Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Charakterystyka | Frakcje - Swebowie | Rome II - Cezar w Galii poradnik Total War: Rome II - Cezar w Galii

Charakterystyka

Swebowie są jedyną frakcją germańską dostępną w Rome II: Cezar w Galii - Charakterystyka | Frakcje - Swebowie | Rome II - Cezar w Galii - Total War: Rome II - Cezar w Galii - poradnik do gry

Swebowie są jedyną frakcją germańską dostępną w Rome II: Cezar w Galii. Zajmują oni dwa regiony we wschodniej Galii, przedzielone ziemiami należącymi do ich sojuszników. Niestety otoczeni są oni przez agresywne plemiona celtyckie, przez co konfrontacja z nimi będzie nieunikniona.

Ze względu na nienajlepszą pozycję startową oraz brak silnych sojuszników prędzej czy później będziemy musieli walczyć na kilku frontach jednocześnie, stąd konieczna będzie konsolidacja naszych sił i błyskawiczna ekspansja na północ, w kierunku Germania Inferior w celu zapewnienia sobie oparcia o brzeg mapy.

Na szczęście Swebowie posiadają jeden gigantyczny atut, którego próżno szukać u pozostałych frakcji: są w stanie walczyć przez cały rok. Oddziały Swebów nie boją się mrozu i śniegu, stąd też mogą maszerować i wojować w zimie, kiedy to nasi sąsiedzi muszą przesiadywać w obrębie własnych osad.

Początkowe bonusy

  • Społeczność wojowników: +1 do ładu publicznego za każdą wojnę prowadzoną przeciw sąsiadującej frakcji
  • Germańscy najeźdźcy: +10% do walki w zwarciu podczas bitew toczonych na terenie neutralnym lub wrogim
  • Lekceważenie rolnictwa: -50% do przychodów generowanych przez budynki rolnicze

Jak łatwo zauważyć, bonusy dostępne dla Swebów nastawione są na szybką ekspansję. Kolejne wojny utrzymują ład w naszych prowincjach, zaś zdolność germańscy najeźdźcy znacznie ułatwi nam podbijanie sąsiednich plemion. Największą wadą jest kara do rolnictwa; na szczęście braki możemy dosyć szybko nadrobić budując sieć kopalni odkrywkowych.