Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Football Manager 2014 - poradnik do gry

Football Manager 2014 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Formacja | Taktyka poradnik Football Manager 2014

Formacja

Pierwszym elementem dobrego ustawienia taktycznego jest odpowiednia formacja. Z rozwijalnego menu Ustaw formację możesz wybrać interesującą Cię opcję. Do wyboru są tak podstawowe formacje jak 4-4-2, 3-4-3, oraz bardziej "udziwnione" np. 4-2-2-2. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Interpretację graficzną wybranej formacji można zobaczyć w okienku z prawej strony, na tle boiska. Dodatkowo, jeśli chcesz dokonać zmian w tak wybranej taktyce (np. przesuwając prawego obrońcę troszkę wyżej) możesz tego dokonać w prosty sposób w tym samym okienku. Wystarczy kliknąć LPM na wybraną pozycję i przenieść "koszulkę" w inne miejsce, tworząc np. formację 6-0-4. Poniżej przykładowe formacje.

3-5-2 - Formacja - Taktyka - Football Manager 2014 - poradnik do gry

3-5-2

Formacja nastawiona ofensywnie, na długie rozgrywanie piłki przez drugą linią. Ważnymi filarami są boczni obrońcy, którzy powinni być przede wszystkim szybcy oraz posiadać dobrą cechę krycie. Kolejnymi elementami są dobrze wyszkoleni technicznie pomocnicy oraz, również szybcy i z dobrą cechą podań, a także dośrodkowań, boczni pomocnicy.

4-4-2 - Formacja - Taktyka - Football Manager 2014 - poradnik do gry

4-4-2

Standardowa formacja, niespecjalnie nastawiona ani na atak, ani na obronę. Świetny w swej prostocie balans pomiędzy grą ofensywną, a defensywną. W zależności od preferowanego stylu gry najważniejsi w zespole będą albo szybcy, boczni pomocnicy, albo odpowiednio wyszkoleni technicznie środkowi pomocnicy. Warto poeksperymentować z tą taktyką, zagrać z ofensywnymi pomocnikami, defensywnym pomocnikiem - z racji swojego zrównoważenia idealnie nadaje się do pierwszych prób taktycznych.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie