Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Manewry | Podstawy Titanfall poradnik Titanfall

Manewry

Prawdziwe rodeo. - Manewry | Podstawy Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Prawdziwe rodeo.

Dostępne jako pilot.

Przyciski podane w nawiasach klamrowych [] są to domyślne przyciski odpowiadające za wykonanie danej czynności.

1. Bieganie po ścianach - Podstawowa umiejętność Twojego pilota. Aby poruszać się po ścianie musisz szybko biec w jej stronę [SHIFT] oraz na nią wskoczyć [SPACJA]. Pamiętaj, że możesz przeskakiwać pomiędzy sąsiednimi ścianami, dzięki czemu pozostaniesz dłużej w powietrzu, co zapewni Ci lepsze pole widzenia.

2. Wiszenie na ścianie - Po ścianach można nie tylko biegać, ale również na nich wisieć. Aby to zrobić, podczas biegu po ścianie wciśnij [PPM], a pilot "przyczepi się" do niej. Aby wydłużyć długość "zwisu" zaopatrz się w Enhanced Parkour Kit, który umożliwia dłuższe bieganie i wiszenie.

3. Podwójny skok - Wykonanie podwójnego skoku jest banalnie proste. Po oddaniu skoku, będąc w powietrzu, podskocz ponownie [SPACJA], dzięki czemu będziesz mógł dłużej lecieć i dalej lądować. Najlepiej wykonać drugi "doskok" w momencie, gdy będziesz najwyżej.

4. Chwytanie krawędzi - Podczas skoku lub biegu, gdy znajdziesz się blisko krawędzi, możesz się jej złapać [SPACJA], dzięki czemu unikniesz upadku i wespniesz się na wybrany poziom.

5. Rodeo - Dostępne są 2 rodzaje - podróż na sojuszniczym lub na wrogim Tytanie. W wariancie pierwszym po prostu wskocz na ramię/plecy swojego kolegi z drużyny, a Twój pilot automatycznie usadowi się na barkach Tytana, skąd będziesz mógł prowadzić ostrzał. W drugim przypadku sytuacja jest podobna - wskocz na plecy wrogiego Tytana, a Twój pilot udostępni Ci miejsce, które jest bardzo wrażliwe na ostrzał. O ile w pierwszym przypadku sprawa jest prosta, o tyle przy ujeżdżaniu wrogiego Tytana pamiętaj, aby: nie podchodzić od przodu (bardzo łatwo można zostać zdeptanym), uważać na wrogi ostrzał (przeciwnicy będą chcieli zapobiec zniszczeniu Tytana i zestrzelić Cię), nie używać broni, która może Cię zranić/zabić (rakiety nie są wskazane - to jak strzelanie w ziemię tuż pod swoimi stopami).

6. Kopnięcie/egzekucja - Zachodząc wroga od tyłu możesz wykonać na nim egzekucję [C], a od przodu kopnąć go z półobrotu [C]. Skutkuje to natychmiastowym zabójstwem oraz bonusem punktowym. I satysfakcją.

7. Hakowanie - Ostatnim elementem, jaki może wykorzystać pilot jest hakowanie wrogich Spectres, czego dokonujesz odpowiednim klawiszem odpowiedzialnym za akcję ([E]). Taki robot będzie za Tobą podążał, zapewniając (wątpliwe) wsparcie ogniowe.

Widok po ewakuacji. - Manewry | Podstawy Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Widok po ewakuacji.

Dostępne na pokładzie Tytana.

1. Uniki - Bardzo przydatna opcja, pozwalająca na uniknięcie wrogich rakiet i pocisków. Polega na szybkim przemieszczeniu się (ślizgnięciu) w wybranym kierunku (tzw. Dash). Wykonywane za pomocą klawisza skoku ([SPACJA]) oraz kierunku.

2. Ewakuacja - Opcja, którą pozwala na szybkie wystrzelenie się w górę z (niekoniecznie) zniszczonego Tytana. Dobrze jest wykorzystać moment w powietrzu, aby dostać się na wyższe budynki, celem osiągnięcia przewagi, jaką zapewnia wysokość.

3. Wyrwanie pilota - Aby wyrwać wrogiego pilota z kabiny, co skutkuje zniszczeniem Tytana i zabójstwem owego pilota, musisz podejść blisko wrogiego mecha i wcisnąć przycisk odpowiadający za atak ręczny ([C]). Ważne zastrzeżenie - przeciwny Tytan musi być w stanie "Doomed", co oznacza, że masz limitowany czas, aby do niego dotrzeć, przed jego wybuchem.

Niektóre ze wspomnianych powyżej ruchów możesz przećwiczyć w dołączonym do gry Treningu. Jeżeli nie czujesz się pewnie to skorzystaj ponownie z tej opcji. Bardzo istotne, abyś opanował wszystkie wspomniane wyżej ruchy oraz łączył je w nieprzerwane kombinacje. Pozwoli Ci to być w ciągłym ruchu (co jest bardzo ważne) oraz na szybkie przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie. Sprawne poruszanie się jest kluczowe i sprawia, że Titanfall jest grą bardzo dynamiczną.