanowie , aby zdobyć Pieczęć wielkiego kapitana. Idź z nią do Aarina, aby wziąć Przepustkę dyplomatyczną, dostaniesz 1000 doświadczenia.
 3. Mapa 15: Z dokumentami idź do strażnika w (2). Po okazaniu tego brama w (R) stanie otworem, dzięki czemu dostaniesz się do Głównej Wieży - Dziedzińca. Otrzymasz też 250 doświadczenia.
 4. Mapa 16: Na dobry początek porozmawiaj ze strażnikiem w (1), aby dowiedzieć się kilku rzeczy, po czym wejdź do Kwater Ambasadorów w (B). Parter chroniony jest przez Obrońców, którzy na razie nie będą cię atakować. Odwiedź pokój Aribeth w (3), aby wziąć Niewielki Pamiętnik, Klucz do wieży i List do Aribeth. Dowiesz się jak działają portale w wieży. Idź w głąb wieży, pokonaj Obrońców, kotołaki, strażników i magów, aby utorować sobie drogę do portalu w (C). Możesz na razie przenieść się tylko na Poziom 2, co też uczyń.
 5. Mapa 16: Jak tylko znajdziesz się na górze, idź powalczyć ze strażnikami i Sladaami w (5). Przeszukaj okoliczne skrzynie, są w nich kamienie do następnych poziomów. W (6) jest pokój maga Blaskala Lauthlona, którego oczywiście uśmierć, znajdziesz przy nim Kamień portalu - czwarte piętro. Przenieś się do Poziomu 3.
 6. Mapa 16: Idź do (7), gdzie walczą Gargulce. W (8) i (9) są portale do innych wymiarów, skąd wychodzą Impy i Quasity, które prowadzą walkę - jej kulminacyjne miejsce jest w (10). Przenieś się na Poziom 4.
 7. Mapa 16: Odwiedź miejsca w (11) i (12), pozabijaj Golemy z Ciała i weź dwie różdżki, które włóż do skrzyni w (13). Dzięki temu powstanie Uhełmiony Horror, który rozbije drzwi, a w ten sposób dostaniesz 50 doświadczenia i będziesz mógł dostać się do kolejnego ważniejszego czarodzieja z wieży - Rimarda Domine'a w (14). Posiada te same przedmioty co jego poprzednik plus List do Rimardo. Rimarda chroni Żelazny Golem, więc uważaj. Przeszukaj skrzynie, to znajdziesz kamienie do następnych poziomów. Wejdź na Poziom 5.
 8. Mapa 16: Tu jest jedynie Nyphithys w (15), która poprosi cię o uwolnienie - zniszcz pochodnię obok, a dostaniesz od nimfy Skarabeusza Ochrony +3. Przeszukaj resztę piętra, jak zwykle poznajdujesz trochę nowych kamieni, po czym przenieś się na Poziom 6.
 9. Mapa 16: Tutaj z kolei, pokonując minotaury, bitewne pożeracze, znajdź i zabij Vaindre w (16). Zostawi ci Kij +2, przeszukaj jej pełen pułapek pokój w (17), a zdobędziesz Mistrzowski Kamień Portalu. Będziesz musiał zabić jej chowańca, nie jest to żaden kłopot. Przeszukaj resztę skrzynek i skieruj się na Poziom 7.
 10. Mapa 16: Jest to piętro więzienne, zabijesz kilka Minotaurów, a także Wardena w (18). Zostawi Kamień Portalu Iglicy i Klucz więzienny. Skieruj się na Poziom 8.
 11. Mapa 16: Tutaj toczy się jedna wielka walka pomiędzy demonami a ludźmi w (20). "Pogódź" walczących, po czym pozbieraj przedmioty - z podłogi i ze skrzyń - i przenieś się na Poziom 9.
 12. Mapa 16: Skieruj kroki do Arklema w (21). Aby go uwolnić, musisz zniszczyć cztery pochodnie umieszczone w celach. Różnica jest jednak taka, że po zniszczeniu każdej pojawiać się będzie nowy potworek do pokonania. Będą to kolejno: Kościany Pożeracz, Większy Żywiołak Ognia, Golem z Kości i Slaad Śmierci. Po uwolnieniu Arklem otworzy drzwi do portalu w (D), który przeniesie cię na Szczyt.
 13. Mapa 16: Najpierw zejdź do Siedziby Maugrima w (E) - tam pokonasz Kamiennego Golema w (22) i zbierzesz przedmioty, m.in. Dziennik Maugrima. Wyjdź na powierzchnię, spróbuj zagadać Morag w (23), to ona, Maugrim i Aribeth znikną, a tobie do zabicia pozostanie trochę jaszczuroludzi - wojowników, magów, a także ich dowódca - Gorgoth. Po skończeniu roboty przeszukaj skrzynie i za pomocą kamienia przywołania przenieś się do Świątyni Tyra. Poinformuj o wszystkim Aarina, a skończysz to zadanie i przejdziesz do następnego rozdziału.