Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kostka Kanaiego | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III poradnik Diablo III: Reaper of Souls

Kostka Kanaiego to potężny starożytny artefakt! - Kostka Kanaiego | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Kostka Kanaiego to potężny starożytny artefakt!

Pamiętacie Kostkę Horadrimów z Diablo 2? W 3 części Diablo pojawił się jej następca! Kostka Kanaiego to bardzo przydatny "gadżet", który można zdobyć na nowych terenach, Ruinach Seszeronu. Za jego pomocą można pozyskać unikatowe właściwości legendarnego przedmiotu (te, które są na pomarańczowo) i zapisać je w pamięci kostki. Dzięki temu będziesz w stanie korzystać z jednej wybranej dodatkowej właściwości bez konieczności noszenia danego przedmiotu w ekwipunku. W kostce można wybrać po jednym przedmiocie z kategorii: broń, pancerz i biżuteria. Dzięki takiemu zabiegowi możliwości uzbrojenia bohatera znacznie wzrastają!

Podstawowe recepty

W Kostce Kanaiego możesz przekształcać przedmioty według dostępnych recept, a do większości z nich będą potrzebne zwykłe materiały rzemieślnicze, dusze, oddechy śmierci i przedmioty uzyskiwane ze skarbu horadrimów po ukończeniu zleceń w każdym dostępnym akcie.

1. Pozyskanie mocy specjalnej z przedmiotu legendarnego

Aby to zrobić musisz posiadać wybrany przedmiot legendarny i po 5 materiałów z każdego aktu + 5 oddechów śmierci. Pamiętaj, że po wykonaniu tej operacji przedmiot zostanie zniszczony.

2. Przekształcenie rzadkiego przedmiotu w przedmiot setowy lub legendarny

Aby to zrobić musisz posiadać przedmiot rzadki wybranego rodzaju, 25 oddechów śmierci i po 50 materiałów rzemieślniczych. Po zaakceptowaniu operacji przedmiot rzadki zostanie przekształcony w losowy przedmiot setowy lub legendarny tego samego rodzaju. Przedmioty robione w ten sposób mogą okazać się starożytne.

3. Przekształcenie przedmiotu setowego w inny

Do tej receptury będziesz potrzebować którąś z części wybranego zestawu + 10 dusz i 10 oddechów. Przedmiot zostanie przekształcony w inny z tego samego zestawu, ale nie może stać się przedmiotem starożytnym.

4. Ponownie wylosowanie statystyk przedmiotu legendarnego

Dzięki takiemu zabiegowi możesz spróbować ponownie wylosować statystyki dla danego przedmiotu. Jeśli nie możesz zdobyć innego, a aktualnie posiadany okazał się beznadziejny to masz szansę to zmienić! Co więcej, szansa na otrzymanie przedmiotu starożytnego jest 1 do 10. Składniki których będziesz potrzebować to: po 5 specjalnych materiałów z każdego z 5 aktów + 50 dusz. Wydatek spory, ale może się opłacać.

5. Usunięcie wymaganego poziomu bohatera z przedmiotu

Dzięki temu zabiegowi możesz całkowicie usunąć wymagania co do poziomu bohatera przez co Twoje niskopoziomowe postaci będą w stanie korzystać z naprawdę potężnych przedmiotów. Wymagane materiały: (dopisać!).

6. Przekształcanie klejnotów

Możesz zamienić 9 klejnotów jednego rodzaju na jeden wybrany przez siebie. Aby to zrobić musisz zakupić odpowiednią esencję u Squirt w akcie II (kosztuje 500 000 złota) i połączyć ją w kostce z 9 innymi klejnotami i 5 oddechami śmierci.

7. Przekształcanie materiałów rzemieślniczych

Możesz również stworzyć potrzebne materiały rzemieślnicze przy pomocy innych, których akurat masz w nadmiarze. Aby tego dokonać potrzebujesz 100 sztuk jednego materiału, jeden przedmiot (biały, niebieski lub żółty) w zależności od materiału, których chcesz otrzymać i 1 oddech śmierci.

Ukryte recepty

Kostka Kanaiego, jak na starożytny artefakt przystało, ma swoje sekrety i poza ogólnie dostępnymi receptami w swoim repertuarze posiada również ukryte:

1. Krowi poziom

Muuuuu! - Kostka Kanaiego | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Muuuuu!

Wszystkich fanów Diablo na pewno ucieszy fakt, że ponownie będą mogli zajrzeć do przyjaznego świata krów latających z wielkimi berdyszami! Aby otworzyć portal do poziomu, który ponoć jest "wierutną bzdurą" potrzebujesz legendarny przedmiot Bydlęcy Berdysz. Wrzucasz broń do kostki, akceptujesz i gotowe! Krowi poziom jest po brzegi wypchany mobami dzięki czemu można tam zdobyć pełno doświadczenia. Warto również zwiedzić całą mapę i zbadać obrzeża ponieważ można tam znaleźć dość pokaźnych rozmiarów skrzynki. Jak przystało na konkretne stado, krowy mają swoją Królową, którą można oszczędzić (lub też nie). Na każdej mapie można również trafić na mini event w trakcie którego będziesz mieć za zadanie wybijanie dużej ilości szarżujących krów. Portal do krowiego poziomu można otworzyć raz w ciągu rozgrywki czyli jeśli masz do wykorzystania więcej berdyszów będziesz musiał/a stworzyć nową grę.

2. Skarbiec

Złota Królowa Goblinów w całej jej okazałości. - Kostka Kanaiego | Opis mechanizmów rozgrywki w Diablo III - Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry
Złota Królowa Goblinów w całej jej okazałości.

Już nie musisz uganiać się za podstępnymi Goblinami w trybie przygodowym, aby w końcu trafić do ich Skarbca! Przy pomocy Kostki Kanaiego i Zagadkowego Pierścienia możesz natychmiast otworzyć wejście do tego miejsca. W środku znajdziesz masę złota, dodatkowe Gobliny, a na samym końcu czeka na Ciebie komnata z Królową. Po zabiciu Bossa masz gwarantowane 2 przedmioty legendarne lub setowe.

Jak widać, Kostka Kanaiego może mieć wiele zastosowań i zapewne ciągle będzie ulepszana. Dzięki niej Twoja postać może otrzymać potężne wzmocnienia z przedmiotów, których nawet nie musi mieć założonych! Co więcej, znacznie ułatwia zadanie kompletowania wybranego setu lub trafienie upragnionej broni lub innego przedmiotu legenadrnego.