Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Charakterystyka | Frakcja - Rzym | Rome II - Cezar w Galii poradnik Total War: Rome II - Cezar w Galii

Charakterystyka

Rzym jest jedyną cywilizowaną frakcją w kampanii Rome II: Cezar w Galii - Charakterystyka | Frakcja - Rzym | Rome II - Cezar w Galii - Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Rzym jest jedyną cywilizowaną frakcją w kampanii Rome II: Cezar w Galii. Rozpoczyna on grę kontrolując dwie prowincje: Insubrię i Ligurię oraz jeden region w Narbonensis, który niestety jest znajduje się w nienajlepszej sytuacji - Narbo Martius jest oddzielone od macierzy ziemiami Galów oraz Greków, stąd też przez pewien czas będzie ono zdane na łaskę losu (lub też nasze zdolności przywódcze).

Od samego początku gry Rzym znajduje się w stanie wojny z Helwetami, lecz usunięcie tego oponenta to kwestia zaledwie kilku tur. Większym problemem jest brak odpowiednich budynków militarnych pozwalających na szybkie stworzenie silnej armii. Niestety wszystkie prowincje będziemy musieli powoli doprowadzić do stanu użyteczności.

Początkowe bonusy

  • Romanizacja: +2 do szerzenia kultury
  • Krzewiciele cywilizacji: +10% do morale podczas bitew toczonych na terenie neutralnym lub wrogim
  • Ciemiężyciele kultury: kara -25% do ładu publicznego za obecność obcych kultur

Rozgrywka Rzymem w ramach kampanii Cezar w Galii polegać będzie głównie na przymusowej romanizacji wszystkich okolicznych plemion. Zdolność krzewiciele cywilizacji doskonale wspomaga najemne oddziały celtyckie, które dysponują stosunkowo niskim morale a tym samym pozwala nam prowadzić szybką ekspansję we wczesnej fazie gry, kiedy jeszcze nie dysponujemy "walcem" składającym się z tysięcy legionistów. Romanizacja pozwala nam szybko nawracać barbarzyńców na jedyną słuszną kulturę, dzięki czemu będziemy mogli zniwelować karę podchodzącą z ciemiężycieli kultury.