Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Titanfall - poradnik do gry

Titanfall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hardpoint | Tryby Gry w Titanfall poradnik Titanfall

Hardpoint

Zabezpieczanie punktu w trybie Hardpoint. - Hardpoint | Tryby Gry w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Zabezpieczanie punktu w trybie Hardpoint.

Hardpoint Domination to tryb, który polega na przejmowaniu i utrzymywaniu w posiadaniu obszarów, które generują punkty. Na całej mapie są więc rozmieszczone 3 strefy, które zarówno Twoja jak i przeciwna drużyna mają za zadnie przejąć. Gra toczy się do ustalonego limitu punktowego. Jeżeli po upływie czasu żadna z drużyn nie osiągnie wymaganego progu punktowego wygrywa ta, która zgromadziła ich więcej. Punkty zdobyte przez Twoją drużynę są zaznaczone na niebiesko, te, które okupują przeciwnicy - na pomarańczowo. Aby zdobyć punkt musisz zbliżyć się do niego i utrzymać przez odpowiedni czas - najpierw neutralizujesz owy obszar, a następnie przejmujesz go na swoją stronę, pod warunkiem, że w pobliżu nie ma przeciwników. Jeżeli są, zdobycie punktu jest niemożliwe do czasu wyeliminowania wszystkich wrogów z jego otoczenia. Drużyna, która utrzymuje więcej stref szybciej zdobywa punkty.

Gorąca sytuacja. - Hardpoint | Tryby Gry w Titanfall - Titanfall - poradnik do gry
Gorąca sytuacja.

Ze względu na dynamikę gry punkty zwykle przechodzą z rąk do rąk bardzo szybko. Z tego też względu grę w tym trybie można podzielić na 2 rodzaje: grę ofensywną, zdobywanie punktów oraz grę defensywną, zachowawczą i obrona zdobytych obszarów. Również takie punkty otrzymujesz jako gracz - punkty ofensywne i defensywne, które decydują o Twojej ostatecznej pozycji po zakończeniu meczu.

Gra ofensywna

Gracz wybierający atak powinien pamiętać o ciągłym pozostawaniu w ruchu, nawet podczas przejmowania punktów. Dobrym wyborem będzie Enhanced Parkour Kit, który pozwoli na dłuższe bieganie po ścianach. Warto go połączyć z umiejętnością Stim. Pozwoli to na zapewnienie maksymalnej mobilności i szybkie poruszanie się z miejsca w miejsce. Innym dobrym połączeniem może okazać się Cloak oraz Power Cell. Dzięki temu staniesz się dużo mniej widoczny podczas poruszania się po otwartej przestrzeni, od punktu do punktu. Jeśli chodzi o uzbrojenie sprawdzi się głównie przeznaczone na średni i krótki dystans - dobrym wyborem będzie szybkostrzelna R-97 Compact SMG lub mocny Eva-8 Shotgun. Zwykły karabin również zda egzamin. Tytana i jego umiejętności oraz uzbrojenie powinieneś wybrać wedle uznania i preferowanego stylu gry oraz tego, czy będziesz skupiał się na walce z przeciwnymi maszynami, czy raczej na trzymaniu pilotów z dala od Twoich punktów.

Gra defensywna

Pilot decydujący się na grę obronną powinien znaleźć sobie dobrą pozycję wyjściową, ale również pamiętać o pozostawaniu w ruchu. Gra defensywna nie polega na staniu w miejscu, pamiętaj więc o poruszaniu się wokół bronionego punktu. Do obrony przyda się Enhanced Parkour Kit, który w tym przypadku pozwoli na dłuższe wiszenie na ścianie. W dobrym miejscu, z racji dynamiki rozgrywki, możesz pozostać niezauważony, gdyż większość graczy nie rozgląda się po kątach szukając wiszących pilotów. Maskowanie (Cloak) będzie tutaj dodatkowym atutem. Do obrony dobra będzie każda broń - wykorzystuj przewagę zaskoczenia i upewnij się, że strzelasz celnie. Inną przydatną opcją jest wybór zestawu Power Cell lub Explosive Pack. Ta pierwsza pozwoli Ci na częstsze i dłuższe używanie płaszcza, natomiast druga zwiększy liczbę granatów, które będą przydatne do wykurzania wrogów. Podobnie jak poprzednio, Tytana wybierz wedle upodobań. Warta rozważenia jest opcja wyboru takiego z XO-16 Chaingun i postawienie go w trybie Guard w pobliżu punktu przejęcia. Znacząco wzmocni to jego ochronę przed wrogimi atakami.