Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Charakterystyka | Frakcje - Nerwiowie | Rome II - Cezar w Galii poradnik Total War: Rome II - Cezar w Galii

Charakterystyka

Nerwiowie są drugim celtyckim plemieniem, którym możemy poprowadzić w ramach kampanii Rome II: Cezar w Galii - Charakterystyka | Frakcje - Nerwiowie | Rome II - Cezar w Galii - Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Nerwiowie są drugim celtyckim plemieniem, którym możemy poprowadzić w ramach kampanii Rome II: Cezar w Galii. Ci barbarzyńcy rozpoczynają rozgrywkę posiadając zaledwie jeden region znajdujący się w północnej części mapy, lecz dzięki relatywnej bliskości naturalnych granic geograficznych, takich jak Morze Północne i Kanał Angielski oraz historycznych granic Galii mogą oni bardzo łatwo zapewnić sobie bezpieczne zaplecze i prowadzić dalszą ekspansję jedynie w dwóch kierunkach.

Większość okolicznych plemion barbarzyńskich to również Celtowie, dzięki czemu istnieje tutaj dużo miejsca na zawieranie sojuszy oraz konfederacji. Pierwsze starcie z "obcymi" nastąpi prawdopodobnie na południu, gdzie napotkamy Germanów.

Świetna pozycja startowa w połączeniu z dużą ilością łatwych do zagarnięcia prowincji pozwoli nam na stworzenie silnego państwa, które będzie mogło śmiało konkurować z rzymskimi najeźdźcami z południa.

Początkowe bonusy

  • Patriotyczna odwaga: premia do ładu publicznego (maks. +4) za obecność kultury celtyckiej
  • Najdzielniejsi z Belgów: +10% do morale podczas bitew na terenie własnym lub sojusznika
  • Belgijska prostota: -50% do przychodów generowanych przez budynki przemysłowe i handlowe

Powyższe bonusy znacznie ułatwiają rozgrywkę Nerwiami. Nie tylko nie musimy inwestować dużej ilości czasu oraz pieniędzy na system świątyń, gdyż patriotyczna odwaga pozwoli nam utrzymać ład publiczny na wysokim poziomie. Dodatkowo jako, że jesteśmy otoczeni przez Celtów, podbite przez nas plemiona będą błyskawicznie asymilowane. Dzięki bonusowi najdzielniejsi z Belgów będziemy mieli mniej problemów z obroną własnego terytorium oraz ułatwi nam to odparcie ewentualnych kontrataków. Belgijska prostota jest dosyć irytującą karą, gdyż nie będziemy mogli wzbogacić się za pomocą traktatów handlowych lub budynków przemysłowych. Konieczne będzie zainwestowanie w rolnictwo - zostało to dokładnie przedstawione w rozdziale Rozbudowa prowincji: gospodarka.