Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tytan | Walka w Titanfall poradnik Titanfall

Tytan

Wezwanie na pole bitwy Tytana jest zwieńczeniem Twojej dobrej gry jako pilota i próby cierpliwości, jaką musiałeś się wykazać, aby wymagany czas minął. To wszystko już przeszłość - możliwości grania Tytanem są wręcz ogromne i dające niewątpliwie dużo frajdy. Poniżej kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz mógł czuć się niezniszczalny.

Istotne informacje (Titanfall, Core Abilities, Tarcza)

Teraz tylko wygodnie się rozsiąść i można rozpocząć sieczkę. - Tytan | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Teraz tylko wygodnie się rozsiąść i można rozpocząć sieczkę.

Titanfall - Jest to opcja przyzywania Tytana. Pomijając tryb gry Last Titan Standing oraz użycie Burn Cards nie jest ona dostępna od początku gry. Aby przywołać swojego Tytana musisz odczekać, aż licznik odmierzający jego dostępność dojdzie do zera. Owy licznik znajduje się w prawym dolnym roku ekranu. Aby przyspieszyć możliwość Titanfall'u należy zabijać przeciwników oraz niszczyć wrogie maszyny. Skrócić czas oczekiwania można również używając odpowiedniej karty.

Core Abilities - Są to zdolności, które na krótki czas wzmacniają zdolności Twojego Tytana. Podobnie jak z jego wezwaniem musisz odczekać pewien czas, o którym ponownie informuje Cię ikona w prawym dolnym rogu ekranu oraz odpowiedni napis na ekranie, gdy licznik dojdzie do zera. Oto dostępne umiejętności, zależne od typu Tytana:

Atlas-Damage Core - Zwiększa zadawane obrażenia.

Ogre-Shield Core - Zwiększa wytrzymałość tarczy.

Stryder-Dash Core - Pozwala na wykonywanie uników przez cały czas.

Tarcza - Shield to zbroja Twojego Tytana, po zniszczeniu której pewne punkty jego budowy stają się aktywne na ostrzał (świecą się na czerwono), aż do ponownego jej załadowania. Pasek informujący o stanie zbroi znajduję się nad paskiem mówiącym o ogólnej pozostałej wytrzymałości Twojej maszyny. Jeżeli zbroja zostanie uszkodzona ratuj się przed ostrzałem za pomocą uników oraz tarczy (Vortex Shield) lub poszukaj względnie bezpiecznego miejsca.

Tytan vs Minions

Zasiadając wygodnie w kokpicie swojego mecha nie powinieneś zwracać szczególnej uwagi na boty sterowane komputerowo. Możesz je bez problemu zniszczyć, a jeszcze łatwiej zwyczajnie zdeptać. Zwróć tylko czasem uwagę, czy zbyt dużo Spectres nie mierzy do Ciebie. W końcu "nec Hercules contra plures".

Tytan vs Pilot

Ktoś tu chce nam namieszać. - Tytan | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Ktoś tu chce nam namieszać.

Jako Tytan Twoim głównym zagrożeniem będą piloci i inni Tytani. Skupmy się na tych pierwszych. Głównymi broniami przeciwko Tobie jaką posiadają inni piloci są: opcja rodeo, płaszcz oraz broń przeciw Tytanowi i Arc Grenades.

Rodeo

Jeżeli wrogi pilot wskoczy na plecy sterowanego przez Ciebie Tytana będzie miał możliwość zadawania Ci dużych obrażeń, dzięki strzelaniu we wrażliwy punkt mecha. Najszybszym sposobem na pozbycie się go jest użycie Electric Smoke, który to porazi wrogiego gracza prądem i zmusi do zejścia z Twojej maszyny. Z racji tego, że jednak większość graczy preferuje wybór Vortex Shield, prawdopodobnie Twoją jedyną nadzieją będą inni piloci lub Ty sam. W takim wypadku będziesz musiał na chwilę opuścić swoją maszynę i zastrzelić przeciwnika ręcznie.

Płaszcz

Gracze używający płaszcza stają się dla Ciebie niemal niewidzialnie, dzięki czemu będą prawdopodobnie starali się zajść Cię od tyłu, aby spróbować rodea. Czasem jednak nieostrożni gracze używają płaszcza, gdy już ich zauważyłeś, celem ulotnienia się z gorącego miejsca. Postaraj się wtedy ostrzelać ostatnią widzianą pozycję wroga i ewentualnie kierunek, w którym się poruszył. Istnieje spora szansa, że część z Twoich strzałów dosięgnie celu. Dobre w takiej sytuacji będzie Rocket Salvo lub Cluster Missile.

Anti-Titan Weapon

Podczas gdy Twój pancerz jest osłabiony i Twoje słabe punkty są wystawione na ostrzał stajesz się szczególnie narażony na graczy korzystających z Sidewindera. Z racji dużej szybkostrzelności wspomnianej broni, staraj się wykonywać uniki i chować się za Vortex Shield, do czasu regeneracji tarczy. Inni piloci, korzystający z Archer Heavy Rocket będą wymagali namierzenia Cię przez chwilę przed oddaniem strzału o czym zostaniesz powiadomiony stosowną informacją (napis "pilot locked" na dole ekranu). Dzięki temu powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu, aby zablokować nadchodzący pocisk lub wykonać unik. Uważaj również na granaty magnetyczne, które po wystrzeleniu z Mag Launcher przyczepiają się do pancerza Twojej maszyny, a następnie eksplodują.

Arc Grenades

Granaty te są bronią, która nie zada Twojej maszynie poważnych uszkodzeń, sprawi jednak, że przez jakiś czas nie będziesz nic widział oraz mógł korzystać z umiejętności, dlatego warto się ich wystrzegać, gdyż czynią Cię niemal bezbronnym przez krótką chwilę. Tak samo działają miny, na które najprawdopodobniej możesz natrafić w punktach strategicznych i ich okolicy (np. niedaleko flag).

Tytan vs Tytan

Użycie Vortex Shield w praktyce. - Tytan | Walka w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Użycie Vortex Shield w praktyce.

Najcięższe i najbardziej wymagające walki to oczywiście te prowadzone z innymi Tytanami. To oni mogą Cię najszybciej zniszczyć, dzięki najpotężniejszemu uzbrojeniu. Kluczowe okaże się korzystanie z uników, tarczy oraz ataków wręcz. Pamiętaj również, aby za wszelką cenę nie dać się zajść 2 Tytanom z 2 różnych stron - możesz być prawie pewien, że rozprawią się z Tobą szybciej niż Pudzian z Najmanem.

Uniki

Wykonanie uniku nieraz pozwoli Ci na uratowanie skóry przed wrogą salwą. Aby wykonać unik musisz wcisnąć klawisz odpowiedzialny właśnie za unik oraz skok (domyślnie [SPACJA]) oraz wybrać odpowiedni kierunek. Dzięki temu Twój Tytan szybko "ślizgnie się" we wskazane miejsce, a rakiety i pociski przelecą obok Ciebie. Pamiętaj o tym, że nie możesz wykonywać uników cały czas: zależnie od wybranego modelu (Chassis) masz ich do wykonania określoną ilość (dla Atlasa są to 2 uniki). Na szczęście regenerują się one szybko, ale staraj się rozpoczynać walkę mając do dyspozycji maksymalną liczbę uników.

Tarcza (Vortex Shield)

Odpowiednie wykorzystanie tarczy jest kluczowe, aby przetrwać na polu walki dłużej niż kilka chwil. Tarcza pozwala na zatrzymywanie pocisków oraz rakiet lecących w Twoją stronę, a następnie odesłanie ich w kierunku przeciwnika. Pamiętaj, że nie możesz używać tarczy w nieskończoność - gdy czas jej używania dobiegnie końca zmieni ona swój kolor na pomarańczowy. Wykorzystaj to na swoją korzyść - spraw, aby przeciwnik pierwszy użył tarczy, następnie wystrzel w niego całą swoją artylerię, a gdy jego tarcza zmieni kolor- aktywuj swoją! Dzięki temu wyłapiesz wystrzelone przed chwilą pociski, a Twój przeciwnik pozostanie bez osłony, co na pewno nie skończy się dla niego dobrze.

Atak wręcz

Istotnym elementem, często pozwalający przechylić potyczkę z przeciwnym Tytanem na Twoją stronę, jest atak wręcz. Bardzo istotne jest, że nie można go zablokować za pomocą Vortex Shield, dzięki czemu zadany w odpowiednim momencie i z zaskoczenia sprawi, że przeciwnik straci trochę punktów wytrzymałości. Aby szybko zadać takie uderzenie zbliż się do wroga za pomocą ślizgu (Dash) oraz zadaj błyskawiczny cios ([C]). Opcja ta jest również świetna do eliminacji - jeżeli wrogi Tytan został już zniszczony i znajduje się w fazie "przedśmiertnej" (Doomed) dobrym sposobem na skrócenie jego żywota i zmniejszenie zagrożenia jest właśnie atak wręcz, który wyrwie wrogiego pilota z kabiny. Dzięki temu przeciwna maszyna zostanie od razu zniszczona, a pilot pozbawiony możliwość ewakuacji (Eject).

Dodatkowo, pamiętaj również o tym, że Tytan również, podobnie jak pilot, może namierzać Cię ze swojej broni (np. Slaved Warheads). Tak jak w przypadku pilota zostaniesz o tym powiadomiony, co da Ci kilka sekund na reakcję,