Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mapy w Titanfall poradnik Titanfall

W grze Titanfall znajduję się w chwili obecnej 15 map. Różnią się one między sobą skonstruowaniem, punktami strategicznymi, wielkością, ilością wieżyczek, itp. Główną cechą, którą je łączy, jest zróżnicowanie - nie ma mapy, w której walka toczyła by się tylko w budynkach, lub tylko na otwartej przestrzeni. Zwykle typy te przeplatają się, czasami z przewagą jednego. Na każdej mapie można oprócz graczy spotkać przeciwników sterowanych przez AI, a na niektórych dostępne są wieżyczki, dające się shakować, a także tyrolki, na których zjazd pozwala na szybsze przemieszczanie się po całej mapie.

W opisie map główny nacisk położony został na miejsca strategiczne (punkty przejęcia oraz flagi), ważniejsze miejsca, a także punkty obserwacyjne.

Wieżyczki

Już za chwilę, już za momencik. - Mapy w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Już za chwilę, już za momencik.

Wieżyczki są to możliwe do przejęcia punkty. Po shakowaniu danej wieżyczki jest ona, do czasu ponownego przejęcia bądź zniszczenia, oznaczona jako Twoja własna. Będzie więc atakowała przeciwników, a jej zabójstwa zostaną zaliczone na Twoje konto. Nie powinieneś jednak biegać po mapie, byle tylko aktywować daną wieżyczkę - w czasie, gdy ją hakujesz jesteś wystawiony na ostrzał, nawet używając maskowania. Staraj się więc przejmować wieżyczki wtedy, gdy w pobliżu jest w miarę spokojnie. By znacząco przyśpieszyć proces hakowania użyj zestawu The "Icepick". Pamiętaj, że możesz przejmować tylko neutralne bądź wrogie wieżyczki - nie ma więc możliwości "podbierania" ich od sojuszników.

Tyrolki (Ziplines)

Nie ma to jak atak z zaskoczenia. - Mapy w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Nie ma to jak atak z zaskoczenia.

Tyrolki rozmieszczone są na niektórych mapach. Pozwalają one na szybkie przemieszczenie się z jednego punktu do drugiego, mogą więc być bardzo pomocne np. podczas ucieczki z flagą. Minusem używania zjazdów jest fakt, że jesteś wtedy wystawiony na ostrzał jak kaczka, a sam raczej nie możesz odpowiedzieć celnym ogniem. Aby zmniejszyć ryzyko zauważenia postaraj się używać maskowania podczas korzystania z linek. By użyć tyrolki musisz znaleźć się wystarczająco blisko napiętej liny i wcisnąć klawisz odpowiadający również za wejście na pokład Tytana (domyślnie [E]). Zeskoczyć możesz w każdej chwili podczas zjazdu.